جنگ 4 تیم برای کسب سهمیه آسیا در هفته آخر | شهرخودرو کنار رفت

جنگ 4 تیم برای کسب سهمیه آسیا در هفته آخر | شهرخودرو کنار رفت
تماشاچی -شب گذشته هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر با انجام 8 دیدار همزمان به پایان رسید و لیگ نوزدهم به ایستگاه پایانی خودش خواهد رسید. در این میان تیم نخست و تیم انتهای جدول جایگاه خود را تثبیت کرده ولی سایر تیم‌ها تقریباً درگیر بالا و پایین شدن رتبه خود در هفته آخر هستند و در این میان جنگ سهمیه آسیایی بین 4 تیم استقلال، تراکتور، سپاهان و فولاد پیگیری می‌شود. با توجه به سهمیه 2+2 ایران در آسیا پرسپولیس سهمیه مستقیمش را به واسطه قهرمانی در لیگ تثبیت کرده و قهرمان جام حذفی سهمیه مستقیم دیگر را می‌گیرد و سهمیه‌های پلی آف به تیم دوم و سوم جدول لیگ برتر می‌رسد. اگر نفت مسجد سلیمان قهرمان جام حذفی نشود و یکی از تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتور که تیم‌های بالای جدول لیگ و حاضر در نیمه نهایی جام حذفی هستند به جام در این تورنمنت دست یابند آنگاه تیم چهارم جدول لیگ هم شانس کسب سهمیه غیر مستقیم دارد. به بررسی وضعیت جدول و تیم‌های حاضر در آن می‌پردازیم:

شرایط 4 تیمی که شانس کسب سهمیه دارند و شهر خودرو که خود را از این جمع کنار کشید.

استقلال
دو تساوی پیاپی برای استقلالی‌ها مقابل شهر خودرو و پیکان در هفته‌های بیست و هشتم و بیست و نهم باعث شده آنها برخلاف انتظار در هفته ما قبل پایانی سهمیه خود را قطعی نکنند و حالا تراکتور را هم امتیاز با خود و پایین تر به واسطه تفاضل گل می‌بینند. با این حال استقلال هنوز جایگاه دوم خود را حفظ کرده و شانس خوبی دارد تا در هفته پایانی مقابل شاهین بوشهر سقوط کرده و بی انگیزه یک برد بی دردسر کسب کند و نایب قهرمان شود.

تراکتور
شاگردان الهامی برد سختی مقابل تیم همشهری یعنی ماشین سازی داشتند و با گل دقایق پایانی محمدرضا آزادی برتری خود را تثبیت کرده و 50 امتیازی شدند تا به واسطه تساوی استقلال و پیکان به جایگاه دوم جدول نزدیک و به واسطه تفاضل گل پایین تر از این تیم باشند. تراکتور دیدار حساس و دشواری با  فولاد در هفته پایانی دارد که این تیم هم به دنبال سهمیه است. سرخ های تبریز به برد برای اینکه حداقل جایگاه سومی خود را حفظ کنند نیاز دارند و حتی اگر به تساوی هم رضایت دهند سپاهان می‌تواند با برتری بر پیکان به جایگاه سوم برسد. تراکتور با برد فولاد و لغزش استقلال می‌تواند نایب قهرمان هم شود.

سپاهان
تغییراتی که در سپاهان ایجاد شد یک شوک مثبت برای این تیم بود و برتری در بازی 6 امتیازی برابر شهرخودرو را برای این تیم رقم زد و شانس‌های کسب سهمیه زنده شد. سپاهان 48 امتیازی در جایگاه چهارم جدول قرار دارد و در صورتی می‌تواند سهمیه بگیرد که استقلال و تراکتور امتیاز بدهند. استقلال باید ببازد و تراکتور حداقل مساوی کند تا سپاهان با برتری مقابل پیکان نایب قهرمان شود. کسب سهمیه در رتبه چهارم هم در شرایطی که توضیح داده شد ممکن است.

فولاد
ناتوانی در کسب 3 امتیاز مقابل پارس جم باعث شد کار فولاد برای کسب سهمیه گره بخورد و حالا این تیم با تفاضل کمتر نسبت به سپاهان پنجم جدول است و تنها روی کاغذ می‌توان برای این تیم شانسی در کسب سهمیه قائل بود. فولاد اگر بازی رو در رو مقابل تراکتور را ببرد بالاتر از این تیم قرار می‌گیرد و در صورت لغزش سپاهان و شکست استقلال شانس نایب قهرمانی هم دارد.

شهرخودرو
عملاً شانسی برای کسب سهمیه برای آنها نمانده است. این تیم رتبه ششمی در حالیکه 3 امتیاز از سپاهان و فولاد عقب تر است ولی اختلاف فاحش در تفاضل گل همین اندک شانس آنها را هم گرفته است و باید شاگردان بختیاری زاده را از آسیا خداحافظی کرده بدانیم. آنها دیدار دشواری با نساجی در هفته آخر دارند.
منبع : تماشاچی

نظرات