احتمال محرومیت مجدد منچسترسیتی از لیگ قهرمانان اروپا

احتمال محرومیت مجدد منچسترسیتی از لیگ قهرمانان اروپا
تماشاچی -نشریه آلمانی «اشپیگل» دو روز پس از اینکه دادگاه حکمیت ورزش (CAS) گزارش کامل و 92 صفحه‌ای از چرایی صدور حکم لغو محرومیت باشگاه منچسترسیتی از حضور در رقابت‌های اروپایی را منتتشر کرد، با انتشار گزارشی جدید مدعی شد به مدارکی جدید دست پیدا کرده که نشان می‌دهد باشگاه منچسترسیتی در فرایند دفاع از خود در دادگاه CAS در پرونده محرومیت دو ساله از حضور در رقابت‌هایی اروپایی، به مسئولان CAS دروغ گفته و با ارائه مدارک جعلی آنها را فریب داده است.
این مدارک جدید، ایمیل‌هایی است که جزئیاتش فاش نشده، اما ثابت می‌کند منچسترسیتی نه تنها در این پرونده مرتکب تخلف شده، بلکه سر مسئولان دادگاه حکمیت ورزش را هم کلاه گذاشته است! باشگاه منچسترسیتی اما ادعای جدید «اشپیگل» را رد کرده است.
اتحادیه فوتبال اروپا پس از اینکه نشریه «اشپیگل» در سال 2018 مدارکی از تخلفات باشگاه منچسترسیتی را منتشر کرد، در تاریخ 14 فوریه (25 بهمن) به طور رسمی اعلام کرد این باشگاه انگلیسی به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا و به اتهام سندسازی و اعلام غیرواقعی رقم درآمدهایش برای توجیه خریدهای نجومی بین سال‌های 2012 تا 2016 به مدت دو سال از حضور در مسابقات اروپایی محروم است و منچسترسیتی را 30 میلیون یورو هم جریمه کرد.
باشگاه منچسترسیتی اما به این حکم معترض شد و درخواست فرجام‌خواهی‌اش را به دادگاه حکمیت ورزش ارائه کرد که در نهایت موفق هم شد و CAS محرومیت این باشگاه انگیسی را لغو و جریمه نقدی من‌سیتی را از 30 میلیون یورو به 10 میلیون یورو کاهش داد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه