رونالدو - رئال مادرید؛ اشتباه ترین جدایی تاریخ فوتبال

رونالدو - رئال مادرید؛ اشتباه ترین جدایی تاریخ فوتبال
تماشاچی -حدود دو سال از جدایی غیر منتظره رونالدو از رئال مادرید می گذرد و در همان زمان بسیاری از اهالی فوتبال اعتقاد داشتند که هر دو طرف از این جدایی متضرر خواهند شد. 
رونالدو در این دو سال موفق به قهرمانی سری آ به همراه  یوونتوس شد و در طرف مقابل رئال هم امسال به کمک زیدان توانست لالیگا را فتح کند اما هر دو طرف در لیگ قهرمانان اروپا یک بازنده مطلق بودند چرا که برای قهرمانی به شدت به یکدیگر نیاز داشتند. 
در لیگ قهرمانان سال گذشته هم رئال و هم رونالدو توسط آژاکس از این مسابقات حذف شدند. رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو چهار گل از آژاکس دریافت کرد و در شبی که راموس را در خط دفاعی در اختیار نداشت در خط حمله نیز به شدت جای خالی یک ابر ستاره را حس میکرد،ابر ستاره ای که با گلزنی های خود مانع از حذف زودهنگام این تیم از لیگ قهرمانان شود. 
در طرف مقابل رونالدو یک بار به تنهایی یوونتوس را از حذف زودهنگام نجات داد و با هتریک به یاد ماندنی خود مقابل اتلتیکومادرید تیمش را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند. رونالدو حتی در  دیدار مقابل آژاکس، هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت موفق به گلزنی شد اما یک ابر ستاره تا حدی می‌تواند تیم خود را از حذف شدن نجات دهد و در بعضی مواقع به کمک  هم‌تیمی‌های خود نیز نیاز دارد. همانطور که رونالدو در آخرین سال حضورش در رئال پیروزی های بزرگی را برای این تیم به ارمغان آورد و در برابر پاریسن ژرمن و همین تیم یوونتوس به تنهایی رئال را به مرحله بعد رساند اما در دیدار برابر بایرن مونیخ و همچنین دیدار برابر لیورپول در فینال لیگ قهرمانان این سایر بازیکنان رئال بودند که باعث پیروزی این تیم شدند و به رونالدو کمک کردند تا پنجمین لیگ قهرمانان خود را جشن بگیرد. 
سرخیو راموس در نبود رونالدو به رهبر تیم رئال تبدیل شد اما با اخراج های گاه و بیگاهش در مقاطع حساس فصل، رئال را با مشکل بزرگ مواجه کرد و از طرفی کریم بنزما هم هر چند مهاجم با کیفیتی است اما تمام هواداران رئال می دانند او هرگز نمی تواند جای خالی رونالدو را پر کند. 
شرایط برای رونالدو هم بدون رئال بسیار سخت است چرا که او در تیم یوونتوس تنها یک هم تیمی با کیفیت را در کنار خود می‌بیند و آن‌هم پائولو دیبالای آرژانتینی است که البته فراز و نشیب بسیاری هم دارد و در مقاطع حساس فصل با توجه مصدومیت های فراوان رونالدو را تنها می گذارد. 
داگلاس کاستا و هیگواین نیز نتوانستند کیفیت سال های گذشته خود را برای تیم یوونتوس به نمایش بگذارند و از بخت بد رونالدو خط دفاع مستحکم یوونتوس که در فوتبال اروپا شهره بود در این دو سال بسیار متزلزل ظاهر شد. 
در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا نیز تقریبا همان سناریو را شاهدبودیم و رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو یک شکست مفتضحانه را برابر منچسترسیتی متحمل شد، جایی که با وجود رونالدو می توانست به مراتب بهتر ظاهر شود و در همان بازی رفت نسخه منچسترسیتی را بپیچد. در بازی برگشت نیز تجربه رونالدو در لیگ جزیره می توانست کمک زیادی به رئال مادرید کند و آنها را از حذف شدن نجات دهد. 
در طرف مقابل بازیکنان یوونتوس هم نتوانستند در بازی رفت و در مقطعی که رونالدو از آمادگی چندانی برخوردار نبود هیچ خطری را روی دروازه لیون ایجاد کنند و در بازی برگشت هم در حالی که رونالدو با دو گل خود امیدواری بسیاری را برای صعود یوونتوس ایجاد کرده بود، این بازیکنان بی کیفیت یوونتوس بودند که نتوانستند حتی یک گل برای این تیم به ثمر برسانند و در کنار رونالدو به کمک یوونتوس بیایند. هر چند از دانش تاکتیکی پایین مائوریتسیو ساری،سرمربی یوونتوس هم نباید به سادگی گذشت.
بسیاری از هواداران رئال و رونالدو مسبب این جدایی را فلورنتینو پرز میدانند و معتقدند او با تکبر فراوان هیچ تلاشی برای نگه داشتن بازیکنی که پنج توپ طلا را در کارنامه دارد،نکرد و حتی با رفتار خود باعث ناراحتی و رفتن رونالدو از جمع کهکشانی ها شد.
اگر رونالدو  فوتبالش را همچنان در جمع کهکشانی ها سپری میکرد،با توجه به آماده بودن خود و بازیکنان رئال که اکثرشان سال های آخر فوتبال خود را سپری میکنند،میشد که این دو سال را هم رئال بر بام فوتبال اروپا بایستد و از این نظر فاصله خود را با رقبا بیشتر کند. بازیکنان یوونتوس اصلا و اصلا قابل مقایسه با بازیکنانی مثل راموس،مارسلو،کارواخال،کروس،کاسمیرو،مودریچ،بنزما و...نیستند و بودن رونالدو در این جمع میتوانست رئال را به تیمی بی رقیب در اروپا تبدیل کند.
در پایان شاید بتوان گفت جدایی رونالدو از رئال مادرید یک معامله دو سر باخت برای هر دو طرف بود و اسم این جدایی را اشتباه ترین جدایی تاریخ فوتبال نامید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه