بستن دهان منتقدان به سبک محمود خان | فکری قاعده بازی را بلد است

بستن دهان منتقدان به سبک محمود خان | فکری قاعده بازی را بلد است
تماشاچی -در هفته‌های گذشته حتی صدرنشینی استقلال هم هواداران این تیم را راضی نکرده بود و آن‌ها از سبک بازی آبی‌پوشان تحت هدایت محمود فکری گلایه داشتند. اما نمایش حساب شده تیم استقلال در بازی روز گذشته برابر تراکتور نشان داد محمود فکری به خوبی قاعده بازی در لیگ ایران را بلد است و با توجه به کیفیت سخت افزاری لیگ ایران و قدرت حریفان تیمش را روانه میدان می‌کند.
شاید همچنان عده‌ای از هواداران استقلال با این موضوع مخالف باشند اما باید به این مورد توجه داشته باشند که شکست دادن تیم‌هایی مانند گل گهر و تراکتور آن هم در ورزشگاه خانگی شان اصلا کار آسانی نیست.
حتی در بازی استقلال و پرسپولیس همه از برتری قرمزپوشان سخن گفتند اما کسی درباره 20 دقیقه پایانی دربی 94 صحبتی نکرد. با مرور دربی پایتخت که هفته قبل برگزار شد می‌بینیم که استقلال پس از دریافت گل دوم به خوبی به این گل واکنش نشان داد و بازیکنان پرسپولیس را در 20 دقیقه پایانی در زمین خودشان حبس کرد و بالاخره توانست گل مساوی را به ثمر برساند. 

گذشته از این موارد محمود فکری به خوبی می‌داند که ارائه بازی زیبا در لیگی مانند لیگ ایران آن‌چنان کارآمد نیست و با توجه به کیفیت چمن ورزشگاه‌ها و تاکتیک‌های تدافعی اکثر تیم‌ها این کسب پیروزی است که در اولویت قرار دارد.
برای مثال تیم شهرخودرو در سال‌هایی که تحت هدایت گل‌محمدی بود یک بازی زیبا و روی زمین را به نمایش می‌گذاشت اما در بازی‌های بزرگ و بزنگاه ها آن قدرت لازم را نداشت و در اکثر موارد نتيجه را واگذار می‌کرد.

علاوه بر این فکری نشان داده که توانایی آماده کردن بازیکنان افت کرده را هم دارد و فقط کافی است کیفیت بازی دیاباته، قایدی، مطهری، مهدی‌پور و شجاعیان را با کیفیت اول فصل شان مقایسه کنید.

سرمربی آبی‌پوشان نشان داده در مدیریت و حفظ نظم تیم هم توانایی بالایی دارد و تا به اینجا ثابت کرده با هیچ بازیکنی تعارف ندارد و انضباط تیمی برایش در اولویت است. به عنوان مثال بازیکن سرکشی مانند محمد دانشگر که در فصول قبل حواشی زیادی را برای آبی‌پوشان ایجاد کرده بود در این فصل بدون هیچ جنجالی به کار خود ادامه داده است یا اینکه بازیکنان معترضی مانند میلیچ و فرشید باقری توسط محمود فکری از لیست استقلال خارج شده‌اند. 

بدون شک دغدغه محمود فکری و هواداران استقلال در دیدارهای پیش رو حفظ همین روند و از دست ندادن صدرنشینی است و باید ببینیم سرمربی استقلال می‌تواند با همین فرمان استقلال را به قهرمانی برساند یا خیر؟

 
منبع : تماشاچی

نظرات