شانس فیکس شدن آرمان رمضانی در فینال بیشتر شد | دلایل برتری آرمان نسبت به مهدی

شانس فیکس شدن آرمان رمضانی در فینال بیشتر شد | دلایل برتری آرمان نسبت به مهدی
تماشاچی -ترکیب پرسپولیس برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در اکثر پست ها قابل حدس است و فقط در سه پست دفاع راست، هافبک وسط و مهاجم مشخص نیست کدام بازیکنان فیکس خواهند شد.
در پست دفاع راست مشخص نیست سیامک نعمتی بازی خواهد کرد یا مهدی شیری؟
در میانه میدان هم جای سوال است که از میان کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی و میلاد سرلک کدامیک نیمکت نشین خواهد ‌شد؟
اما از هفته ها قبل و با توجه به محرومیت عیسی آل کثیر، دغدغه اصلی هواداران پرسپولیس این است که بین مهدی عبدی و آرمان رمضانی کدامیک در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت؟
هیچکدام از اهالی فوتبال نمی‌توانند به طور قطع بگویند که یحیی گل محمدی از آرمان رمضانی استفاده می‌کند یا از مهدی عبدی؟ 
اما با توجه به آنالیزی که از تیم اولسان داشتیم باید بگوییم آرمان رمضانی گزینه‌ی بهتری نسبت به مهدی عبدی برای قرارگیری در ترکیب اولیه است.
شاید بسیاری از هواداران پرسپولیس به دلیل فرصت سوزی های رمضانی در بازی مقابل شهرخودرو او را گزینه مناسبی برای بازی در فینال ندانند اما باید بگوییم حضور آرمان رمضانی و نحوه گام برداری این مهاجم بلند بالا باعث شده بود که پرسپولیس به نسبت بازی هایی که عبدی در ترکیب اصلی حضور داشت موقعیت بیشتری خلق کنند. از طرفی هواداران پرسپولیس نباید فرصت سوزی های بی شمار مهدی طارمی و علی علیپور را فراموش کنند و به یاد داشته باشند با حمایت های خود این دو مهاجم جوان را اکنون به فوتبال اروپا رسانده‌اند. 
همه می‌دانند تیمی که گل اول را در بازی فینال بزند احتمالا برنده بازی خواهد بود و با توجه به ضعف دفاع تیم اولسان روی ارسال ها و ضربات شروع مجدد بهتر است آرمان رمضانی در ترکیب اولیه قرار بگیرد.

با همه این‌ها مشخص نیست یحیی گل محمدی چه ایده‌ای را برای خط حمله در نظر دارد اما نکته‌ای که می‌توان به راحتی حدس زد این است که به هر دو مهاجم پرسپولیس قطعاً بازی خواهد رسید پس بهتر است کادرفنی قرمزپوشان یک ایده بی نظیر را دنبال کنند:
با توجه با بررسی فنی تیم اولسان و نکاتی که در مورد آرمان رمضانی گفته شد بهتر است یحیی گل محمدی از مهاجم بلند بالای خود بخواهد به شدت دفاع تیم کره‌ای را پرس کند. در آنالیز تیم اولسان گفتیم که این تیم در بازی سازی از خط دفاع مشکل دارد و مدافعان این تیم در مواجهه با پرس شدید حریف یا زیر توپ زده و یا توپ را لو می‌دهند. مزیت دیگری که پرس شدید برای نماینده کشورمان ایجاد خواهد کرد خارج شدن خط هافبک اولسان از جریان بازی است.
پس با توجه به این نکات بهتر است یحیی گل محمدی از آرمان رمضانی فقط شصت دقیقه در بازی استفاده کند و از او بخواهد به اندازه صد و بیست دقیقه دوندگی داشته باشد.
اگر پرسپولیس در یک ساعت اول با کمک آرمان رمضانی به گل رسید که اتفاق فوقالعاده ایست اما در غیر اینصورت هم قرمزپوشان ایران چیزی را از دست نداده‌اند و مهدی عبدی در نیم ساعت آخر و با توجه به خستگی مدافعان اولسان در پی پرس آرمان رمضانی می‌تواند بیاید و ضربه نهایی را وارد کند.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

خوشم میاد سر خوشید باسه گل لنگ برمیگرده

پاسخ دادن