پیش بازی لیورپول و لایپزیگ + ترکیب احتمالی

پیش بازی لیورپول و لایپزیگ + ترکیب احتمالی
تماشاچی -دور رفت بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان اروپا، امشب (سه شنبه) از ساعت 23:30 دقیقه با برگزاری 2 دیدار همزمان آغاز خواهد شد.
لیورپول به مصاف تیم لایپزیگ خواهد رفت و بارسلونا میزبان پاری‌سن‌ژرمن خواهد بود.
لایپزیگ - لیورپول
بدون تردید مصاف نمایندگان آلمان و انگلیس از جذابیت‌های بسیار زیادی برخوردار است. به دلیل ویروس جهش‌یافته کرونا که اولین مورد آن در انگلیس دیده شد، دیدار امشب دو تیم در آلمان برگزار نمی‌شود و در ورزشگاه پوشکاش آرنا بوداپست مجارستان دو تیم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. لایپزیگ در کورس قهرمانی بوندس‌لیگای آلمان نزدیک‌ترین تعقیب کننده بایرن مونیخ است.

در سمت دیگر لیورپول که فصل گذشته قهرمان لیگ برتر انگلیس شد، شرایط جالبی در این فصل نداشته و با ایستادن در رتبه چهارم فاصله زیادی با منچسترسیتی صدرنشین دارد. شاگردان یورگن کلوپ که سابقه فتح لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه دارند برای آنکه وداعی زودهنگام با این رقابت‌ها نداشته باشند، تلاش خواهند کرد تا در مسابقه نخست قافیه را به حریف با‌انگیزه آلمانی نبازند.

نکته منفی دیگر این است که لیورپول این فصل به شدت ضعیف عمل کرده و آنقدر بد بوده است که شاید نتواند سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد اما در آن سمت اوضاع تیم آلمانی خوب است، آنها 44 امتیاز در بوندس‌لیگا دارند و نزدیک‌ترین تعقیب کننده بایرن مونیخ ترسناک هانسی فلیک هستند.

یولیان ناگلزمن و یک تیم همیشه جذاب. از وقتی مربی هوفنهایم بود تا حالا که سکاندار هدایت لایپزیگ است. جوان‌ترین مربی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا این فصل هم به شگفتی‌سازی فکر می‌کند. تیمش در فصل جاری نوسان زیاد داشته، ولی نزدیک‌ترین تیم به بایرن‌مونیخ در بالای جدول بوندس‌لیگاست.

این گاوهای نر خوش‌شانس هستند که در شرایط بحرانی به لیورپول رسیده‌اند. البته رقیب تیم کوچکی نیست ولی فصل پیش هم لایپزیگ بزرگانی مثل تاتنهام و اتلتیکو را کنار زده و این فصل در خانه پاری‌سن‌ژرمن و منچستریونایتد را شکست داده است. 

مصدومان و محرومان
دومینیک سوبوسلای ستاره جوان لایپزیگ به این نبرد حساس نمی‌رسد. شرایط امیل فورسبرگ هم هنوز مشخص نیست. لیورپول به نبودن خیلی بازیکنان عادت کرده. ویرجیل فان‌دایک، جو گومز، نبی کیتا و دیگو ژوتا قطعاً غایب هستند. جیمز میلنر، فابینیو و بن دیویس هم بعید است بتوانند بازی کنند.

ترکیب احتمالی دو تیم

لایپزیگ : گولاچی، موکیله، اوپامکانو، کلوسترمن، آدامز، آنجلینو، سابیتزر، کمپل، اولمو، پولسن و انکونکو

لیورپول: آلیسون، آرنولد، هندرسون، فابینیو، رابرتسون، تیاگو، واینالدوم، جونز، صلاح، مانه و فیرمینو

 
منبع : تماشاچی

نظرات