رسمی | چیرو ایموبیله برنده کفش طلای اروپا شد

رسمی | چیرو ایموبیله برنده کفش طلای اروپا شد
تماشاچی -تیم فوتبال یوونتوس قهرمان زودهنگام سری A ایتالیا در حالی از ساعت 23:15 امشب (شنبه) در هفته پایانی این رقابت‌ها پذیرای رم است که مائوریتزیو ساری به کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی خود در این بازی استراحت داده است.
بازی نکردن رونالدو در بازی امشب بدین معناست که چیرو ایموبیله مهاجم ایتالیایی لاتزیو عملاً برنده جایزه کفش طلای اروپا به‌عنوان بهترین گلزن باشگاهی قاره سبز در سال 2020 است.
رونالدوی 35 ساله که این فصل 31 گل در سری A برای یوونتوس به ثمر رسانده، با توجه به پایان رسیدن دیگر لیگ‌ها تنها کسی بود که امکان داشت در صورت حضور در دیدار امشب یووه، به رکورد 35 گل زده ایموبیله برسد.
با این شرایط کفش طلای اروپا به مهاجم گلزن آبی‌پوشان رم با 35 گل زده خواهد رسید، چرا که او بالاتر از روبرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ با 34 گل زده ایستاده است.
ایموبیله سومین فوتبالیست ایتالیایی است که موفق به کسب جایزه کفش طلایی اروپا می‌شود، پیش از او فرانچسکو توتی در فصل 07-2006 با 26 گل زده و لوکا تونی نیز در فصل 06-2005 با 31 گل زده این عنوان را به خود اختصاص داده بودند.
ایموبیله حالا این فرصت را دارد تا با گلزنی در بازی امشب لاتزیو با ناپولی، رکورد 36 گل زده گونسالو ایگواین با پیراهن ناپولی در سال 2016 را بشکند و تبدیل به بهترین گلزن تاریخ سری A در طول یک فصل شود. او برای این رکوردشکنی به دو گل نیاز دارد.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

چیرو را عشقه امیدوارم توپ طلا رو هم لوا ببره

پاسخ دادن