استقلال 2 - سپاهان 1 | پیروزی استقلال ده نفر برابر سپاهان مدعی

استقلال 2 - سپاهان 1 | پیروزی استقلال ده نفر برابر سپاهان مدعی
تماشاچی -در آخرین دیدار از هفته بیست و هفتم لیگ برتر دو تیم استقلال  و سپاهان در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که با گزارش تحلیلی این بازی در خدمت شما عزیزان هستیم: 

تحلیل نیمه اول: 
در دقایق ابتدایی نیمه اول بازی بسیار تاکتیکی دنبال میشد و بازیکنان دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند. 
حساس بودن بازی و شرایط دو تیم در جدول مسابقات باعث شده بود دو تیم بیش از حد جانب احتیاط را رعایت کنند. 
در ادامه این بازیکنان سپاهان بودند که کم کم کنترل بازی را در دست گرفتند و با پاس های پر تعداد سعی در رسیدن به دروازه استقلال را داشتند که در خلق موقعیت و دادن پاس های آخر ضعیف عمل میکردند. 
با حضور کی روش استنلی در خط حمله سپاهان اینطور به نظر میرسید که برنامه سپاهان برای رسیدن به گل روی ارسال ها باشد اما بازیکنان سپاهان بیشتر سعی داشتند با پاس در عمق خلق موقعیت کنند. البته این نشان از آنالیز مناسب کادرفنی سپاهان از خط دفاع استقلال دارد چرا که یکی از ضعف های بزرگ تیم استقلال در دیدارهای گذشته فاصله بسیار مدافعان کناری با مدافعین وسط بود که از همین رو تیم سپاهانی ها قصد داشتند از این طریق به گل برسند. البته برای اجرای این تاکتیک به یک مهاجم سرعتی نیاز است و کی روش استنلی برای این شیوه از بازی چندان کارآمد نیست. 
در طرف مقابل تیم استقلال چندان در یک سوم تهاجمی خود زهردار نبود و بازیکنان این تیم کمتر در زمین سپاهان صاحب توپ میشدند. 
تنها موقعیت استقلال در این نیمه نیز توسط فرشید اسماعیلی از دست رفت و در ادامه بازی به جز درگیری نورافکن و غفوری یک اتفاق مهم دیگر درپی داشت و آرش رضاوند با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.
نیمه اول با همین نتیجه صفر صفر به اتمام رسید. 

تحلیل نیمه دوم: 
بر خلاف نیمه اول، نیمه دوم بسیار پر تب و تاب آغاز شد. مجیدی یک مدافع را به جای یک مهاجم به زمین فرستاد و از این رو دانشگر جای قایدی را در ترکیب استقلال گرفت و بسیار در بازی تاثیر گذار بود.
با وجود ده نفره بودن استقلال شیخ دیاباته با فرار از پشت مدافعان سپاهان توانست با حرفه ای گری هرچه تمام تر یک پنالتی را از شایان مصلح بگیرد. خود دیاباته این پنالتی را برای استقلال به گل تبدیل کرد و این تیم را در این دیدار حساس از سپاهان پیش انداخت. 
نکته جالب توجه در تیم استقلال حضور بیشتر بازیکنان این تیم در زمین سپاهان به نسبت نیمه اول بود با این وجود که آنها در نیمه اول یازده نفره بودند و به این اندازه در زمین سپاهان حاضر نمیشدند. 
بازیکنان استقلال مزد بازی شجاعانه خود را گرفتند و محمد دانشگر با نفوذ به محوطه جریمه سپاهان با یک پاس کات بک قصد داشت دیاباته را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما شایان مصلح به اشتباه دروازه خودی را در دقیقه 64 باز کرد. 
با دو برابر شدن اختلاف گل بازیکنان تیم استقلال توپ را در اختیار سپاهانی ها قرار دادند و  با ده نفر در زمین خود مشغول به دفاع کردن شدند. 
در این مواقع کار برای تیمی که به دنبال گلزنی است بسیار سخت می شود و اجرای تاکتیک های مختلف بسیار دشوار است.
تاکتیک اصلی تیم سپاهان پس از دریافت دو گل استفاده کناره ها و سانتر از جناحین بود که از این طریق حتی به مرز گلزنی هم پیش رفتند اما عارف غلامی روی خط دروازه مانع از گلزنی زردپوشان شد. 
در دقایق میانی نیمه دوم فرهاد مجیدی،ارسلان مطهری را به جای دیاباته به میدان فرستاد تا روی ضد حملات بتواند از سرعت مطهری استفاده کند.
پس از حضور پر تعداد در زمین استقلال بالاخره سپاهانی ها در دقیقه 81 به گل رسیدند و محبی با دریافت یک پاس کات بک با یک شوت زیبا اختلاف دو تیم را به یک گل رساند. 
در ادامه حملات بی امان تیم سپاهان و سانترهای پی در پی بازیکنان این تیم با ایستادگی مدافعان و دروازه بان استقلال همراه بود تا بازی با نتیجه دو بر یک به نفع استقلال تمام شود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه