تاریخچه دیدارهای پرسپولیس و نساجی

تاریخچه دیدارهای پرسپولیس و نساجی
تماشاچی -دو تیم پرسپولیس و نساجی تا کنون به جز بازی‌های دوستانه، ۱۴ بار در بازی‌های رسمی لیگ‌ قدس، جام آزادگان، جام حذفی و لیگ برتر مقابل یکدیگر قرار گرفتند که حاصل این دیدارها هفت برد برای پرسپولیس، ۶ تساوی و یک برد برای نساجی بود. البته نساجی و پرسپولیس سابقه برگزاری چند بازی دوستانه را هم دارند.
تنها پیروزی نساجی سال ۱۳۷۱ در هفته پایانی جام آزادگان رقم خورد که در قائمشهر موفق شد پرسپولیس را که در صورت برد می‌توانست قهرمان شود، با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد و مسبب قهرمانی پاس شود. پرگل‌ترین بازی دو تیم نیز همان فصل رقم خورد که پرسپولیس در تهران ۵-۱ نساجی را شکست داد.
در تقابل‌های بین سرخپوشان و نساجی‌چی‌ها، فرشاد پیوس با پنج گل زده به نساجی بهترین گلزن است. نادر دست‌نشان هم با ۱۱ بازی مقابل پرسپولیس در لباس نساجی بیشترین تعداد بازی‌های رودرروی ۲ تیم را تجربه کرده است. در پرسپولیس هم حسین عبدی ۹ بار تجربه حضور در مسابقه دو تیم را داشت. بیشترین سرمربیگری بازی‌های بین دو تیم نیز با ۱۱ مسابقه به نام رحیم دست‌نشان ثبت شده است. در مقابل هم علی پروین ۹ بار مقابل نساجی هدایت سرخپوشان را به عهده داشت.
گل محمدمایلی‌کهن به نساجی در بازی سال ۱۳۶۶ که دقیقه پنج وارد دروازه نساجی کرد سریع‌ترین گل رد و بد شده بین ۲ تیم است و دیرهنگام‌ترین گل را نیز حسین عبدی سال ۱۳۶۸ در وقت‌های اضافه وارد دروازه نساجی کرد. برای نساجی زودهنگام‌ترین گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد سال ۱۳۶۸ توسط رحمت‌الله محمدپور در دقیقه ۲۴ ثبت شد و فریدون فضلی هم سال ۱۳۷۳ در دقیقه ۹۰ دیرهنگام‌ترین گل نساجی در دیدارهای رودرروی دو تیم را ثبت کرد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه