هدایای سریالی داوران به قرمزپوشان | انگیزه ای برای رقبا باقی نمی‌ماند

هدایای سریالی داوران به قرمزپوشان | انگیزه ای برای رقبا باقی نمی‌ماند
تماشاچی -روز گذشته هفته چهارم لیگ برتر با انجام سه بازی آغاز شد که در یکی از این دیدارها پرسپولیس به لطف رضا کرمانشاهی، داور مسابقه توانست شهرخودرو را شکست دهد.
این اولین بار نیست که در لیگ جاری داوران به نفع تیم پرسپولیس سوت می‌زنند و تا به اینجای کار سه بار لطف داوری شامل حال قرمزپوشان پایتخت شده است.
پرسپولیسی ها در هفته دوم لیگ جاری با یک پنالتی مشکوک و به هر زحمتی شده توانستند صنعت نفت را در آزادی شکست دهند. در هفته سوم نیز یک پنالتی مشکوک دیگر در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان برایشان گرفته شد که البته سیامک نعمتی نتوانست این پنالتی بادآورده را به گل تبدیل کند.
اما اوج این قضاوت های جهت دار در بازی ديروز قرمزپوشان مقابل شهرخودرو اتفاق افتاد. جایی که در دقیقه 35 داور مسابقه باید میلاد سرلک را به علت خطای خشن از بازی اخراج می‌کرد اما در اقدامی عجیب به دادن یک کارت زرد بسنده کرد. 
کیفیت فنی بالای میلاد سرلک بر کسی پوشیده نیست اما در آن صحنه مستحق دریافت کارت قرمز بود که در کمال تعجب این اتفاق نیفتاد. 
این اقدام داور کاملاً در جريان تاثیر گذار بود چرا که پرسپولیس در ادامه توانست سه گل به ثمر برساند و میلاد سرلک روی دو گل از این سه گل تأثیر مستقیم داشت(یک گل و یک پاس گل). اگر داور حکم اخراج میلاد سرلک را با یک کارت قرمز صادر می‌کرد قطعاً جریان بازی عوض میشد و چه بسا شهرخودرو می‌توانست با کسب تساوی و یا حتی برد زمین بازی را ترک کند. 
تکلی که میلاد سرلک روی پای کریمی، هافبک شهرخودرو رفت دقیقا مشابه تکلی بود که ماشاریپف در لیگ قهرمانان آسیا روی پای کمال کامیابی‌نیا رفت و با نظر VAR از زمین بازی اخراج شد. 
تا به اینجای کار تمام کارشناسان داوری نظرشان این بوده که میلاد سرلک باید به علت تکل خشن و بی احتیاطی از زمین بازی اخراج میشد اما چطور داور و کمک هایش این صحنه را ندیدند جای سؤال دارد. 
در لیگ جزیره دله آلی و اوبامیانگ به دلیل انجام خطایی نظیر خطای سرلک علاوه بر دریافت کارت قرمز مستقیم از چند بازی لیگ محروم شدند. 
علاوه بر اینها باید یادآور شویم یک تیم شهرستانی آن هم با مالکیت خصوصی از قضاوت ناعادلانه داور بازی متضرر شده و حالا چه کسی باید جواب این ضرر را بدهد معلوم نیست. 
ما به هیچ وجه قصد تهمت زدن به داوران زحمت کش فوتبال کشورمان را نداریم و می‌پنداریم که این اشتباهات سهوی بوده اما تا کی؟ تا چه زمانی باید یک تیم سود ببرد و دیگر تیم ها ضرر کنند؟ کی می‌رسد هفته ای که در آن شاهد هيچ گونه اشتباهات داوری نباشیم؟ 
داوران فوتبال کشورمان باید با دقت بسیار بیشتر بازی ها را قضاوت کنند تا تمام تیم های لیگ انگیزه رقابت داشته باشند و این عزیزان باید بدانند سود بردن متوالی یک تیم خاص از قضات هایشان ناخودآگاه شائبه های گوناگونی را به وجود خواهد آورد که با وضع موجود نمی‌شود منکر آنها شد.
منبع : تماشاچی

نظرات