این همه اشتباه و این همه بهانه؟ | به دنبال ماست مالی کردن نباشید آقای مطهری!

این همه اشتباه و این همه بهانه؟ | به دنبال ماست مالی کردن نباشید آقای مطهری!
تماشاچی -گویا در لیگ ایران مرسوم شده که اعضای کادر فنی تیم‌ها نتایج ضعیف شان را گردن این و آن بیاندازند و خود از قبول مسئولیت شانه خالی کنند. پیش از برگزاری دیدار پرسپولیس و ذوب آهن عادت کرده بودیم اعضای کادرفنی استقلال با بهانه‌های مختلف سعی در سرپوش گذاشتن بر نمایش‌های نه چندن دلچسب شان داشته باشند و حالا این موضوع به کادرفنی پرسپولیس نیز سرایت کرده است.

حمید مطهری، مربی تیم پرسپولیس پس از پایان دیدار پرسپولیس و ذوب آهن لایو اینستاگرامی رامین رضاییان را بهانه قرارداد و عنوان کرد این اتفاق باعث شده تمرکز تیم پرسپولیس به هم بریزد. اما واقعاً چنین چیزی شدنی است؟
جواب ما به این سوال صراحتاً منفی است زیرا پرسپولیس در نیمه اول نمایش خوبی را ارائه کرد و در نیمه دوم به دلیل تغییر تاکتیک اشتباه کادرفنی گل مساوی را دریافت کرد و اگر گل دقایق پایانی میلاد جهانی به ثمر نمی‌رسید آقای مطهری هرگز از لایو رامین رضاییان صحبتی به میان نمی‌آوردند و بیشتر به تعریف از تاکتیک‌های خود می‌پرداختند.

اما این اولین باری نیست که کادرفنی پرسپولیس دچار اشتباه می‌شوند و فرصت‌های لازم را در اختيار حریفان قرار می‌دهند. این جریان از وقت‌های تلف شده بازی پرسپولیس و النصر شروع شد و جایی که یحیی گل محمدی می‌توانست امید عالیشاه را جایگزین احساس پهلوان کند با تعلل خود باعث شد این بازیکن از بازی اخراج شود و دیدار فینال را از دست بدهد. از طرفی شانس با کادرفنی پرسپولیس یار بود که در نیمه دوم از وقت‌های اضافه نماینده ایران گل دوم را از النصر دریافت نکرد و این غیرت بازیکنان پرسپولیس بود که آن‌ها را نجات داد.

در ادامه هم یحیی گل محمدی و دستیارانش با ارنج اشتباه قهرمانی آسیا که هواداران پرسپولیس سال‌ها انتظارش را می‌کشیدند از دست دادند و به جای اینکه برای احمد نوراللهی و مهدی شیری تنبیه فنی در نظر بگیرند از این دو بازیکن در دیدار برابر نساجی استفاده کردند. بهتر بود کادرفنی پرسپولیس یکی دو بازی را بدون شیری و نوراللهی سر می‌کردند و فشا را از روی این دو بازیکن برمی‌داشتند.
به خوبی در حرکات و ضربات احمد نوراللهی عدم تمرکز ديده می‌شود و این نوراللهی آن هافبکی نیست که در ترکیب ثابت پرسپولیس و تیم ملی با خونسردی تمام بازی می‌کرد.
علاوه بر این ها شماره 8 پرسپولیس پس از دیدار برابر نساجی یک استوری بچه‌گانه را منتشر کرد که دیگر واجب بود یحیی گل محمدی برای بازی با ذوب آهن روی نام او خط بکشد اما در کمال تعجب این کار را نکرد.

این‌ها گوشه‌هایی از عدم مدیریت کادرفنی پرسپولیس را نشان می‌دهد و به احتمال فراوان آن‌ها نیز در این تمرکز خود را از دست داده اند و برای اینکه از قافله عقب نمانند باید هرچه سریعتر به خود بیایند و به جای بهانه‌های واهی به فکر تصحيح اشتباهات شان باشند. 


پی نوشت : سال گذشته گابریل کالدرون سروش رفیعی را از لیست پرسپولیس اخراج کرد و نشان داد می‌خواهد به بشار رسن بها بدهد و حالا با جدایی این هافبک عراقی کادرفنی پرسپولیس باید شهامت این را داشته باشند تا به سعید حسین پور بها بدهند زیرا در حال حاضر و با افت احمد نوراللهی هیچکدام از هافبک‌های پرسپولیس به اندازه حسین پور در انتقال توپ به فاز حمله متبحر نیستند. از طرفی بهتر است یحیی گل محمدی همانند بازی با شهرخودرو به آرمان رمضانی از ابتدا فرصت بدهد زیرا این بازیکن نشان داده به عنوان یار تعویضی چندان تأثیرگذار نیست.
منبع : تماشاچی

نظرات