اطاعت سازمان لیگ از دستور باشگاه استقلال | اتفاقی که فقط در فوتبال ایران می‌افتد

اطاعت سازمان لیگ از دستور باشگاه استقلال | اتفاقی که فقط در فوتبال ایران می‌افتد
تماشاچی -طبق صحبت‌های سهیل مهدی در برنامه فوتبال برتر که ویدئوی آن در پایان خبر قابل مشاهده است، مشخص شد که دربی دور رفت لیگ بیستم پس از انجام بازی‌ها معوقه پرسپولیس برگزار خواهد شد و این یعنی اجرای همان شرطی که باشگاه استقلال برای سازمان لیگ گذاشته بود.
پیش‌تر هم از لغو بی دلیل دیدار دو تيم نساجی و پرسپولیس انتقاد کردیم و از حق ضایع شده تیم قائمشهری سخن گفتیم اما اینجا کاملاً مشخص است که سازمان لیگ از دستور باشگاه استقلال به خوبی اطاعت کرده است.
متأسفانه از این دست اتفاقات را فقط در فوتبال ایران شاهد هستیم و در هیچ کجای دنیا باشگاه‌های قدرتمند شرط و شروطی برای مسئولان برگزاری مسابقات نمی‌گذارند.
در لیگ جزیره و لالیگا، مسئولان برگزاری سعی کردند تا هوای تیم‌هایی که تا مراحل پایانی بازی‌های اروپایی پیش رفتند را داشته باشند و از این رو یک هفته استراحت بیشتر به آن‌ها دادند و در نتیجه جدول این دو لیگ معتبر فعلاً و پس از گذشت چهارده هفته همچنان ناقص است. 
منچستریونایتد، منچسترسیتی، رئال مادرید و بارسلونا تیم های بزرگی هستند که تعداد بازی های آن‌ها از سایر تیم ها کمتر است اما هیچ شرط و شروطی برای فدراسيون فوتبال کشور خود نگذاشتند. 
برای مثال پیش از ديدار رئال مادرید و اتلتیکومادرید، دیگو سیمئونه یا سرپرست تیم شرط نگذاشتند که تا رئال بازی عقب مانده خود را برگزار نکند به مصاف رقیب همشهری نخواهند رفت زیرا اصلا این امر در حوزه اختیارات آن‌ها نیست. 
در لیگ جزیره هم شاهد این نبودیم که مثلاً مسئولان چلسی دستور بدهند ابتدا دیدار معوقه منچستریونایتد برگزار شود و سپس آن‌ها به مصاف شياطين سرخ بروند. 
در لیگ های معتبر اروپایی اصلاً از این دخالت‌های بیجا و ناز کردن‌های گاه و بیگاه خبری نیست و فقط در فوتبال کشورمان از این دست اتفاقات رخ می‌دهد. 
اگر سازمان لیگ هر زمانی را برای برگزاری دربی در نظر می‌گرفت دو تیم استقلال و پرسپولیس موظف به اجرای دستور بودند و اصلا حق سرپیچی نداشتند اما با این برنامه ریزی که می‌بینیم اقتدار سازمان لیگ کاملا زیر سوال رفت و پر واضح است که مسئولان این سازمان و در رأس آنها سهیل مهدی بدجوری از تهدید باشگاه استقلال ترسیده‌اند و طبق درخواست مسئولان این باشگاه برای ادامه مسابقات لیگ برنامه ریزی کرده‌اند.
 
منبع : تماشاچی

نظرات