10 بازی و فقط یک نیمه‌ی خوب | همه چیز را گردن داور نیاندازید لطفاً

10 بازی و فقط یک نیمه‌ی خوب | همه چیز را گردن داور نیاندازید لطفاً
تماشاچی -تیم فوتبال استقلال تحت هدایت محمود فکری تا کنون 10 بازی را در لیگ بیستم پشت سر گذاشته و به جز نیمه دوم بازی با آلومینیوم در سایر بازی‌ها چندان نتوانسته نمایش دلچسبی را ارائه کند. هر چند کادرفنی استقلال به کرات از اشتباهات داوری گلایه کرده‌اند و ضعف فنی تیم خود را گردن داوران انداخته‌اند اما هواداران استقلال به خوبی متوجه هستند که تیم محبوبشان در ارائه یک بازی قدرتمند دچار ضعف است.
از این رو برای اثبات ضعف فنی استقلال به کادرفنی این تیم،  10 بازی آبی‌پوشان تا به اینجای لیگ را بررسی خواهیم کرد :

مس رفسنجان
استقلال این بازی را با استفاده از تجربه بالای بازیکنان خود و کم تجربگی تیم حریف پیروز شد و با نگاه به بازی اول آبی‌پوشان می‌بینیم که تیم تازه وارد مس رفسنجان چقدر راحت به محوطه جریمه استقلال می‌رسید و اگر شاگردان ربیعی استرس خود را کنترل می‌کردند و با دقت بیشتری به توپ ضربه می‌زدند به راحتی می‌توانستند دروازه استقلال را باز کنند.

فولاد خوزستان
آبی‌پوشان در این دیدار و در برابر تاکتیک حریف خوزستانی کاملاً مستأصل بودند و شانس با آن‌ها یار بود که با یک پنالتی از حریف پیش افتادند و اما در ادامه با ارائه یک نمایش ضعیف نتوانستند برتری خود را حفظ کنند و نتيجه را واگذار کردند.
شاهکار کادرفنی استقلال در این بازی همیشه در خاطر هواداران استقلال باقی خواهد ماند و ده دقیقه ده نفره بازی کردن تیم بدون اینکه کادرفنی متوجه شود یکی از خاطرات تلخ آبی‌پوشان در لیگ بیستم است.

ماشین سازی
استقلال در این بازی خانگی هم فروغ چندانی نداشت و را هم با هنر هرویه میلیچ بود که آبی‌پوشان پیروز شدند. البته می‌رفت که استقلال گل مساوی را در دقایق پایانی دریافت کند و پیمان بابایی تیر دروازه استقلال را به شکل خطرناکی به لرزه درآورد.

پیکان
شاگردان تارتار در این دیدار یک اتوبوس را برابر دروازه‌ خودی پارک کرده بودند و تاکتیک دفاعی پیکان شاگردان محمود فکری را کلافه کرده بود. نکته اصلی کار اینجاست که کادرفنی استقلال نشان داد در برابر چنین تاکتیکی هیچ برنامه‌ای ندارند و راهی برای شکستن دفاع چند لایه پیکان بلد نیستند.

صنعت نفت
هواداران استقلال باز هم یک نمایش ضعیف دیگر را از تیم محبوب خود آن هم در ورزشگاه آزادی شاهد بودند و اگر درخشش رشید مظاهری و لطف داور در نادیده گرفتن گل سالم صنعت نفت نبود، آبی‌پوشان یک امتیاز بازی را هم از دست می‌دادند.

شهرخودرو
کادرفنی استقلال در این دیدار تازه به سیستم مناسب برای تیم خود رسیدند و بازی دادن به سبحان خاقانی یکی از نکات مثبت ترکیب استقلال بود اما باز هم شاگردان محمود فکری در پیاده کردن یک بازی منظم دچار مشکل بودند.
ده نفره شدن شهرخودرو و اشتباه دروازه‌بان این تیم روی گل دوم استقلال نقش مهمی در پیروزی آبی‌پوشان داشتند.
علاوه بر این خط دفاع استقلال در نیمه دوم بازی برابر تیم 10 نفره شهرخودرو کاملاً آسیب پذیر نشان داد و اگر بی دقتی احمدالجبوری نبود نتیجه با برتری استقلال به پایان نمی‌رسید.

ذوب آهن
شاگردان رحمان رضایی در بازی مقابل استقلال چندین و چند موقعیت گلزنی را از دست دادند و شاگردان محمود فکری باز هم در خلق موقعیت‌ و ارائه یک بازی زیبا ناموفق عمل کردند.

گل گهر
فوتبال در این بازی روی بی رحمش را به امیر قلعه نویی نشان داد. اگر اشتباهات بچه‌گانه حقیقی و واکنش‌های تماشایی مظاهری نبود نتیجه بازی کاملاً تغییر می‌کرد. از نظر تاکتیکی هم شاگردان قلعه‌نویی بازی خود را به استقلال دیکته کردند و بی دقتی مهاجمان این تیم بود که یک پیروزی حتمی را از امیر قلعه نویی گرفت.

آلومینیوم اراک
اشتباهات مدافعان استقلال در یارگیری و استقرار مناسب دو موقعیت مسلم گلزنی را تقدیم حریف کرد و بی دقتی حامد پاکدل باعث شد دروازه استقلال بسته بماند. از طرفی ارسلان مطهری با استفاده از تجربه خود از یک موقعیت نصفه و نیمه گل ساخت و باعث شد استقلال با پیروزی به رختکن برود.
نیمه دوم بازی با آلومینیوم نقطه اوج شاگردان فکری تا به اینجای لیگ بیستم بوده است و البته باید به این مورد اشاره کنیم که بازیکنان کم آلومینیوم پس از دریافت گل دوم کاملاً بازی را وا دادند و اگر همانند نیمه اول عمل می‌کردند، می‌توانستند برای استقلال دردسرساز شوند.

پرسپولیس
آبی‌پوشان با فرصت طلبی ارسلان مطهری و تکنیک مهدی قایدی از شکست در این بازی حساس گریختند و اگر بخواهیم عادلانه در مورد دربی 94 صحبت کنیم بدون شک پیروزی حق شاگردان یحیی گل محمدی بود.
بازیکنان پرسپولیس با استفاده از توپ های مستقیم مدافعان استقلال را به چالش کشیدند و توانستند چند موقعیت طلایی را خلق کنند.

آرش برهانی، یکی از دستیاران محمود فکری در توجیه عملکرد ضعیف تیم استقلال به انتقاد از نحوه قضاوت داور پرداخت اما سؤال ما از آقای برهانی این است که آرش عزیز! شما وقتی عملکرد ضعیف دفاع استقلال در برابر آلومینیوم را دیدید چه تدبیری اندیشیدید که مدافعان تیمتان اشتباهات آن بازی را مقابل پرسپولیس تکرار نکنند؟ چه تمریناتی را طراحی کردید که رقیب سنتی استقلال نتواند بازی خود را به شما دیکته کند؟
شما و سایر اعضای کادرفنی استقلال باید بپذیرید که در کار خود ایرادات فراوانی دارید و نباید کمبودهای تاکتیکی خود را گردن داوران بیاندازید،
منبع : تماشاچی

نظرات