رئیس جمهور کرواسی،عامل حذف فردوسی پور | عادل واقعا از مدار خارج شده بود !

رئیس جمهور کرواسی،عامل حذف فردوسی پور | عادل واقعا از مدار خارج شده بود !
تماشاچی -تقریباً  دو سال از زمانی که هواداران فوتبال ایران از دیدن برنامه محبوب نود محروم شدند می‌گذرد و هیچوقت پاسخ درستی از مدیران صدا و سیما در این خصوص داده نشد تا اینکه مدیر متکبر و پر ادعای شبکه سه در یک ویدئوی دو دقیقه ای هرچه اتهام بود بار عادل فردوسی پور کرد و در جمله ای عجیب عنوان نمود فردوسی‌پور چون از مدار خارج شده بود مجبور به حذف او شدیم.
اما با پیگیری هایی که انجام دادیم منشا این عقده ی علی فروغی از عادل فردوسی پور را پیدا کردیم.

شروع جدال فروغی-فردوسی‌پور 
ماجرا به اتفاقات فینال جام جهانی 2018 برمی‌گردد، زمانی که رئیس جمهور وقت کرواسی یعنی خانم کولیندا گرابار-کیتاروویچ به همراه رئیس جمهور فرانسه و رئیس فیفا در مراسم اهدای مدال حضور پیدا کرد و در حرکتی احساسی اقدام به در آغوش گرفتن بازیکنان فرانسه و کرواسی نمود. در دقایق ابتدایی صدا و سیما به مانند سنت همیشگی خود اقدام به سانسور مراسم اهدای مدال کرد اما با اصرار عادل فردوسی پور روی آنتن زنده، عوامل برنامه و ناظرين ناچار به پخش ادامه مراسم شدند. عادل فردوسی پور در آن لحظه گفت : این خانم (رئیس جمهور کرواسی) تا آخر مراسم حاضر خواهد بود و چه بهتر است مردم را از دیدن این تصاویر زیبا محروم نکنیم.
درست است که در آن لحظه با درخواست فردوسی پور موافقت شد اما این اتفاق برای صدا و سیمایی که به لوگوی باشگاه رُم و حتی سریال های ساخته خود نیز رحم نمی‌کند چندان خوشایند نبود و از این رو علی فروغی کینه ای سنگین از عادل فردوسی پور به دل گرفت و این مجری محبوب دیگر از مدار صدا و سیما خارج شده بود! بهانه فشار روی فردوسی پور جور شد
پس از گذشت چند ماه علی فروغی پخش تورنمنت تازه تأسیس لیگ ملت های اروپا را ابزاری قرار داد برای تحت فشار گذاشتن فردوسی‌پور.
 هم زمان بودن چند بازی از این رقابت ها با برنامه نود فرصت را برای علی فروغی فراهم کرد تا ترجیح دهد به جای برنامه نود مسابقات لیگ ملت‌های اروپا پخش شود. این در حالی است از آن روز تا به الآن شبکه سه مسابقاتی به مراتب مهم تر از لیگ ملت‌های اروپا را پخش نکرده است و شما عزیزان بهتر در جریان این موضوع هستید. صدا و سیما به راحتی می‌توانست آن مسابقات را از شبکه ورزش پخش کند تا هواداران فوتبال ایران از دیدن برنامه نود محروم نشوند.
چند ماه از این ماجرا هم گذشت تا اینکه برنامه نود در رقابت با برنامه هایی مانند دورهمی، برنده باش و خندوانه به عنوان محبوب ترین برنامه صدا و سیما انتخاب شد و این اتفاق در آن زمان که جدال فردوسی پور و فروغی به اوج خود رسیده بود برای مدیر خودرای شبکه سه گران تمام شد تا به یک باره و در حالی که همه منتظر دیدن ویژه برنامه نوروزی نود بودند دستور به حذف این برنامه داد و این برنامه محبوب بدون هیچ پیش زمينه ای برای همیشه با صدا و سیما خداحافظی کرد.

اما صحبت ما با آقای فروغی تمام نشده است!
جناب فروغی شما که دم از اسلام و دینداری می‌زنید میتوانید بگویید کجای اسلام نوشته در جایی که خود فرد حضور ندارد به او اتهام می‌زنند؟ آیا درست است که موضوع خصوصی یک فرد را فاش کنید؟ اگر راست می‌گویید چرا مبلغ حقوق خود را اعلام نمی‌کنید؟ شما می‌گویید عادل فردوسی پور رسانه دارد اما بهتر است بدانید ایشان در هیچکدام از اپ های فضای مجازی هم صفحه ای ندارند و این شما هستید که تمام امکانات در اختیارتان است. شما به هیچ کدام از پخش کننده های فیلم و سریال اینترنتی و موبایلی هم رحم نکردید و همه را تحت سیطره خودتان گرفته اید.
اتفاقا شما استعدادهایی مانند میثاقی را که توسط خود فردوسی‌پور کشف شده بود را از مدار خارج کردید و با هوایی کردنش از او یک چهره منفور ساختید.
اگر راست می‌گویید اجازه دهید برنامه های فوتبال برتر و فوتبال 120 همزمان دوشنبه ها روی آنتن بروند و اجازه بدهید مردم تعيين کنند چه کسی از مدار خارج شده است. البته این اجرای عدالت از شخصی مثل شما بعید به نظر می‌رسد.

حرف دل نویسنده با شما مخاطبین گرامی : بنده که هم سن و سال مدیر شبکه سه هستم از پنج سالگی و با دیدن بازی های ایران-استرالیا و ایران-آمریکا عاشق فوتبال شدم و تا به الآن اکثر عمرم خود را صرف تماشا و بازی کردن فوتبال کرده‌ام و از این رو تحلیل، آنالیز و پیگیری فوتبال های داخلی و خارجی با زندگی بنده عجین شده است. با این حال بنده هرگز ادعایی مبنی بر دانایی بیشتر در این زمینه ندارم و چه بسا ممکن است بسیاری از شما عزیزان در حوضه فوتبال با دانش تر از این حقیر باشید و از همین رو به خود اجازه نخواهم داد در مورد شخصی به بزرگی عادل فردوسی پور نظر دهم. علی فروغی باید بداند زمانی که من و ایشان دوره اول ابتدایی را می‌گذرانیم عادل فردوسی پور برنامه نود را در شبکه سه اجرا می‌کرد و به هیچ وجه ایشان دانش آن را ندارد که بخواهد در مورد برنامه نود نظر دهد و این مردم هستند که باید در مورد محبوبیت شخص یا برنامه ای نظر بدهند. 

در پایان باید بگوییم این اتفاق هم مانند بسیاری از حق خوری هایی است که در صدا و سیما و فوتبال کشور شاهدش هستیم و این بار این بی عدالتی قسمت عادل شد!
منبع : تماشاچی

نظرات

user

مطلب بسیار عالی بود همه گفتنی هارو گفتید

پاسخ دادن
user

درود

پاسخ دادن