اخراج یحیی ، اقدامی برای لاپوشانی تصمیم نیمه اول | پنالتی که پنالت نبود

اخراج یحیی ، اقدامی برای لاپوشانی تصمیم نیمه اول | پنالتی که پنالت نبود
تماشاچی -روز گذشته تیم پرسپولیس توانست با یک پنالتی باد آورده صنعت نفت را شکست دهد و اولین سه امتیاز خود را در لیگ بیستم دشت کند.
قطعا تمامی هواداران فوتبال و حتی هواداران پرسپولیس به خوبی می‌دانند که سرنگون شدن محمدحسین کنعانی زادگان در محوطه جریمه صنعت نفت اصلا پنالتی نبوده و این پنالتی باد آورده از روی شانس نصیب پرسپولیس شد.
دو دلیل واضح و روشن برای پنالتی نبودن این صحنه جنجالی وجود دارد.
اول اینکه شدت باران زمین بازی را بسیار لغزنده کرده بود و هر برخورد کوچکی بازیکنان دو تیم را سرنگون می‌کرد. دوم اینکه محمدحسین کنعانی زادگان خیلی عقب تر از مدافع صنعت نفت بود و تلاش فراوانش برای رسیدن به توپ باعث شد تعادلش را از دست بدهد و نقش بر زمین شود.
داور که قطعا بین دو نیمه صحنه پنالتی را تماشا کرده و به اشتباه بودن تصمیمش پی برده بود سعی داشت در نیمه دوم به نوعی این اتفاق را از دل صنعت نفتی ها دربیاورد و روی صحنه شوت کردن توپ توسط گل محمدی فرصت را غنیمت شمرد و سرمربی پرسپولیس را از بازی اخراج کرد.
قطعا این حرکت داور هم برای صنعت نفتی ها چندان رضایت بخش نبود چرا که آنها می توانستند با نتیجه تساوی زمین بازی را ترک کنند.
درست است که صنعت نفت هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه پرسپولیس خلق نکرد اما می توانست با یک امتیاز زمین بازی را ترک کند چرا که همه به خوبی می‌دانند پرسپولیس این روزها در خط حمله با مشکل گلزنی روبرو است و به ثمر رساندن گل در جریان بازی به معضلی برای آنها تبدیل شده است. از این رو این یک امتیاز به دست آمده برابر پرسپولیس آن هم در ورزشگاه آزادی برای آبادانی ها بسیار نتیجه خوبی به حساب می‌آمد و دیگر کسی به عملکرد ضعیف آنها در فاز حمله خرده نمی گرفت.
قطعا هجمه های ایجاد شده توسط باشگاه پرسپولیس قبل از بازی با صنعت نفت باعث شد فشار روی تیم داوری بیش از پیش شود. پرسپولیسی ها بخشیده نشدن محرومیت کمال کامیابی نیا را دست آویزی برای فرافکنی های خود قرار داده بودند و با توجه به اتفاقات بازی دیروز به هدف شوم خود نیز رسیدند.
پیش از شروع لیگ بیستم انتظار میرفت در این دوره از مسابقات مشکل داوری و دیگر اتفاقات نامتعارف به حداقل برسد تا دیگر باشگاه ها نیز برای کسب عنوان قهرمانی شانسی داشته باشند اما تصمیمات غلط اینچنینی توسط داوران و ایجاد هجمه های روانی و رسانه ای قهرمانی را مجددا نصیب قرمزپوشان خواهد کرد.  
منبع : تماشاچی

نظرات