بررسی قضاوت جنجالی ال کلاسیکو | آیا پنالتی رئال هدیه داور بود؟

بررسی قضاوت جنجالی ال کلاسیکو | آیا پنالتی رئال هدیه داور بود؟
تماشاچی -ظاهراً داستان جنجالی قضاوت ال‌کلاسیکوی شنبه شب در ورزشگاه نوکمپ که با پیروزی سه بر یک رئال مادرید خاتمه یافت پایان ندارد، چرا که هر روز حاشیه‌‌ای جدید درباره آن شکل می‌گیرد. پس از شکایت باشگاه بارسلونا از خوان مارتینس مونوئرا داور مسابقه به دلیل دو تشخیص بحث برانگیز او - تکل کاسمیرو روی پای لیونل مسی در محوطه جریمه رئال مادرید در نیمه اول و اعلام پنالتی به سود رئال مادرید به خاطر کشمکش سرخیو راموس و کلمن لنگله در محوطه جریمه بارسلونا در نیمه دوم - اکنون دلیلی دیگر برای خشمگین‌تر شدن بارسایی‌ها از قضاوت مونوئرا به وجود آمده است.
مونوئرا که برای تشخیص تکل کاسمیرو روی پای مسی لزومی برای استفاده از نمایشگر VAR‌ مستقر در کنار زمین نمی‌دید، در صحنه جنجالی پنالتی رئال مادرید فوراً به کنار زمین رفت و خیلی هم طول نکشید که پنالتی اعلام کرد. اکنون نشریه اسپورت اسپانیا نوشته است که در مکالمه صوتی میان داور و کمک او در صحنه برخورد لنگله و راموس، کمک‌داور به ‌مونوئرا می‌گوید که خطایی رخ نداده اما او به بی‌اعتنا به تشخیص کمک خود پنالتی اعلام می‌کند. به همین دلیل اکنون باشگاه بارسلونا خواهان دریافت صوتی مکالمات میان داوران داخل زمین و اتاق VAR‌ شده است.
طبق منابع نزدیک به باشگاه بارسلونا مسئولان این باشگاه مطمئن هستند که تمام ضرباتی که آبی‌و‌اناری‌ها از سوی داوران دریافت کرده‌اند، توطئه‌ای علیه بارسا به فرماندهی ولاسکو کاربایو رئیس کمیته داور فوتبال اسپانیا است، کسی که در دوران قضاوتش هم خاطرات چندان خوبی برای کاتالان‌ها نساخت.
نشریه اسپورت کاتالونیا اما تنها رسانه‌ای نبوده که از جزئیات مکالمه میان داوران ال‌کلاسیکو پرده برداشته است. برنامه ورزشی 'Que thi jugues' در شبکه رادیویی کادناسر اسپانیا نیز نه تنها ادعای اسپورت را تأیید کرده، بلکه اعلام کرد که کمک داور در صحنه برخورد راموس و لنگله به مونوئرا می‌گوید که «خطای راموس. راموس خطار کرد. راموس ابتدا پیراهن بازیکن حریف را کشید».
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات