شلوغ کاری ِ به ظاهر متعصب ها برای دیده شدن | تا حالا کجا بودید آقایان؟!

شلوغ کاری ِ به ظاهر متعصب ها برای دیده شدن | تا حالا کجا بودید آقایان؟!
تماشاچی -محبوب بودن ورزش فوتبال باعث شده افرادی که عشق شهرت دارند با تلاش‌های فراوان خود را حول محور این ورزش پر طرفدار قرار دهند. حتی بسیاری از افراد ثروتمند و متمول هم برای ارضا کردن میل خود برای دیده شدن حاضر شدند تا بخش قابل توجهی از ثروت خود را در راه فوتبال خرج کنند.
رومن آبراموویچ اولین ثروتمندی بود که به طور جدی وارد عرصه فوتبال شد و سرنوشت باشگاه چلسی را کاملاً تغییر داد. در ادامه اشخاص متمول دیگری هم به پولساز بودن ورزش پر مخاطب فوتبال پی بردند و مالکیت باشگاه های مختلف را بر عهده گرفتند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به منصور بن زاید آل نهیان مالک منچسترسیتی و ناصرالخلیفی مالک پاری سن ژرمن  اشاره کرد و با مرور تاریخچه این دو باشگاه انگلیسی و فرانسوی به خوبی می‌توان تأثیر حضور افراد سرمایه دار را درک کرد.

در فوتبال ایران هم چنین نمونه‌هایی داشتیم و داریم که با هزینه در فوتبال کشور خود را مطرح کرده‌اند با این تفاوت که حضور این آقایان به جای تأثیر مثبت اغلب تأثیر منفی روی نتایج باشگاه ها داشته است.
از حسین هدایتی که الآن در گوشه زندان جا خوش کرده تا محمدرضا زنوزی و مهدی عبدیان که هم اکنون در باشگاه های تراکتور و استقلال حضور دارند.
این آقایان با وجود ثروت کلان برای به شهرت رسیدن ورزش محبوب فوتبال را انتخاب کردند و به خوبی رگ خواب هواداران تیم‌شان را به دست آورده و با توهین به سایر باشگاه ها سعی در کسب محبوبیت داشته اند.
ماهیت حسین هدایتی که به خوبی برای تمام هواداران و همچنین مردم کشور نمایان شد و مشخص گردید اکه او از چه طریقی ثروت خود را به دست آورده‌ است. 

محمدرضا زنوزی با وجود ولخرجی های فراوان باشگاه تراکتور را به جولانگاه خود بدل کرده و به دلیل اینکه تخصصی در ورزش فوتبال ندارد و از افراد متخصص هم بهره نمی‌برد، این باشگاه پر طرفدار تبریزی را به اتوبانی تبدیل کرده که مربیان و مدیران مختلف مدام در آن در حال رفت و آمد هستند. مالک متمول تراکتور مدام با توهین به دو باشگاه بزرگ و پر سابقه پايتخت سعی در بزرگتر کردن نام خود داشته است که لازم می‌دانیم به این عزیز یادآور شویم که نام و نشان ایشان در برابر تاریخ استقلال و پرسپولیس کاهی است در برابر کوه. آقای زنوزی بهتر است به فکر بهبود شرایط باشگاه تراکتور باشد و از کشاندن این تیم محبوب به بیراهه خودداری کنند. 

مهدی عبدیان یکی دیگر از افراد متمولی است که به تازگی نام خود را سر زبان‌ها انداخته و با فعالیت مداوم در فضای مجازی سعی دارد خود را در دل هواداران استقلال جا کند. 
وی به تازگی با شلوغ کاری در فضای مجازی و توهین به باشگاه پرسپولیس جنجالی به پا کرده است. عبدیان با مخاطب قرار دادن ابراهیم شکوری و انتقاد از رفتار وی، اتهامات مختلفی به باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال وارد کرده است و مشخص نیست چگونه یک فردی که سابقه آنچنانی در فوتبال کشور نداشته انقدر راحت به خود اجازه می‌دهد تا به دیگران توهین کند و افترا بزند؟ 

حتی رفتار خود آقای ابراهیم شکوری که از قضا سابقه فوتبالی دارد هم مورد انتقاد است. چرا که بسیار افراد با تجربه تر و پیشکسوتان به مراتب با سابقه تر از او وجود داشتند تا در فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس پست بگیرند و از طرفی چگونگی حضور ایشان در رأس فوتبال کشور و باشگاه پرسپولیس هنوز هم برای مخاطبان فوتبال یک معمای بزرگ است. 

در پایان از این عزیزان می‌خواهیم مروری به سرنوشت مدیران قبلی غیر فوتبالی و غیر متخصص داشته باشند و ببینند که مدت زمان شهرت آن‌ها چند صباحی بیشتر نبوده است. 
نمونه‌اش احمد سعادتمند که فاصله فراز و فرود او در کسب شهرت چند ماهی بیشتر طول نکشید. 

آرزوی اندکی تأمل از سوی آقایان زنوزی، عبدیان، شکوری و...
منبع : تماشاچی

نظرات

user

لیگ همش بچه بازیه ارزش وقت گذاشتن نداره

پاسخ دادن