پیش بازی پورتو و یوونتوس + ترکیب احتمالی

پیش بازی پورتو و یوونتوس + ترکیب احتمالی
تماشاچی -در ادامه دیدارهای دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در دومین شب از این رقابت‌ها امشب (چهارشنبه) از ساعت 23:30 به وقت تهران دو بازی برگزار می‌شود که در مهمترین آنها تیم فوتبال یوونتوس قهرمان فصل گذشته سری A ایتالیا میهمان پورتوی پرتغال است، تیمی که مهدی طارمی را در اختیار دارد.

شرایط یوونتوس 
یوونتوس که در مرحله گروهی به‌عنوان صدرنشین گروه G و بالاتر از بارسلونا جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را کسب کرد، در حالی راهی پرتغال شده است که در آخرین بازی خود در رقابت‌های داخلی با یک گل مغلوب ناپولی شد و به همین دلیل هم به رده چهارم جدول سری A سقوط کرد و فاصله‌اش با اینتر صدرنشین به هشت امتیاز افزایش یافت. به همین دلیل آندره‌آ پیرلو و یارانش برای بدتر نشدن اوضاع مترصد کسب یک پیروزی خارج از خانه هستند تا با آن کار خود برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی را هم آسان‌تر کنند.

شرایط پورتو 
یوونتوس که فصل گذشته با قبول شکست مقابل لیون فرانسه وداعی زودهنگام با لیگ قهرمانان اروپا داشت، میهمان تیمی است که در شش بازی اخیرش تنها دو پیروزی کسب کرده است و در آخرین بازی‌اش در خانه مقابل تیم بوایشتا به تساوی 2-2 بسنده کرد. مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو که در سه بازی اخیر این تیم به صورت متوالی گلزنی کرده است، می‌تواند یکی از بازیکنانی باشد که در ترکیب اصلی این تیم به مصاف یوونتوس می‌رود.
پورتو در حالی از یوونتوس پذیرایی می‌کند که در چهار مصاف خود با این تیم در طول تاریخ هرگز موفق به شکست بانوی پیر نشده است. آبی‌و‌سفیدپوشان دراگائو، سه بار مغلوب یوونتوس شده‌اند و یک بار هم به تساوی بدون گل بسنده کرده‌اند. آخرین مصاف دو تیم 14 مارس سال 2017 در همین مرحله از لیگ قهرمانان اروپا بود که بانوی پیر هم در خانه حریف با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید هم در تورین با یک گل این تیم را شکست داد. در این چهار بازی یوونتوس شش بار دروازه پورتو را باز کرده و تیم پرتغالی تنها یک بار موفق به انجام این کار شده است.

مصدومان و محرومان دو تیم
برای بازی امشب یوونتوس سه بازیکن مصدوم دارد. لئوناردو بونوچی، خوان کوادرادو و آرتور ملو نفراتی هستند که این بازی را از دست می‌دهند. پائولو دیبالا مهاجم آرژانتینی بانوی پیر هم هنوز به اوج آمادگی برنگشته و بعید به نظر می‌رسد که شانسی برای بازی در ترکیب اصلی داشته باشد. 
در طرف مقابل نانو مدافع تیم پورتو تنها بازیکنی است که به دلیل مصدومیت بازی امشب تیمش را از دست می‌دهد. 

ترکیب احتمالی دو تیم 
یوونتوس : شزنی، دانیلو، دلیخت، کیه‌لینی، ساندرو، کیه‌زا، رابیو، بنتانکور، مک‌کنی، موراتا و رونالدو به میدان برود.
پورتو : مارکزین، مانافا، پپه، امبمبا، زایدو، سرژیو اولیویرا، اوریبه، اتاویو، کورونا، مارگا و دیاز

 
منبع : تماشاچی

نظرات