​​​​​​​10 افسانه برتر رئال مادرید | بزرگترین بازیکنان رئال مادرید + تصویر

​​​​​​​10 افسانه برتر رئال مادرید | بزرگترین بازیکنان رئال مادرید + تصویر
تماشاچی -
تاریخ قابل توجه فوتبال، بخش مهمی را در ورزشگاه عالی سانتیاگو برنابئو دارد. به نظر می رسد مسیری مسحورانه وجود دارد که به اینجا منتهی می شود و بزرگترین فوتبالیست های جهان را سرانجام تبدیل می کند تا یکی از افسانه های رئال مادرید شود.
این موسسه که در سال 1902 توسط برخی از دوستان دانشگاهی تأسیس شده است ، کمی بیش از 100 سال است که به یک برند ورزشی پر رونق تبدیل شده است. در طول سالها ، جهان شاهد استعدادهای شگفت انگیزی بوده است که از این طریق آنها را به یکی از بزرگترین و موفق ترین باشگاه های تاریخ ورزش تبدیل کرده است.
هنگام انتخاب بزرگترین بازیکنان رئال ، افکار مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند ، تنها یکی از بازیکنان فعلی تیم قادر به حضور در کنار بزرگان این باشگاه است. البته ، کریستیانو رونالدو ، که قبلاً تعدادی از رکورد ها را شکست ، و همه شما می دانید که گرانترین بازیکن این بازی هنوز جدول خود را در بین ستاره ها ترسیم می کند. او مطمئناً برای رسیدن به گرگ و میش کار خود ، هر از گاهی تغییر می کند.
10 افسانه رئال مادرید:

