ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می‌کند

ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می‌کند
تماشاچی -چه ترکیبی پرسپولیس را برنده دربی می‌کند؟ این سؤالی است که در ذهن اکثر هواداران تیم پرسپولیس در فاصله دو روز مانده به دربی وجود دارد و ما با توجه به آنالیزی که از تیم پرسپولیس داشتیم به این سؤال مهم پاسخ خواهیم داد.
یحیی گل محمدی در دو دیدار حساس خود برابر اولسان و سپاهان از ترکیب 1-3-2-4 استفاده کرد و با توجه به داشته های موجود بهتر است مجدداً از همین ترکیب استفاده کند ولی نباید همانند بازی با سپاهان بدون مهاجم تخصصی ترکیب تیمش را بچیند و لازم است یکی از مهاجمان پرسپولیس در ترکیب اولیه حضور داشته باشند که در ادامه خواهیم گفت آرمان رمضانی گزینه مناسب‌تری است یا مهدی عبدی؟

بازیکنان مناسب برای چینش در ترکیب 1-3-2-4 تیم پرسپولیس :

دروازه‌بان : بدون شک حامد لک
دفاع راست: با توجه به عملکرد نامناسب مهدی شیری در دربی قبلی سیامک نعمتی گزینه مناسب‌تری برای بازی در این پست می‌باشد.
مدافعان میانی: سیدجلال حسینی و محمد حسین کنعانی زادگان تنها گزینه‌های موجود برای بازی در این پست هستند. 
دفاع چپ: با توجه به دور بودن محمد انصاری از شرایط بازی سعید آقایی برای بازی در این پست تنها انتخاب کادرفنی پرسپولیس است.
هافبک‌های دفاعی: یکی از تغییراتی که گل‌محمدی نسبت به بازی با سپاهان باید اتخاذ کند این است که از نوراللهی در کنار کمال کامیابی‌نیا بهره ببرد چرا که نوراللهی بیشتر از میلاد سرلک با کامیابی‌نیا هماهنگ است.
وینگر راست: به احتمال فراوان محمد نادری در دربی برابر پرسپولیس بازی خواهد کرد و تنها بازیکنی که در پرسپولیس می‌تواند نادری را تحت فشار قرار دهد وحید امیری است. به این موضوع واقف هستیم که وحید امیری بیشتر در جناح چپ بازی کرده اما در این بازی بهتر است روبروی محمد نادری به کار گرفته شود و با دوندگی خود به نادری اجازه عرض اندام ندهد.
وینگر چپ: سخت است از میان امید عالیشاه و احسان پهلوان یکی را انتخاب کنیم اما با توجه به تجربه بهتر است عالیشاه در ترکیب اولیه قرار بگیرد. از طرفی امید عالیشاه نشان داده به عنوان یار تعویضی هیچ وقت عملکرد خوبی نداشته در حالی که احسان پهلوان هر وقت نیمکت نشین بوده و به میدان آمده عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است. بازی کردن امید عالیشاه و نیمکت نشینی احسان پهلوان این احساس را به کادرفنی پرسپولیس خواهد داد که از نیمکت قدرتمندی هم بهره‌مند هستند و در مواقع لازم می‌توانند روی نیمکت خود حساب کنند.
هافبک هجومی: با توجه به عملکرد نه چندان مناسب احمد نوراللهی در این پست در دیدار برابر سپاهان بهتر است کادرفنی پرسپولیس از میلاد سرلک در این پست استفاده کنند. قدرت توپگیری، قدرت شوتزنی و همچنین نرخ بالای پاس‌های ریسکی میلاد سرلک می‌تواند گل‌محمدی را مجاب کند که از او در پست شادو استفاده کند.
مهاجم: پر گل ترین بازی فصل جاری پرسپولیس برابر شهرخودرو رقم خورد و اگر به یاد داشته باشید آرمان رمضانی در آن دیدار از ابتدا در ترکیب قرمزپوشان حضور داشت. درست است که رمضانی در آن بازی دو موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد اما حضور او و نحوه گام برداشتن او در زمین حریف باعث شد تیم پرسپولیس بتواند موقعیت‌های زیادی را روی دروازه شهرخودرو خلق کند. از این رو بهتر است کادرفنی پرسپولیس از آرمان رمضانی در ترکیب اولیه برابر استقلال استفاده کنند.یحیی گل محمدی به خوبی می‌داند که در بازی‌های حساس ضربات شروع مجدد بسیار تعیین کننده خواهند بود و آرمان رمضانی در این مورد بیشتر به کار خواهد آمد.  از طرفی آرمان رمضانی نشان داده به عنوان یار تعویضی چندان تاثیر نیست و در حالی که مهدی عبدی به عنوان یار جانشین بسیار بهتر عمل می‌کند و سابقه گلزنی در دربی به عنوان یار تعویضی را دارد.
منبع : تماشاچی

نظرات