ترکیبی که پرسپولیس را قهرمان آسیا می‌کند | آقای گل محمدی اشتباهت را دوباره تکرار نکن!

ترکیبی که پرسپولیس را قهرمان آسیا می‌کند | آقای گل محمدی اشتباهت را دوباره تکرار نکن!
تماشاچی -کمتر از 24 ساعت به شروع فینال حساس لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است و هنوز هم در خصوص ترکیب پرسپولیس حدس و گمان هایی وجود دارد.
شنیده می‌شود یحیی گل محمدی در نظر دارد تاکتیک 1-3-2-4 را در این دیدار حساس پیاده کند و ما هم با توجه به آنالیزی که از تیم اولسان هیوندای داشتیم باید بگوییم این ایده کادرفنی پرسپولیس دقیقا درست است.
از این رو انتظار می‌رود کادرفنی قرمزپوشان ایران نفرات زیر را برای حضور در ترکیب اولیه انتخاب کنند :

دروازه‌بان : حامد لک 
مدافعین میانی : سیدجلال حسینی
و محمدحسین کنعانی‌زادگان 
دفاع چپ : سعید آقایی 
دفاع راست : سیامک نعمتی
هافبک های دفاعی : کمال کامیابی‌نیا نیا
و میلاد سرلک
وینگر راست : بشار رسن
وینگر چپ : امید عالیشاه
هافبک پشت مهاجم (هافبک هجومی) : احمد نوراللهی
مهاجم : آرمان رمضانی


شنیده می‌شود یحیی گل محمدی هم تقریباً همین ترکیب را در نظر دارد با این تفاوت که مهدی شیری جزو نفرات اصلی خواهد بود و بر اساس آن کمال کامیابی‌نیا از ترکیب خارج خواهد شد. در این صورت سیامک نعمتی وینگر راست خواهد بود، بشار رسن پشت مهاجم بازی خواهد کرد و احمد نوراللهی در کنار میلاد سرلک در پست هافبک دفاعی توپ خواهد زد.
اما کادرفنی پرسپولیس باید به یاد داشته باشد که مهدی شیری در بازی‌های بزرگ عملکرد قابل قبولی نداشته و به مانند بازی نیمه نهایی جام حذفی با استقلال تا یحیی بخواهد ترکیبش را سرو سامان دهد زمان زیادی از بازی را از دست خواهد داد.
از طرفی درست است که بشار در پست پشت مهاجم هم خوب بازی می‌کند اما به دلیل اینکه تیم اولسان فرصت های شوتزنی زیادی در اختیار حریفانش قرار می‌دهد بهتر است نوراللهی شوتزن در آن پست قرار بگیرد و بشار هم در پست همیشگی خود یعنی بال راست بازی کند.
علاوه بر این‌ها نشاندن کمال کامیابی‌نیا روی نیمکت اشتباه بزرگی است که ممکن است طی آن تیم پرسپولیس در توپگیری از خط هافبک توانای اولسان دچار مشکل شود و یحیی باید از این ریسک بزرگ اجتناب کند.
تنها پستی هم که هیچکس نمی‌تواند با قطعیت در موردش نظر دهد پست مهاجم است و کسی نمی‌داند از بین مهدی عبدی و آرمان رمضانی کدامیک در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت. البته ما در آنالیزی جداگانه توضیح دادیم که آرمان رمضانی گزینه ایده آل تری نسبت به مهدی عبدی برای حضور در ترکیب اولیه است. 

پس با توجه به توضیحاتی که داده شد بهتر است پرسپولیس ایران با ترکیب اولیه زیر به مصاف اولسان هیوندای کره جنوبی برود :

منبع : تماشاچی

نظرات