سانتیاگو برنابئو د یست (1911 - 1928)
موقعیت: مهاجم
بازی های انجام شده: 79 بازی رسمی
تعداد گل: 68
سانتیاگو برنابئو، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
نام سانتیاگو برنابئو هرگز نمی تواند جایگزین شود او را به عنوان بزرگترین شخص در ارتباط با رئال مادرید می توان در نظر گرفت. مطمئناً بعد از روزهای بازی او امروز با رئال مادرید به عنوان ابرقدرت فوتبال جهان به یاد می آید. باشگاه وضعیت و پیروزی های خود را مدیون این مرد افسانه ای است. او برای همیشه در جبهه های نبرد بزرگان و آینده رئال مادرید مجسم خواهد شد.
سانتیاگو برنابئو همچنین قبل از تبدیل شدن به عنوان رئیس باشگاه ، دوره طولانی و بسیار شناخته شده ای را به عنوان بازیکن رئال مادرید داشت. او عمدتاً به عنوان هافبک مهاجم بازی کرد و کیفیت عالی نشان داد. قدرت بدنی او ، توانایی گلزنی در گل و تعهد کامل او به تیم چیزی بود که او را به عنوان یکی از افسانه های رئال مادرید توصیف کرد.
سانتیاگو برنابئو 16 فصل را به عنوان بازیکن مادرید گذراند ، اگرچه وی به عنوان رئیس بسیار موفق باشگاه شناخته می شود ، اما افتخارات بسیاری از جمله 9 قهرمانی منطقه ای و یک جام اسپانیا را به دست آورد. در 80 بازی رسمی برای سفیدپوستان به میدان رفت ، او آمار بسیار چشمگیر 70 گل را به ثمر رساند. آلفردو دی استفانو لاله (1963-1953)
موقعیت: مهاجم
بازی های انجام شده: 396 بازی رسمی
تعداد گل ها: 308
آلفردو دی استفانو لال، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
از نظر برخی ، بزرگترین بازیکن رئال مادرید آلفردو دی استفانو است. اما مطمئنا او بازیکنی است که مسئولیت برقراری ارتباط لوس بلانکوس با لیگ قهرمانان اروپا را بر عهده دارد. شما باید علاوه بر توانایی گلزنی در گلزنی او ، گرایش او برای گلزنی در بازی های بزرگ را نیز در نظر بگیرید. او قبلاً در هر فینال جام حذفی اروپا حداقل یک یا چند گل به ثمر می رساند. احتمالاً ماهیت همه کاره او بی توجه ترین ویژگی تاریخ است. او قادر به بازی در حمله ، هافبک و دفاع بود و می تواند به آنچه تیمش برای حضورش نیاز داشت ، اقتباس کند و مردی بود که باعث شد تیمش را لمس کند.
دی استیفانو با 2 توپ طلا ، 5 جام اروپا و 8 قهرمانی در لالیگا به کار خود ادامه داد. بسیاری معتقدند ، دیگر هرگز بازیکنی مثل این مرد وجود نخواهد داشت و او سزاوار آن است که به عنوان یکی از افسانه های رئال مادرید در تمام دوران شناخته شود. او این باشگاه را با چنین شاهکاری غیرقابل تکرار و پیروزی در پنج جام پیاپی اروپا که جهان بین المللی فوتبال را متحیر ساخته بود ، برکت داد.
باز هم او تنها بازیکن دنیاست که سوپر بالون D را در اختیار دارد. در سال 1989 وی این جایزه را دریافت کرد که مطمئناً در موزه رئال مادرید یافت می شود.
تنها کلمه دیکشنری Di Stéfano "win" بود. کل حرفه او در رئال مادرید پر از موفقیت بود. هجده جام در یازده فصل و 308 گل رسمی او را به سمبل باشگاه و بت مادریدیا در سراسر جهان تبدیل کرد. رئال مادرید در آن زمان کاملاً بر فوتبال اسپانیا و اروپا حاکم بود. آلفردو دی استفانو مطمئناً در این گروه قرار می گیرد. به اندازه کافی در کتاب های تاریخ بازی نوشته شده است که به شما می گوید چرا آلفردو دی استفانو یکی از بهترین ها محسوب می شود. فرانسیسکو جنتو لوپز (1953-1971)
موقعیت: وینگر چپ
بازی های انجام شده: 601 بازی رسمی
تعداد گل ها: 182
فرانسیسکو جنتو لوپز، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
اگر سؤالی دارید ، چرا Gento در این لیست از 10 بازیکن برتر رئال مادرید در همه زمان ها قرار دارد ، ما فقط می توانیم دو کلمه را به شما ارائه دهیم و آن "6 جام اروپا" است. اما اگر می خواهید در مورد درخشش او در بازی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، قطعاً برای توصیف آن یک کتاب کامل بگیرید.
احتمالاً فرانسیسکو جنتو بهترین چپگرای تمام دوران است. با کمال تعجب ، اودر سرعت رقیب رونالدو و بالز را داشت. توانایی دریبل او کاملاً این بود که مسی را شرمنده کند ، اما مهمتر از همه ، دقت در تقاطع که باعث می شود فک دیوید بکهام باز بماند. او قبلاً در کنار امثال دی استفانو ، ریموند کوپا و فرنك پوسكاس بازی می كرد تا رئال مادرید به بزرگترین تیم تاریخ فوتبال قرن بیستم تبدیل شود.
احتمالاً جنتو بیش از سایر اسطوره های این لیست غنائم کسب کرده است. او بازی خود را برای چند تیم در کانادا بومی خود آغاز کرد. و عملکردهای درخشان او در آنجا خیلی زود منجر به انتقال وی به رئال مادرید در سال 1953 شد ، که مطمئناً به عنوان مهمترین امضاها در تاریخ سفید پوستان شناخته می شود.

فرنك پوسكاس بیرو (1958-1967)
موقعیت: مهاجم
بازی های انجام شده: 262
تعداد گل ها: 242
فرنك پوسكاس بیرو، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید

این بار داستان هنگام امضاء متفاوت است. به عنوان یک بازیکن سن بالا (31 سال) و اضافه وزن از هونوود بوداپست به رئال پیوست ، هواداران رئال مادرید انتظارات خوبی از Ferenc Puskas Biro نداشتند. اما در نهایت همه آنها اشتباه کردند. او نه تنها یكی از بزرگترین اهداف بازی ها را تاریخ فوتبال بدست آورد ، بلكه او مادرید را نیز به 5 لالیگا و 3 جام اروپا رساند.
پوسکا خلاقیت  فوق العاده ای برای گلزنی و توانایی حمل توپ داشت، که او را برای هر کسی که می داند یک اونس از باشگاه های با شکوه تاریخ است ، تبدیل به افسانه رئال مادرید کرد. 
پوسکا با لطافت ، جذابیت ، دوستی و عملکردهای درخشان خود در زمین ، هواداران سفیدپوستان را خیره کرد. به عنوان یک مهاجم ، او همه رکورد های گلزنی را شکست و خودش را لقب "پانچو" یا "کائونسیتو پوم" بدست آورد. بدون شک او یکی از بزرگترین مهاجمان تاریخ است ، احتمالاً بهترین پای چپ که تاکنون در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو دیده شده است. مادرید با امضای خود ، گروه افسانه ای را که قبلاً توسط آلفردو دی استفانو ، کوپا ، ریال ، سانتاماریا ، جنتو و دومونگوئز تشکیل شده بود ، تکمیل کرد. وی قهرمان تیم غیرقابل انکار رئال در دهه 50 و 60 شد و با ترس و وحشت همکاری با دی استفانو را آغاز کرد.

