ماشین سازی 0 - پرسپولیس 1 | باز هم ترابی باز هم سه امتیاز

ماشین سازی 0 - پرسپولیس 1 | باز هم ترابی باز هم سه امتیاز
تماشاچی -از هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم ماشین سازی تبریز و پرسپولیس در ورزشگاه سردار سلیمانی تبریز به مصاف یکدیگر رفتند که با تحلیل این بازی در خدمت شما عزیزان هستیم :

تحلیل نیمه اول :
در سی دقیقه ابتدایی نیمه اول توپ و میدان کاملا در اختیار تیم پرسپولیس بود و بازیکنان این تیم با روش های مختلفی سعی در رسیدن به دروازه ماشین سازی داشتند.
در ابتدا مدافعین و خط هافبک پرسپولیس با رد و بدل کردن چند پاس منتظر فرصت بودند تا در زمان مناسب با یک پاس بلند علیپور و ترابی را پشت دفاع ماشین سازی صاحب توپ کنند اما این تاکتیک نتیجه نداد و چند بار تلاش بازیکنان پرسپولیس با سد محکم مدافعین تیم تبریزی مواجه شد.
در ادامه و با تغییر روش مدافعین پرسپولیس جلوتر آمده و تیم پرسپولیس کاملا در زمین ماشین سازی حضور داشت. با تشکیل گروه های چند نفره و پاس های کوتاه بازیکنان پرسپولیس سعی داشتند در کناره ها صاحب توپ شوند و با ارسال از جناحین شانس خود را برای رسیدن به گل امتحان کنند که در این امر نیز به دلیل کمبود بازیکن در محوطه جریمه ماشین سازی موفق نبودند.
پس از سی دقیقه ابتدایی بازیکنان ماشین سازی نیز خودی نشان دادند و با پاسکاری های متوالی در خط دفاع و هافبک کاملا بازی را در اختیار گرفتند. این امر با وجود بازیکنان با کیفیتی مانند خرم الحسینی، میلاد نوری و بابک مرادی به بهترین شکل انجام می‌شد. اما بزرگترین ایراد تیم ماشین سازی نداشتن برنامه مناسب در یک سوم هجومی بود که در آن منطقه کاملا بی خطر بودند.
حملات دست و پا شکسته بازیکنان ماشین سازی در دقایق آخر باعث شد تیم پرسپولیس روی ضد حملات صاحب چند موقعیت مناسب شوند که توسط علیپور، بشار رسن و سعید حسین‌پور از دست رفت.
نیمه اول با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید.

تحلیل نیمه دوم :
در پانزده دقیقه ابتدایی نیمه دوم بازی از سرعت بسیار بالایی برخوردار بود و میل به گلزنی در بازیکنان هر دو تیم دیده می‌شد.
در  همین دقایق بازیکنان پرسپولیس چند بار با شوت از راه دور دروازه ماشین سازی را مورد هدف قرار دادند اما هیچکدام از این شوت ها به گل تبدیل نشد.
در ادامه رضا مهاجری، سرمربی ماشین سازی در اقدامی عجیب دو هافبک آماده خود را بیرون کشید و بابک مرادی و خرم الحسینی جای خود را به قائم اسلامی خواه و اتابک زارعی دادند. همین موضوع باعث شد کفه ترازو به سمت پرسپولیس سنگینی کند و خط هافبک این تیم بازی را کاملا در اختیار بگیرد. 
ایراد بزرگی که در تیم ماشین سازی دیده می‌شد فاصله بسیار زیاد مدافعین کناری با مدافعین وسط بود که به پاشنه آشیل این تیم تبدیل شده بود. بازیکنان پرسپولیس هم به خوبی این ضعف را شناسایی کرده و چندین و چند موقعیت از همین نقطه ایجاد کردند که با بی دقتی این موقعیت ها را از دست دادند.
در نهایت و با استفاده از همین ضعف ماشین سازی، علی علیپور در میان مدافعین این تیم نفوذ کرد و توانست با حرفه ای گری تمام از یار تعویضی تیم حریف یعنی اتابک زارعی پنالتی بگیرد. مهدی ترابی توانست این پنالتی را در دقیقه 85 به راحتی به گل تبدیل کند و پرسپولیس را یک بر صفر پیش بیاندازد. 
در ادامه بازی انتحاری ماشین سازی نتیجه نداشت و بازهم باعث شد روی ضد حملات بازیکنان پرسپولیس خلق موقعیت کنند و که در نهایت بازی با همان تک گل مهدی ترابی به پایان رسید.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

این تیتر اشتباه به نظر من باید مینوشتین باز هم داور باز هم سه امتیاز

پاسخ دادن