ترکیبی که استقلال را فاتح شهرآورد می‌کند

ترکیبی که استقلال را فاتح شهرآورد می‌کند
تماشاچی -تیم استقلال در حساس‌ترین دیدار نیم فصل خود دوشنبه جاری باید به مصاف پرسپولیس برود و برای هواداران این تیم سؤال است که کادرفنی از چه ترکیبی برای تقابل با سرخپوشان استفاده خواهد کرد؟ ما در این مطلب خواهیم گفت که مناسب‌ترین ترکیب برای استقلال در دربی پیش رو چه خواهد بود.
محمود فکری در چند بازی ابتدایی از سیستم 2-4-4 استفاده کرد که با توجه به نفرات موجود این ترکیب جواب نداد و مربی آبی‌پوشان رفته رفته به ترکیب 3-3-4 روی آورد. ما هم با توجه بررسی نفر به نفر بازیکنان استقلال معتقدیم بهترین ترکیب برای آبی‌پوشان در دربی پیش رو همین ترکیب 3--3-4 است که البته در موقع دفاع به 1-5-4 تبدیل خواهد شد. در ادامه خواهیم گفت کدام بازیکنان برای حضور در ترکیب اولیه استقلال در دربی پیش رو کارآمدتر هستند.

بازیکنان مناسب برای چینش در ترکیب 3-3-4 تیم استقلال :

دروازه‌بان : درست است که سید حسین حسینی تجربه بازی در دربی را دارد اما عملکرد خیره کنند رشید مظاهری جای سؤال در این پست نمی‌گذارد.
دفاع راست : با توجه به نبود بازیکن مناسب برای بازی در وینگر راست و حضور وریا غفوری در بال راست تنها گزینه موجود برای دفاع راست سیداحمد موسوی است که تا به اینجای کار عملکرد کاملاً قابل قبولی داشته است.
مدافعان میانی : قطعاً محمدحسین مرادمند یکی از دو مدافع میانی استقلال در دربی پیش رو خواهد بود و اینکه از بین عارف غلامی و محمد دانشگر کدامیک زوج مرادمند خواهد بود برای هواداران استقلال سؤال است. صحیح است که دانشگر در دربی سابقه گلزنی دارد اما زوج او و مرادمند در بازی مقابل شهرخودرو چندان مناسب عمل نکرد و خط دفاعی استقلال چندین موقعیت را تقدیم تیم ده نفره شهرخودرو کرد. به احتمال فراوان هم محمود فکری عارف غلامی را در کنار مرادمند به مصاف با پرسپولیس خواهد فرستاد.
دفاع چپ : در بازی‌های ابتدایی لیگ زوج محمد نادری و هرویه میلیچ در جناح چپ یکی از نقاط قوت استقلال به حساب می‌آمد اما با توجه به تغییر روش بازی و حضور مهدی قایدی در وینگر چپ، از میان نادری و میلیچ یک نفر شانس بازی در دفاع چپ را دارد. با توجه به اتفاقات پیش آمده برای میلیچ و انگیزه نادری برای دربی پیش رو بهتر است کادرفنی استقلال از محمد نادری در دفاع چپ استفاده کنند.
هافبک دفاعی : با توجه به عملکرد قابل قبول مسعود ریگی این بازیکن گزینه بهتری نسبت به فرشید باقری برای بازی در پست هافبک دفاعی است.
هافبک‌های هجومی : مهدی مهدی پور در چند دیدار گذشته نمایش درخشانی از خود ارائه کرد و همین امر باعث می‌شود نسبت به سایر هافبک‌های استقلال شانس بیشتری برای قرارگیری در ترکیب اولیه دربی داشته باشد. اما از میان داریوش شجاعیان، آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی کدام یک ضلع مناسبی برای تکمیل خط هافبک استقلال است؟ جواب ما به این سؤال فرشید اسماعیلی است آن هم به دلیل قدرت شوتزنی بالا و همچنین تجربه گلزنی در دربی.
 اما احتمال می‌دهیم محمود فکری از مثلث ریگی، مهدی پور و رضاوند در دربی استفاده کند و با توجه به آمادگی رضاوند این مثلث هم مناسب خواهد بود.
وینگر راست : وریا غفوری، کاپیتان آماده استقلال بدون شک گزینه بدون جایگزین در این پست است.
وینگر چپ: مهدی قایدی هم مانند وریا غفوری بازیکنی بی رقیب در ترکیب استقلال است و حضور او در جناح چپ آبی‌پوشان برای بازیکنان سمت راست پرسپولیس دردسرساز خواهد بود.
مهاجم: هرچند احتمال بازی ارسلان مطهری در این پست زیاد است اما برخی از هواداران استقلال اعتقاد دارند شاید فکری با یک غافلگیری شیخ دیاباته را در ترکیب اولیه قرار دهد. اما نظر ما برای این پست ارسلان مطهری است و در این صورت دیاباته هم می‌تواند یک تعویض طلایی برای کادرفنی استقلال به حساب بیاید.
منبع : تماشاچی

نظرات