هوگو سانچز (1985-1992)
موقعیت: مهاجم
بازی های انجام شده: 282 بازی رسمی
تعداد گل ها: 208
هوگو سانچز، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید

هوگو سانچز با گلزنی چشمگیر که در همه زمان ها به ثمر رساند، وارد بهترین بازیکنانن افسانه ای رئال شد. مکزیکی این حس فوق العاده مشتاق را در اختیار داشت که مکان برگشت این تور در کجا قرار دارد. او موفق شد 3 بار از غنائم پیچیچی خود را با باشگاه غول اسپانیا انتخاب کند.
در حقیقت هوگو سانچز به عنوان بازیکن شجاع شناخته می شد. طبق برخی مراجع تثبیت شده ، وی احتمالاً یکی از بزرگترین طرفداران ضربات قیچی برگردون در تاریخ فوتبال است. وقتی هوگو سانچز با یک ضربه قیچی برگردون مقابل لگرونز به گل رسید ، لئو بنهاککر، مربی آن زمان مادرید باید بگوید
"هنگامی که یک بازیکن بازی می کند مانند یک هدف ، باید بازی کند و یک لیوان شامپاین به 80،000 هوادارانی که به آن علاقه مند هستند ، پیشنهاد شود."
باز هم ، پایان کار هوگو سانچز غیرقابل مقایسه بود و او در طول حرفه خود گلزنی کرد. آمار همیشه او را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان تاریخ رئال مادرید نشان می دهد. برخی می گویند مهاجم عالی برای تیم به سرپرستی Quinta del Buitre.
بدیهی است هوگو بخشی جدایی ناپذیر از یکی از دوره های طلایی در تاریخ باشگاه بوده است و هنوز هم به خاطر عکس های آکروباتیک وی توسط هواداران به یاد می آورند. وی توسط IFFHS به عنوان بهترین فوتبالیست قرن بیستم در آمریکای شمالی و مرکزی شناخته شد و برای مکزیک 75 کاپ کسب کرد. بدون شک درست مانند رئال مادرید ، هوگو سانچز افسانه ای در میهن خود است....

رائول گونزالز بلانکو (1992 - 2010)
موقعیت: مهاجم
بازی های انجام شده: 741
تعداد گل: 323
رائول گونزالز بلانکو، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید

در اینجا ما یکی از کشنده ترین مهاجمان در تمام دوران را داریم ، نه تنها برای رئال مادرید بلکه به احترام به کل دنیای فوتبال. رائول فقط در رئال مادرید به عظمت دست یافت. وی در ادامه با کسب 6 عنوان قهرمانی در لالیگا و 3 قهرمان باورنکردنی در لیگ اروپا ، در عین حال کاپیتان و بهترین گلزن این تیم نیز بود. ممکن است او به اندازه سایر افراد در این لیست توانایی های فنی نداشته باشد ، اما مطمئناً به خاطر چشم غیرقابل باور او برای رسیدن به هدف ، جایزه اش در پانتئون افسانه های رئال مادرید را دارد.
روز به روز ، رائول گونزالز به سمبل رئال مادرید تبدیل شد. او همچنین برای همه نمونه ای بود و بدون توجه به حریف ، در هر بازی حداکثر تلاش را انجام می داد. بدون شک برای هر کسی که تا به حال آرزو داشته است فوتبالیست شود ، یک الگوی عالی برای نقش است.
از زمان کودکی ، رائول اشتیاق به فوتبال را نشان داد و او قهرمان ساخت شد. با تحسین در اسپانیا ، اروپا را فتح کرد. گونزالز مردی است که بیشتر دهه گذشته چهره رئال مادرید و چهره ای جدایی ناپذیر برای این باشگاه بود حتی وقتی فلورنتینو پرز در ابتدای دهه 2000 به دنبال معرفی کهکشان ستاره ها بود. رائول به درستی در کنار سایر بزرگان وضعیت افسانه ای قرار دارد ، اما او بدون شک پادشاه پادشاهان برای رئال مادرید در قرن 21 است.

