تراکتور در یک نیمه کار را تمام کرد | مشکلات داخلی کار دست آبی پوشان داد

تراکتور در یک نیمه کار را تمام کرد | مشکلات داخلی کار دست آبی پوشان داد
تماشاچی -در دیدار پایانی جام حذفی فوتبال ایران دو تیم استقلال و تراکتور به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تراکتورسازی با نتیجه ۳ بر ۲ موفق به شکست استقلال شد. در ادامه با گزارش تحلیلی این بازی در خدمت شما عزیزان هستیم :

تحلیل نیمه اول :
در دقایق ابتدایی بازی درگیرانه و پر خطای را از سوی بازیکنان هر دو تیم شاهد بودیم.
بازیکنان استقلال به خوبی توپ را تا پشت محوطه جریمه تراکتورسازی می‌رساندند اما در دادن پاس آخر دقت لازم را نداشتند.
روند بازی به نوعی بود که تصور می شد بازی کم گلی را شاهد باشیم اما بازیکنان تراکتور با یک همکاری تیمی توانستند گل اول را وارد دروازه استقلال کنند.
محمدرضا خانزاده در دقیقه 18 با دید مناسب و یک ضربه زیبا توانست گل اول تیمش را به ثمر برساند. اشتباه سید حسین حسینی در جایگیری هم در به ثمر رسیدن این گل تاثیرگذار بود.
در ادامه توپ و میدان را در اختیار بازیکنان استقلال بود اما آنها در خلق موقعیت ناموفق بودند. در بازی های اخیر، نفوذهای پرتعداد وریا غفوری و هرویه میلیچ به یکی از نقاط قوت تیم استقلال تبدیل شده بود اما در این دیدار حضور دو دفاع کناری با انگیزه در تیم تراکتور یعنی تیکدری و میثم تیموری باعث شده بود میلیچ و غفوری نتوانند به مانند بازی‌های گذشته خطرناک ظاهر شوند.
برخلاف جریان بازی در دقیقه ۳۴ قرمزپوشان تبریزی توانستند با استفاده از تجربه احسان حاج صفی و اشکان دژاگه گل دوم را وارد دروازه استقلال کنند. پاس زیبای حاج صفی در عمق دفاع استقلال به اشکان دژاگه رسید و اون هم با یک حرکت تماشایی و ضربه ای دقیق حسینی را مغلوب کرد.
بدبین ترین هوادار استقلال هم تصور نمی کرد نیمه اول با سه گل به نفع تراکتورسازی به اتمام برسد اما این اتفاق رخ داد و تبریزی ها توانستند روی یک ضربه آزاد گل سوم را نیز به ثمر برسانند.
سانتر زیبای اشکان دژاگه و ضربه سر دقیق اکبر ایمانی گل سوم تراکتورسازی را شکل داد. عملکرد ضعیف سید حسین حسینی در به ثمر رسیدن این گل هم بی تاثیر نبود.
در دقایق پایانی نیمه اول بازیکنان استقلال فشار زیادی را روی دروازه تراکتورسازی وارد کردند اما عملکرد مناسب خط دفاعی و دروازه بان تراکتور به آنها اجازه گلزنی را نداد.
در نهایت نیمه اول با برتری سه گله تراکتورسازی به اتمام رسید و باید ببینیم فرهاد مجیدی چه تغییراتی را برای جلوگیری از این شکست سنگین اتخاذ خواهد کرد.

تحلیل نیمه دوم :
فرهاد مجیدی از ابتدای نیمه دوم ارسلان مطهری را به جای آرش رضاوند به بازی فرستاد و این تعویض در جریان تاثیر گذار بود و بازیکنان استقلال توانستند در دقیقه ۵۰ توسط مهدی قائدی گل اول را به ثمر برسانند.
به ثمر رسیدن گل اول استقلال از روی ارسال از کناره ها باعث شده بود که بازیکنان این تیم از این نقشه برای زدن گل های بعدی هم استفاده کنند و بارها و بارها توپ را به شکل بلند به محوطه جریمه تراکتور بفرستند که از این رو چند موقعیت خطرناک را نیز ایجاد کردند.
در ادامه آبی پوشان پایتخت باز هم از روی سانتر وریا غفوری و اینبار با ضربه سر ارسلان مطهری گل دوم را وارد دروازه محمدرضا اخباری کردند. 
عملکرد بسیار ضعیف مسعود شجاعی در میانه میدان کاملا به چشم می‌آمد و این موضوع باعث شده بود کفه ترازو به سمت خط هافبک استقلال سنگینی کند. 
ترس از مساوی شدن بازی گام های بازیکنان تراکتور را لرزان کرده بود و آنها نمیتوانستند به خوبی یکدیگر را صاحب توپ کنند. 
در دقایق پایانی مهدی قائدی به کمک خط هافبک تیمش آمده و با توپگیری در پشت محوطه تراکتور سعی داشت موقیعت گلزنی را برای شیخ دیاباته و ارسلان مطهری فراهم کند و از این رو چند پاس خطرناک به داخل محوطه تراکتور ارسال کرد که به گل ختم نشد. 
حملات بی محابای بازیکنان استقلال در دقایق آخر نیز راه به جایی نبرد و در نهایت تراکتورسازی توانست با نتیجه سه بر دو استقلال را شکست است و قهرمان جام حذفی شود. 
عملکرد خوب تراکتورسازی در نیمه اول جام را برای این تیم به ارمغان آورد و مشکلات داخلی استقلال باعث شد قهرمانی از کف این تیم برود. 
عملکرد وریا غفوری برای استقلال و ایمان سلیمی برای تراکتور قابل تحسین بود.
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات