خشکسالی گلزنی، معظلی جدید برای فینالیست آسیا

خشکسالی گلزنی، معظلی جدید برای فینالیست آسیا
تماشاچی -در یکی از دیدار‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید. این در حالیست که پرسپولیس در دیدار‌های قبلی خود مقابل سایپا هم به تساوی رسیده بود و فقط مقابل صنعت نفت آبادان با یک گل به برتری رسید.

پرسپولیس در شرایطی دو تساوی و یک پیروزی را تا اینجا ثبت کرده که تنها یک گل در تمام این بازی‌ها به ثمر رسانده است. تک گل پرسپولیس در سه بازی اخیر را سیامک نعمتی مقابل صنعت نفت از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و به نظر می‌رسد این خبر خوبی برای فینالیست لیگ قهرمانان آسیا نیست.

پرسپولیس پس از جدایی بازیکنانی مثل علیپور و ترابی توانست تا حدودی مشکل گلزنی خود را با آوردن عیسی آل‌کثیر حل کند، اما این بازیکن هم شش ماه محروم شده و تا چهار ماه دیگر هم نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود. با این شرایط، طبیعتاً این روز‌ها خلأ یک مهاجم شش‌دانگ در تیم یحیی گل‌محمدی حس می‌شود. مهدی عبدی هم با وجود تلاش‌هایی که داشته هنوز به زمان بیشتری برای جا افتادن در ترکیب پرسپولیس نیاز دارد.

کم شدن قدرت خط حمله پرسپولیس یکی از دلایل عدم گلزنی این تیم در جریان مسابقات لیگ بیستم بوده است. از سوی دیگر، این تیم باید کمتر از یک ماه دیگر در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود، اما پرسپولیس مهاجم یا مهاجمانی ندارد که بتوانند این گره را باز کنند. ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که پرسپولیس در فینال، احسان پهلوان و وحید امیری را هم به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.
منبع : تماشاچی

نظرات