نه شیری نه نوراللهی، لجبازی ِ گل محمدی پرسپولیس را بازاند

نه شیری نه نوراللهی، لجبازی ِ گل محمدی پرسپولیس را بازاند
تماشاچی -هنوز هم دلیل لجبازی های گاه و بیگاه مربیان ایرانی را نفهميديم و نمی‌دانیم چرا این عزیزان همواره در حال تکرار اشتباهات گذشته خود هستند.
یحیی گل محمدی همانند بازی با استقلال در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز از مهدی شیری استفاده کرد تا علاوه بر جام حذفی، جام آسیا را هم از پرسپولیس بگیرد.
حدود دو روز قبل از برگزاری فینال آسیا طی یک آنالیز دقیق که بخشی از آن در تصویر پایین قابل مشاهده است به سرمربی پرسپولیس هشدار داده بودیم که اشتباه گذشته‌اش را تکرار نکند و بداند که مهدی شیری مرد بازی‌های بزرگ نیست. متاسفانه همین اتفاق نیز رخ داد و این مدافع اشتباه بزرگی را در این دیدار مرتکب شد (برای خواندن آنالیز مذکور روی متن آبی کلیک کنید)گل‌محمدی با این اقدام خود و با توجه به این‌که پرسپولیس با کمبود بازیکن در فینال آسیا مواجه بود، عملاً کمال کامیابی‌نیا را از دور خارج کرد که بسیار جای تعجب دارد.
در حالی که سرمربی پرسپولیس به راحتی می‌توانست کامیابی‌نیا را در کنار میلاد سرلک، نوراللهی را پشت مهاجم، سیامک نعمتی را دفاع راست و بشار رسن را در بال راست به بازی بگیرد.
یکی از ضعیف ترین بازیکنان پرسپولیس در این دیدار سیامک نعمتی بود و در لیگ هم نشان داده بود که دیگر در پست هافبک به اندازه زمانی که در دفاع راست بازی می‌کند با کیفیت نیست. 
از طرفی نوراللهی با وجود بازی در هافبک میانی دو شوت به سمت دروازه اولسان روانه کرد و اگر جلوتر بازی می‌کرد می‌توانست ببشتر دروازه تیم کره‌ای را تهدید کند.
نبود کمال کامیابی‌نیا نیز به خودی خود توپگیری نماینده ایران را در وسط میدان تحت تاثیر قرار داده بود.

برای ما جای سوال است که چطور آنالیزور وب‌سایت تماشاچی تمام این اتفاقات را پیش بینی کرده بود اما کادرفنی پرسپولیس و آنالیزورهای این تیم نتوانسته بودند تحلیل درستی از حریف کره‌ای داشته باشند. 
همانطور که در عکس های زیر مشاهده می‌فرمائید این همکار گرامی ما پاشنه آشیل بودن دفاع چپ اولسان را در آنالیز کامل این تیم پیش بینی کرده بود و از قضا گل پرسپولیس هم روی اشتباه همین بازیکن به ثمر رسید. حالا تصور کنید اگر سیامک و بشار زوج جناح راست بودند چقدر برای ایجاد فشار روی دفاع چپ متزلزل اولسان بهتر بود. 

از طرفی ما کیفیت بالای ارسال های شماره 72 اولسان را نیز در آنالیز مذکور پیش بینی کرده بودیم و خطای هند پنالتی مهدی شیری نیز روی ارسال با کیفیت این بازیکن رخ داد. با همه این ها اما متأسفانه گوش شنوایی وجود نداشت. 

یک انتقاد هم به تمام رسانه های کشور نظیر برنامه فوتبال برتر به مجری گری محمد حسین میثاقی وارد است ؛ این دوستان  از تیم کره‌ای یک غول بی شاخ و دم ساخته بودند در حالی که ما در آنالیز تخصصی این تیم از ضعف‌های بیشمارش سخن گفته بودیم و دیدیم که چقدر تیم ضعیف و پر اشتباهی هستند.
اما کادرفنی پرسپولیس بدون توجه به آن با ترس و لرز تیم خود را راهی میدان کردند با اینکه می‌توانستند همانند بازی‌های داخلی با مالکیت توپ و پرس شدید اولسان هیوندای را شکست دهند.

 
منبع : تماشاچی

نظرات