شهرخودرو 2 - استقلال 2 | نمایشی فراتر از لیگ ایران

شهرخودرو 2 - استقلال 2 | نمایشی فراتر از لیگ ایران
تماشاچی -از هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر دو تیم شهر خودرو و استقلال در ورزشگاه امام رضای مشهد به مصاف یکدیگر رفتند که با گزارش تحلیلی این بازی در خدمت شما عزیزان هستیم:

تحلیل نیمه اول:
به غیر از پنج دقیقه ابتدایی بازی بسیار زیبایی را از بازیکنان هر دو تیم شاهد بودیم. 
هر کدام از تیم ها در هر زمان که صاحب توپ میشدند با پاسکاری های سریع سعی در ایجاد موقعیت داشتند که در اکثر موارد نیز موفق بودند. 
موقعیت های تیم استقلال بیشتر از روی ضربات شروع مجدد ایجاد شد که طی آن یک بار میلیچ تیر دروازه شهرخودرو را به لرزه درآورد و یک بار دیگر مدافعین شهرخودرو ضربه سر بازیکن استقلال را از روی خط دروازه برگرداندند. 
در طرف مقابل بازیکنان شهرخودرو با پاسکاری های منظم و توپگیری های متعدد چند موقعیت خطرناک را روی دروازه استقلال خلق کردند. 
خط دفاع و هافبک استقلال در برخی دقایق بسیار پر اشتباه ظاهر میشدند و با تکروی و پاس های اشتباه تیم خود را تحت فشار قرار میدادند. 
سرانجام روی یکی از همین اشتباهات بازیکنان شهرخودرو توپ را از عارف غلامی قاپیدند تا حسین مهربان روی پاس کات بک خلعتبری بتواند در دقیقه 35 دروازه حسینی را باز کند. 
پس از دریافت گل بازیکنان استقلال بیشتر در زمین شهرخودرو حضور داشتند و سمت چپ خط دفاعی تیم حریف را هدف قرار داده بودند.
نفوذهای پرتعداد غفوری ثمربخش نبود و نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع شهرخودرو به اتمام رسید. 
نکته جالب در ترکیب استقلال حضور هرویه میلیچ به عنوان هافبک آزاد بود که بنابه شرایط بازی جای خود را تغییر میداد. 
نکته قابل تامل دیگر در نیمه اول، نمایش چشم نواز میلاد سرلک، هافبک شهرخودرو بود که در میانه میدان بسیار خوب کار میکرد.

تحلیل نیمه دوم:
در نیمه دوم هم بازی بسیار زیبا دنبال می شد و این بازیکنان استقلال بودند که از همان دقایق ابتدایی برای جبران گل خورده حملات بسیار زیادی را روی دروازه شهرخودرو ترتیب می دادند. 
فرستادن ارسلان مطهری به زمین بازی و سه نفره کردن خط حمله استقلال نشان می داد فرهاد مجیدی اصلاً با این باخت کنار نخواهد آمد و شدیداً به دنبال برگرداندن بازی است. 
ارسلان مطهری فقط به ۱۰ دقیقه نیاز داشت تا گل اول خود و تیم استقلال را به ثمر برساند. روی یک ضربه ایستگاهی و طبق همان تاکتیکی که استقلال از همان دقایق ابتدایی برای رسیدن به گل استفاده می کرد ارسلان مطهری توانست با یک ضربه‌ی زیبا دروازه شهر خودرو را باز کند. 
حضور ارسلان مطهری در زمین طولانی نبود و تنها چند دقیقه پس از گلزنی با یک مصدومیت از زمین بازی خارج شد و جای خود را به فرشید باقری داد. 
پس از مساوی شدن بازی این بازیکنان شهر خودرو بودند که توپ را در اختیار گرفتند و توسط قاسمی نژاد دو بار به شکل جدی دروازه استقلال را تهدید کردند که یکبار شوت قاسمی نژاد به تیر دروازه برخورد کرد و بار دیگر با واکنش حسینی همراه بود. 
در حالیکه توپ و میدان در اختیار بازیکنان شهر خودرو بود و آن ها فشار بسیار زیادی را روی دروازه استقلال آورده بودند مهدی قایدی با استفاده از سرعت خود روی یک ضد حمله، پشت مدافعان شهر خودرو صاحب توپ شد و با ورود به محوطه جریمه شهر خودرو با حرفه ای گری هرچه تمام تر توانست یک پنالتی را از علی نعمتی بگیرد و در ادامه شیخ دیاباته توانست با خونسردی این پنالتی را به گل تبدیل کند و استقلال را پیش بیاندازد. 
اما این پایان کار نبود و تنها ۳ دقیقه پس از گل استقلال در دقیقه ۷۴ شهرخودرو پشت محوطه جریمه استقلال و در جایی بسیار مناسب صاحب یک ضربه کاشته شد و محمدرضا خلعتبری به زیبایی هرچه تمام تر این ضربه کاشته را به گل تبدیل کرد. ضربه خلعتبری به قدری دقیق و زیبا بود که حسینی نتوانست هیچ واکنشی را در برابر آن نشان دهد. 
پس از مساوی شدن بازی نیز دو تیم از حملات خود دست نکشیدند و با همان روش همیشگی به دنبال گلزنی بودند. استقلال با سانترهای وریا غفوری چندین بار روی دروازه شهرخودرو خطر ایجاد کرد و در طرف مقابل شهر خودرو نیز در دقایق پایانی روی ضربه سر محمد قاضی دروازه استقلال را به شدت تهدید کرد که واکنش حسینی مانع از گلزنی محمد قاضی شد.
جدال رحمتی و حسینی هم در این بازی هیجانی بود چرا که در ثانیه های پایانی بازی مهدی رحمتی یک تک به تک عالی را از مهدی قایدی گرفت و مانع از پیروزی تیم استقلال شد.
پس از نود فوتبال زیبا بازی با نتیجه ۲ بر ۲ به اتمام رسید.
واقعاً باید به بازیکنان هر دو تیم برای این نمایش زیبا تبریک گفت چراکه ما در لیگ برتر ایران کمتر شاهد چنین بازی های زیبایی هستیم و باید اعتراف کنیم که این بازی از سطح لیگ ایران بالاتر بود.
منبع : تماشاچی

نظرات