تازه ترین رده بندی باشگاهی فوتبال جهان | بایرن مونیخ اول، پرسپولیس بالاتر از استقلال

تازه ترین رده بندی باشگاهی فوتبال جهان | بایرن مونیخ اول، پرسپولیس بالاتر از استقلال
تماشاچی -بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۱ مرداد) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس تهران همچنان در رتبه نخست فوتبال باشگاهی ایران قرار دارد.
از سوی دیگر قهرمان زودهنگام لیگ برتر فوتبال ایران، با ۱۵۷۴ امتیاز و با یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه هفتم قاره کهن و با ۵ پله سقوط در سطح جهانی در جایگاه ۱۳۹ جهان قرار گرفته است.
استقلال تهران هم با ۱۵۳۵ امتیاز مانند هفته گذشته همچنان در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران جای گرفته است، اما آبی پوشان پایتخت در سطح آسیا با ۲ پله نزول نسبت به جایگاه چهاردهم سقوط کرده اند. این تیم در سطح جهانی نیز ۲ پله سقوط داشته و در رتبه ۲۱۳ جهان جای گرفته است.
سپاهان اصفهان با ۱۴۸۰ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین، همچنان سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم با ۲ پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه بیست و چهارم آسیا ایستاده و در رده بندی جهانی نیز ۱۷ پله سقوط کرده و در جایگاه ۳۳۹ جهان قرار گرفته است.
در این رده بندی، تراکتورسازی، فولاد خوزستان و شهرخودروی مشهد به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.
ذوب آهن و صنعت نفت آبادان هم به ترتیب در رتبه هفتم و هشتم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارند.
بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه پنج تیم برتر نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته است و تیم الهلال عربستان با ۱۶۷۹ امتیاز صدرنشین است و تیم‌های جئونبوک موتورز کره جنوبی و الدحیل قطر به ترتیب با ۱۶۵۰ و۱۶۱۲ امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قاره کهن قرار دارند.
کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۵۹۷ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفته و تیم اولسان هیوندای کره جنوبی نیز با ۱۵۸۵ امتیاز در رتبه پنجم ایستاده است.
در رده‌بندی جهانی نیز بایرن مونیخ با ۲۰۴۴ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، منچسترسیتی با ۱۹۷۸ امتیاز پس از مدت‌ها جای لیورپول را در رتبه دوم گرفت، لیورپول هم با ۱۹۷۶ امتیاز به رتبه سوم سقوط کرد.
بارسلونا از رتبه ششم به چهارم صعود کرده و پاری سن ژرمن هم در رتبه پنجم جهان جای گرفته است.

10 تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:
بایرن مونیخ
منچسترسیتی
لیورپول
بارسلونا
پاری سن ژرمن
رئال مادرید
آتلتیکو مادرید
آتالانتا
اینتر میلان
لایپزیگ
منبع : تماشاچی

نظرات