حسینی جواب اعتماد فکری را نداد | آبی‌پوشان حریف تیر دروازه نشدند

حسینی جواب اعتماد فکری را نداد | آبی‌پوشان حریف تیر دروازه نشدند
تماشاچی -در جریان هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم نفت مسجد سلیمان و استقلال به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
گل‌های این بازی را سید حسین حسینی به شکل گل به خودی در دقیقه ۳۲ برای نفت مسجد سلیمان به ثبت رساند و وریا غفوری در دقیقه ۷۰ برای استقلال گلزنی کرد.
با این نتیجه استقلال باید منتظر بازی‌های فردا (شنبه) باشد تا تکلیف صدرنشینی‌اش مشخص شود اما تا اینجای کار آبی‌ها با ۲۳ امتیاز در صدر جدول لیگ باقی ماندند و نفت مسجد سلیمان با ۱۷ امتیاز در جایگاه هفتم جدول ایستاد.

نیمه اول
بازی در دقایق اول در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند موقعیت‌های مختلفی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند ولی تلاش دو تیم در اوایل بازی راه به جایی نبرد.
در ادامه بازی شکل درگیرانه‌تری به خود گرفت و بازیکنان سعی داشتند با تصاحب توپ، مدیریت بازی را در اختیار بگیرند تا بتوانند موقعیت‌هایی برای خود ایجاد کنند.
استقلال در دقیقه ۱۸ به گل رسید اما داور گل مهدی قایدی را آفساید اعلام کرد. پاس بیرون‌پای آرش رضاوند در میانه میدان به مهدی قایدی رسید اما این بازیکن در موقعیت آفساید قرار داشت و گل این بازیکن پذیرفته نشد.
پس از گذشت ۲۵ دقیقه از نیمه اول دیدار، موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و دو تیم در تلاش بودند راهی برای گشودن خط دفاع یکدیگر و فرصتی برای گلزنی پیدا کنند.
در دقیقه ۲۶ بازی،‌ جدی‌ترین فرصت بازی رقم خورد و شوت آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان، با واکنش دروازه‌بان حریف روبرو بود و بعد از آن کرنر استقلال راه به جایی نبرد.
پس از این موقعیت استقلال سعی کرد، فشار خود را روی نیمه زمین نفت مسجد سلیمان نگه دارد و بتواند در نیمه اول قفل دروازه حریف را باز کند.
در دقیقه ۳۲ بر خلاف جریان بازی، نفت مسجد سلیمان به گل اول ‌رسید. شاگردان مجتبی حسینی در یک کرنر صاحب موقعیت شدند اما اشتباه سید حسین حسینی در دفع توپ باعث شد گل اول بازی به ثمر برسد و نفت مسجد سلیمان یک بر صفر پیش بیفتد.
پس از گل شاگردان مجتبی حسینی، استقلالی‌ها سعی داشتند به سرعت گل خورده را جبران کنند و به نیمه زمین حریف، هجوم بردند. در دقیقه ۳۶ مهدی قایدی با حضور در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت خوبی شد اما شوت این بازیکن به تیرک دروازه مسجد سلیمان برخورد کرد نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد.
در دقایق پایانی نیمه اول، شاگردان محمود فکری با تصاحب توپ، به دنبال موقعیت‌سازی بودند اما آبی‌ها هرچه زدند به در بسته خورد و نتوانستند گل خورده را در نیمه اول جبران کنند.
در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل بیشتر، ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با برتری یک گله نفت مسجد سلیمان پایان یابد و استقلال بازنده به رختکن برود.

نیمه دوم
بازی در نیمه دوم شکل درگیرانه‌ای به خود گرفت و استقلال سعی داشت هر چه زودتر گل تساوی بازی را به ثمر برساند اما در دقایق اول نیمه دوم موقعیت خاصی ایجاد نشد.
در دقیقه ۵۳ بازی اولین موقعیت جدی نیمه دوم شکل گرفت و محمد محبی در پشت محوطه جریمه حریف، شوتی روانه دروازه حسینی کرد اما دروازه‌بان آبی‌ها توپ را دفع کرد و به کرنر فرستاد.
استقلال در دقیقه ۵۶ موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه سر ارسلان مطهری در محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان روی سانتر ارسالی سمت راست نیمه زمین حریف، راه به جایی نبرد و از بالای دروازه به بیرون رفت.
در ادامه استقلال با موقعیت‌های نصفه و نیمه خود سعی داشت راهی برای گشودن دروازه نفت مسجد سلیمان پیدا کند اما تلاش این تیم نتوانست تغییری در نیتجه بازی ایجاد کند.
در دقیقه ۶۵ بازی، وریا غفوری با حضور در سمت راست محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان توپ را به روی دروازه حریف ارسال کرد و ضربه سر ارسلان مطهری با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.
استقلال در دقیقه ۷۰ به گل رسید. بابک مرادی از سمت چپ محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان توپی روی دروازه حریف ارسال کرد و وریا غفوری با ضربه سر موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند.
بعد از این گل، استقلال شادابی و طراوت بیشتری گرفت و سعی کرد با هجوم بیشتر به نیمه زمین نفت مسجد سلیمان، موقعیت‌ های بهتری برای خود خلق کند.
در دقیقه ۷۴، مهدی قایدی با هجوم به محوطه جریمه حریف، از سمت چپ دروازه نفت مسجد سلیمان، توپ را به روی دروازه ارسال کرد و ضربه سر فرشید اسماعیلی به شکلی خطرناک به تیر دروازه شاگردان مجتبی حسینی برخورد کرد.
استقلال بازهم فشار روی دروازه نفت نگه داشت و در دقیقه ۷۹، ضربه بابک مرادی در محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان روی پاس فرشید اسماعیلی به تیر دروازه حریف برخورد کرد تا استقلال در تیرک زدن در این بازی، هت‌ریک کند.
در دقایق پایانی بازی، استقلال سعی داشت با ایجاد موقعیت در نیمه زمین حریف، گل پیروزی‌بخش بازی را به ثمر برساند اما تلاش شاگردان محمود فکری راه به جایی نبرد.
در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل برتری نتیجه‌ای نداشت تا این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان برسد و دو تیم با کسب یک امتیاز، زمین بازی را ترک کنند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات