نقدی بر خرید جدید پرسپولیس | مهدی مهدی خانی چیزی شبیه به مهدی عبدی

نقدی بر خرید جدید پرسپولیس | مهدی مهدی خانی چیزی شبیه به مهدی عبدی
تماشاچی -پس از مسجل شدن محرومیت 6 ماهه عیسی آل‌کثیر کادر فنی و مدیران باشگاه پرسپولیس شدیدا به دنبال جذب یک مهاجم با کیفیت بودند چرا که تا به اینجای کار عملکرد آرمان رمضانی چندان رضایت بخش نبوده و از طرفی مهدی عبدی در خط حمله تنها به نظر می‌رسید.
باشگاه پرسپولیس با گزینه های زیادی وارد مذاکره شد و هر روز خبرهای مختلفی در خصوص پیوستن یک بازیکن خاص به تیم پرسپولیس شنیده می‌شد تا بالاخره مهدی مهدی خانی به جمع سرخ‌پوشان اضافه شد.
حالا سوال هواداران پرسپولیس این است که مهدی خانی می‌تواند همانند خریدهای جدید پرسپولیس نظیر حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان و عيسی آل کثیر موفق شود؟
قطعاً نمی‌توان به سؤال با قطعیت جواب داد و خرید مهدی مهدی خانی مانند یک هندوانه در بسته می‌ماند و فقط می‌توانیم با توجه به سابقه این بازیکن جوان عملکرد او را تحلیل کنیم.
از نظر فیزیکی مهدی مهدی خانی تقریباً شبیه مهدی عبدی است که این مورد یک نکته منفی به حساب می‌آید چرا که نیاز است باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس در خط حمله تنوع بازیکن داشته باشد. یعنی با توجه به شرایط بازی و ویژگی های تیم حریف دست سرمربی تیم برای ایجاد تنوع در خط حمله باز باشد که با نگاه به فیزیک خرید جدید پرسپولیس درمی‌یابیم که عملاً این مورد منتفی است.
از طرفی تیم پرسپولیس در این شرایط نیاز به یک مهاجم با تجربه و گلزن داشت، بازیکنی که در استفاده از هر دو پای خود توانا باشد و جسه ی کوتاه تری نسبت آرمان رمضانی و مهدی عبدی داشته باشد. پرسپولیس به گزینه ای نیاز داشت که چهارچوب شناس تر از مهدی خانی باشد چرا که شمار گل های مهدی مهدی خانی در گذشته تعداد قابل توجهی نیست. 
با توجه به موارد بالا باید بگوییم در میان گزینه هایی که باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حمله در نظر داشت رضا قوچان نژاد و پیمان بابایی مناسب تر از سایرین به نظر می‌رسیدند اما باشگاه پرسپولیس در جذب آن ها ناتوان بود.
در آخر باید بگوییم خرید جدید پرسپولیس از نظر سن و سال، شرایط فیزیکی و چهارچوب شناسی  تقریبا چیزی شبیه به مهدی عبدی است و این موضوع کار را برای گل محمدی دشوار می کند و تنوع تاکتیکی را از خط حمله پرسپولیس می‌گیرد.
منبع : تماشاچی

نظرات