مقایسه عملکرد استراماچونی و مجیدی | فاصله ای از زمین تا آسمان

مقایسه عملکرد استراماچونی و مجیدی | فاصله ای از زمین تا آسمان
تماشاچی -بعد از ماجرای عجیب رفتن استراماچونی از ایران و رها کردن نیمکت آبی پوشان، این فرهاد مجیدی بود که ریسک بالایی به خرج داد و هدایت استقلال را برعهده گرفت. اما تا به اینجای کار استقلال مجیدی عملکرد پرفراز و نشیبی داشته و به خصوص در سه دیدار گذشته، دست به حراج امتیازات این تیم زده تا استقلال مقابل حریفان نه چندان قدرتمند و مدعی خود، ناکام در کسب پیروزی بماند.
 

در نیم فصل نخست این رقابت‌ها، استقلال با هدایت استراماچونی موفق شده بود گل‌گهر سیرجان را با حساب دو بر یک شکست بدهد و سایپا را با نتیجه ۴ بر صفر از سد راه بردارد، اما حالا با حضور فرهاد مجیدی مقابل گل‌گهر با حساب یک بر صفر باخته و مقابل سایپا متوقف می‌شود. همچنین برابر فولاد در بازی رفت، به یک تساوی رسید، ولی در بازی برگشت سه امتیاز را به حریف اهوازی تقدیم کرد.

این شرایط به همراه حواشی باورنکردنی که توسط فرهاد طی چند روز گذشته رقم خورده، وضعیت سختی برای استقلال ساخته است. البته بی‌میلی و بی‌انگیزگی مفرط بازیکنان در میدان که برآمده از اتفاقات درون رختکن است، به همراه افزایش بی‌رویه تعداد مصدومان، شرایط را برای فرهاد مجیدی دشوار می‌کند و هواداران را در موضع ضعف قرار می‌دهد؛ زیرا آن‌ها به جای لذت بردن از موفقیت‌های تیم خود، مشغول تماشای پیروزی و ادامه صدرنشینی پرسپولیس هستند.

پرسپولیسی‌ها سرگرم دروکردن امتیازات هستند و استقلالی‌ها همین‌طور در جدول رده‌بندی پایین‌تر می‌روند. روندی که ممکن است سهمیه آسیایی را از تیم آبی‌پوش پایتخت بگیرد. آن‌ها می‌توانستند در همین دو بازی، قدرت خود برای نزدیک شدن به پرسپولیس را بالا ببرند، ولی اتفاقاتی افتاد که آن‌ها در بازگشت به لیگ و از مجموع ۶ امتیاز در دو بازی گذشته و شانس رسیدن به رده دوم تنها یک امتیاز داشت کردند و حالا در مکان پنجم رده‌بندی لیگ حاضر هستند.

با این حال تمام آن دستاورد‌ها از جمله بازی‌های زیبا و قدرتمندانه‌ای که در نیم فصل نخست توسط استراماچونی و بازیکنان تیم حاصل شده بود، توسط فرهاد مجیدی به باد می‌رود و انگار راهی برای پیشگیری از آن نیست. باید دید استقلال با فرهاد مجیدی می‌تواند کار بزرگی انجام بدهد یا قرار است باز هم شاهد و ناظر ادامه افت استقلال باشیم.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه