لیست ورود و خروج پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل مشخص شد

لیست ورود و خروج پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل مشخص شد
تماشاچی -تا به اینجای فصل مشخص شده که تیم پرسپولیس در دو پست حساس با کمبود بازیکن مواجه است و قرمزپوشان در پست مهاجم و مدافع میانی نیاز به جذب بازیکن دارند. 

واقعیت این است که بهترین مهاجمان ایران لژیونر شده‌اند. مهدی طارمی، سردار آزمون، کاوه رضایی، علی علیپور، کریم انصاری‌فر و ... اگر در لیگ حضور داشتند احتمالاً لذت بیشتری می‌بردیم. در غیاب این چهره‌ها و شاید جز مهدی قایدی با بازیکنانی مواجه هستیم که تفاوت شگفت‌انگیزی با بقیه ندارند. در جدول بهترین گلزنان هم نام سجاد شهباززاده، محمد عباس‌زاده و امین قاسمی‌نژاد به چشم می‌خورد که بالای 30 سال هستند. 

در چنین شرایطی پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی سعی کرد دست به خریدهای خوبی بزند ولی عیسی آل‌کثیر محروم شد و آرمان رمضانی، مهدی عبدی، محمد مهدی مهدی‌خانی، آریا برزگر و ... هیچکدام تا امروز به عنوان تمام‌کننده نتوانسته‌اند جایگاه ثابتی در ترکیب پیدا کننده یا هواداران را دلگرم کنند. البته در ادوار گذشته هم پرسپولیس کمابیش با این مشکل مواجه بود، ساسان انصاری و مهدی شریفی هم زیر نظر برانکو هیچ درخششی نداشتند و بودیمیر هم چندان چشم‌نواز نبود. یا جونیور، اوساگونا و استوکس هم خسارت محض به بار آوردند.

حالا گفته می‌شود در نیم فصل، باشگاه پرسپولیس که مهدی ترابی را به خانه برگردانده در نظر دارد از بین رضا قوچان‌نژاد، پیمان بابایی، امین قاسمی‌نژاد و حامد پاکدل دست به خرید بزند. البته برخی معتقدند این اسم‌ها برای بازارگرمی مطرح می‌شود ولی عدم شادی حامد پاکدل بازیکن آلومینیوم بعد از گلزنی مقابل پرسپولیس این گمانه را تقویت کرد که شاید پشت پرده با او صحبت‌هایی شده و نخواست دل هواداران را نیامده برنجاند، از سوی دیگر اختلاف مالی میان شهرخودرو پرسپولیس و قیمت میلیاردی قاسمی‌نژاد هم از موانع این انتقال است، می‌ماند گوچی و بابایی که اولی احتمالاً به خاطر شرایط مالی و بدهی‌های باشگاه منتفی می‌شود و دومی هم خواستگاران زیادی دارد.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم علاوه بر کمبود یک مهاجم تمام کننده قرمزپوشان از کمبود مدافع میانی هم رنج می‌برند و اگر کنعانی‌زادگان و سیدجلال دچار محرومیت و یا مصدومیت شوند یحیی گل محمدی ناچار است از بازیکنان غیرتخصصی در آن پست استفاده کند. 

در حال حاضر مدافع با کیفیتی که باشگاه پرسپولیس بتواند آن را به آسانی به خدمت بگیرد وجود ندارد و در این راه مدیران پرسپولیس باید هزینه زیادی پرداخت کنند. از فرشاد فرجی، علی نعمتی و علیرضا ابراهیمی به عنوان گزینه‌های مد نظر گل‌محمدی نام برده می‌شود. 

از سوی دیگر برخی اسم محمد انصاری، علی شجاعی، آرمان رمضانی و آریا برزگر را در لیست خروج قرار داده‌اند و معتقدند یحیی آن‌ها را نمی‌خواهد. تجربه نشان داده است که همیشه عواملی در پس پرده رخ می‌دهد که این گمانه‌زنی‌ها را دود می‌کند و به هوا می‌فرستد و بازیکنانی می‌روند و بازیکنانی می‌آیند که کسی فکرش را نمی‌کرد

اما این پرسپولیس اگر قصد قهرمانی پنج‌باره و دفاع از اعتبار خود در آسیا دارد لازم است تقویت شود چون روزهای پرفشار در راهند و جام حذفی و لیگ قهرمانان و سوپرجام و لیگ و ... همه رقابت‌هایی هستند که هواداران در آن‌ها پی جام می‌گردند.

باز شدن پنجره‌های نقل و انتقالات زمستانی همیشه برای هواداران و رسانه‌ها جذاب است و «بمب ترکاندن» در این بازار به مدیرعامل باشگاه هم اعتبار ویژه می‌دهد. شما در مورد لیست ورودی و خروجی چه نظری دارید؟

 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

با پنجره بسته

پاسخ دادن
user

ترکوندن

پاسخ دادن