پرسپولیس ایران 1 - التعاون عربستان 0 | سه امتیاز ارزشمند در جیب قرمزپوشان

پرسپولیس ایران 1 - التعاون عربستان 0 | سه امتیاز ارزشمند در جیب قرمزپوشان
تماشاچی -از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس ایران در قطر به مصاف التعاون عربستان رفت که در ادامه با گزارش تحلیلی این بازی در خدمت شما مخاطبین گرامی هستیم :

تحلیل نیمه اول :
در ۳۰ دقیقه ابتدایی توپ و میدان در اختیار بازیکنان پرسپولیس بود آنها به خوبی یکدیگر را در زمین پیدا می‌کردند اما از طرفی در رسیدن به محوطه جریمه التعاون ناتوان بودند و نتوانستند موقعیت خاصی را روی دروازه حریف ایجاد کنند.
در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول این بازیکنان تیم التعاون بودند که موقعیت های خطرناکی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند. آنها سه بار دروازه پرسپولیس را به شکل جدی تهدید کردند که هر سه بار با واکنش مناسب حامد لک روبه رو شدند.
در برخی از دقایق بازیکنان پرسپولیس پاس‌های پر تعدادی را میان خود رد و بدل می کردند اما گاهاً با یک پاس اشتباه توپ را در بدترین موقعیت ممکن لو می‌دادند و باید به این مورد اشاره کنیم که ‌تیم های قوی‌تر از التعاون هرگز از این اشتباهات نخواهند گذشت و با ادامه این اشتباهات فردی، در بازی های سنگین تر پرسپولیس به بدترین شکل ممکن جریمه خواهد شد.
گفتنی است که پرسپولیس با ۵ تغییر نسبت به مسابقات داخلی پا به این مسابقه گذاشته بود و گل‌محمدی در ترکیب تیم خود از ۵ خرید جدید استفاده کرده بود.
از میان خریدهای جدید پرسپولیس حامد لک و میلاد سرلک عملکرد قابل قبولی داشتند اما احسان پهلوان و عیسی آل کثیر نتوانستند آنطور که باید نمایش خوبی را ارائه کنند. سعید آقایی نیز در این نیمه عملکرد متوسطی داشت و گاهاً در برگشت ها کُند عمل می‌کرد.
باید ببینیم یحیی گل محمدی برای نیمه دوم چه طرح و برنامه‌ای خواهد داشت چرا که پرسپولیس برای صعود، به پیروزی در برابر تیم نه چندان قدرتمند التعاون نیاز دارد و قرمزپوشان ایران می‌توانند با پیروزی در این دیدار و بازی برگشت مقابل این تیم امید زیادی به بالا رفتن از مرحله گروهی داشته باشند.

تحلیل نیمه دوم :
نیمه دوم هم به مانند نیمه اول این تیم پرسپولیس بود که کنترل بازی را در اختیار داشت با این تفاوت که آنها چند موقعیت خطرناک هم روی دروازه التعاون ایجاد کردند اما تصمیم گیری های آخر آنها با اشتباه همراه بود و موقعیت ها یکی پس از دیگری از دست می‌رفت. 
عدم وجود یک بازیکن سرعتی در خط حمله پرسپولیس به شدت حس می‌شد و با نگاه به لیست مهاجمان این تیم در می‌یابیم که این کمبود در ادامه این رقابت‌ها باز هم برای قرمزپوشان مشکل‌ساز خواهد شد. 
هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر می‌شدیم فشار بازیکنان پرسپولیس بیشتر می‌شد و گل‌محمدی آرمان رمضانی را برای رسیدن به گل از روی توپ‌های بلند وارد زمین کرد. 
هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر می‌شدیم امید به گلزنی کم‌رنگ‌تر می‌شد اما بالاخره بازیکنان پرسپولیس توانستند در دقیقه 82 دروازه حریف عربستانی را باز کنند. 
ارسال امید عالیشاه تازه وارد روی یک ضربه کرنر با دخالت وحید امیری به شجاع خلیل‌زاده رسید و مدافع گلزن قرمزپوشان توانست با پای غیرتخصصی این گل حساس را برای تیمش به ثمر برساند. 
پس از گل پرسپولیس بازیکنان التعاون که چیزی برای از دست دادن نداشتند روش بازی خود را تغيير دادند و کاملاً بالا بازی می‌کردند. 
در دقایق پایانی نیز بازیکنان پرسپولیس به خوبی تیم حریف را کنترل کردند و پرسپولیس ایران توانست سه امتیاز ارزشمند را کسب کند و به ادامه رقابت ها امیدوار باشد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه