استقلال 1 - نساجی 1 | تقسیم امتیازات در یک دیدار مهیج و تماشایی

استقلال 1 - نساجی 1 | تقسیم امتیازات در یک دیدار مهیج و تماشایی
تماشاچی -از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم استقلال تهران و نساجی قائمشهر به مصاف هم رفتند که با گزارش تحلیلی این بازی در خدمت شما مخاطبین گرامی هستیم :

تحلیل نیمه اول :
در پنج دقیقه ابتدایی بازیکنان دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود.
در ادامه بازی بسیار زیبایی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم و موقعیت های زیادی روی دروازه ی هر کدام از تیم ها خلق شد.
ابتدا علی شجاعی موقعیت خود را در برابر دروازه استقلال از دست داد و در ادامه میلیچ و قائدی در مصاف تک به تک با علیرضا حقیقی نتوانستند موقعیت های خود را تبدیل به گل کنند.
در تیم استقلال نکات مثبت و منفی زیادی دیده می شد. نکات منفی این تیم همان ایرادهایی بود که در بازی های گذشته نیز قابل رویت بود. استقلالی‌ها بیشتر بازی‌ها را در این فصل با ترکیب سه دفاعه وارد میدان شدند اما هرگاه که از سیستم چهار دفاعه استفاده کردند فاصله بسیار زیاد مدافعان کناری با مدافعان میانی باعث می‌شد تا حریفان از این حفره دفاعی استفاده کنند که در این دیدار نیز این حفره به خوبی نمایان بود. 
ایرادهای بزرگ دیگر تیم استقلال، کُند بودن هافبک های این تیم در بازگشت ها و دادن پاس های اشتباه پر شمار بازیکنان این تیم در این نیمه بود.
اما نکات مثبت زیادی هم در بازی آبی پوشان وجود داشت. بازیکنان استقلال در این بازی بسیار بالا بازی می‌کردند و به جز حسینی، چشمی و باقری سایر بازیکنان در زمین نساجی حضور داشتند و همین امر باعث می‌شد به خوبی یکدیگر را صاحب توپ کنند و انتخاب های زیادی برای پاس دادن داشته باشند.
نکته مثبت دیگر در تیم استقلال تنوع برنامه برای رسیدن به گل بود و آنها از طریق پاس های عمقی، سانتر از جناحین، پاس پشت دفاع و پاس کات بک موقعیت های زیادی را روی دروازه نساجی خلق کردند.
در طرف دیگر تیم نساجی هم با برنامه پا به میدان گذاشته بود. هرگاه تیم استقلال صاحب توپ میشد بازیکنان نساجی بیشتر در زمین خودی حاضر بودند و ترجیح می‌دادند از آنجا مشغول به دفاع شوند. هنگامی هم که توپ را در اختیار داشتند با چند پاس سریع توپ را به زمین استقلال می‌رساندند و سعی داشتند از ضعف دفاعی استقلال استفاده کرده و به گل برسند.
پس از گذشت 38 دقیقه از بازی مهدی قایدی با نفوذ به محوطه جریمه نساجی توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد که شیخ دیاباته آن را با خونسردی هر چه تمام تز به گل تبدیل کرد. 
بازیکنان نساجی هم در واکنش به گل خورده بلافاصله در زمین استقلال حاضر شدند و یک صحنه مشکوک به پنالتی را در محوطه جریمه استقلال خلق کردند که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. 
اما در دقیقه 42 یکی از زیباترین گل‌های فصل جاری یا شاید یکی از بهترین گل های تاریخ لیگ برتر را شاهد بودیم. محمد میری، هافبک جوان نساجی از فاصله چهل متری و با شوتی سرکش توانست دروازه استقلال را به زیبایی باز کند. 
در ادامه بازیکنان نساجی با روحیه ای که از گل میری گرفته بودند کاملا در زمین استقلال حضور داشتند که نزدیک بود قایدی با استفاده از سرعت بالایش خطر جدی روی دروازه نساجی ایجاد کند که با خطای ماهینی متوقف شد. 
نیمه اول با نتیجه یک بر یک با اتمام رسید.

تحلیل نیمه دوم :
نیمه دوم از همان ابتدا با سرعت بسیار بالا دنبال می‌شد و هر دو تیم موقعیت های بی شماری روی دراوزه یکدیگر خلق کردند. 
قایدی برای استقلال و محمد مهدی نظری برای نساجی دو موقعیت طلایی را از دست دادند. 
هر دو تیم تاکتیک‌های نیمه اول خود را دنبال میکردند و همچنین روی ضربات شروع مجدد بسیار خطرناک نشان دادند. 
مازنی ها روی یک ضربه کرنر به گل رسیدند که توسط داور مردود شد و آبی پوشان پایتخت نیز روی یک ضربه ایستگاهی و با سانتر زیبای قایدی می‌توانستند دروازه حریف را باز کنند که با تعلل چشمی از بین رفت. 
نکته قابل توجه در نیمه دوم ضد حملات سریع استقلال بود که باعث شد بازیکنان نساجی با احتیاط بیشتری حملات خود را طرح ریزی کنند. 
در پانزده دقیقه پایانی استقلال بیشتر در زمین نساجی حاضر بود و خط هافبک این تیم سعی داشتند دیاباته را در محوطه جریمه صاحب توپ کنند که‌ مدافعان نساجی با هوشیاری اجازه چرخش را به دیاباته نمی‌دادند. 
با همین حربه وریا غفوری در پشت دفاع نساجی صاحب توپ شد و با یک پاس عرضی موقعیت بسیاری خوبی را برای دیاباته و مطهری فراهم کرد که این موقعیت هم برای آبی پوشان از دست رفت.
فرستادن ارسلان مطهری به زمین نشان از این داشت که مجیدی از این بازی فقط برد می‌خواهد و در نظر دارد خط حمله سه نفره و آتشین استقلال را با قایدی، مطهری و دیاباته تشکیل دهد. 
حملات پی در پی استقلال در دقایق آخر و بازی مستقیم این تیم باعث شد بازیکنان نساجی ضد حملات بسیار خطرناکی را به سمت دروازه تیمشان طرح ریزی کنند و باید گفت شانس با آنها یار بود که بازیکنان نساجی یکی پس از دیگری موقعیت های خود را از دست دادند. 
در پایان نیز این بازی مهیج و زیبا با نتیجه یک یک به پایان رسید.
منبع : تماشاچی

نظرات