روبرتو کارلوس دا سیلوا (1996 - 2007)
موقعیت: دفاع چپ
بازی های انجام شده: 527
تعداد گل ها: 68
روبرتو کارلوس دا سیلوا، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
روبرتو کارلوس ، برزیلی ، خیلی دوست داشتنی این باشگاه را در قلب خود نگه می دارد، او در اواخر دوران حرفه ای خود گفته بود که به برنابئو باز خواهد گشت تا به صورت رایگان بازی کند. تاریخ فوتبال مطمئناً او را به عنوان هوادارترین مدافع جهان در هنگام حضور در ورزشگاه تذکر خواهد داد. اما مهمتر از همه ، کارلوس در فوریه 1998 قادر به گل عجیب و غریب تماشایی مقابل تنریفه بود. او مدافع خوبی بود و توانست از سرعت خود استفاده كند تا او را از موقعیتهای دشوار خارج كند.
بسیاری معتقدند ، پای چپ او در فتح رئال مادرید بیش از ده عنوان ضروری بود. کارلوس را همیشه به خاطر طبیعت دوستانه ، منظم ، سرعت فوق العاده اش و قدرت فوق العاده ای که داشت به یاد می آورند.
ادغام روبرتو کارلوس در تیم در سال 1996 بسیار موفق بود. وی 11 فصل با وایت ها بازی کرد و برنده بسیاری از غنائم مهم ، به ویژه سه عنوان قهرمانی در جام اروپا شد. و هنوز هم او بیشترین تعداد بازی را توسط یک خارجی در سانتیاگو برنابئو ، رکورد هم زمان رئالی ها را در اختیار دارد.

ایکر کاسیاس فرناندز (1999-2015)
موقعیت: دروازه بان
بازی های انجام شده: 725 بازی رسمی
ایکر کاسیاس فرناندز، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
ممکن است که قبلاً دیده باشید ، وب سایت رسمی رئال مادرید او را "بهترین دروازه بان تاریخ ما" می نامد ، و قطعاً مخالفت با آنها دشوار است. کاسیاس رفلکس های رعد و برق و توانایی یک بر یک را در اختیار داشت و در کنار تواضع ، آرامش و ویژگی های رهبری که او را به عنوان بهترین کاپیتان مادرید تبدیل کرده است. بله مدت زمان طولانی بود که وی در برنابئو حضور داشت. تعداد غنائمی که او برداشته است برای شمارش بسیار زیاد است و نیازی به بازگو کردن ندارد. 
کاسیاس در سن 9 سالگی وارد باشگاه شد و 25 سال پیراهن سفید پوشید. او روز به روز به یکی از معیارهای تاریخ این باشگاه تبدیل شد و احترام ، محبت و تحسین هواداران مادرید را به همراه همه دوستداران فوتبال در سراسر جهان بدست آورد. او علاوه بر این پیروزی ها ، با تیم اول اسپانیا نیز 1 جام جهانی و 2 قهرمانی اروپا کسب کرد.
وی 5 بار در FIFA FIFPro World XI گنجانده شده بود و همچنین 5 بار توسط IFFHS به عنوان بهترین دروازه بان جهان شناخته شد. فعالیت ورزشی چشمگیر وی با جایزه شاهزاده آستوریاس برای ورزش ، سفارش سلطنتی شایستگی ورزشی و جامعه مدال طلای رئال مادرید شناخته شده است.
کاسیاس با به دست گرفتن کاپیتانی پس از عزیمت رائول ، در همان مسیری که پیشوای خود دارد ، پیگیری کرده و به عنوان نماینده برجسته و یکی از افسانه های رئال مادرید برای همیشه بدل شد. وی به عنوان یکی از بازیکنان عالی فوتبال مدرن مورد توجه قرار می گیرد.

زین الدین زیدان (2001-2006)
موقعیت: هافبک
بازی های انجام شده: 227
تعداد گل ها: 49
زین الدین زیدان، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
نبوغ جادوگر دمدمی مزاج. اینها فقط بعضی از کلماتی هستند که هنگام شنیدن نام زین الدین زیدان به آنها فکر می کنید. برخی حتی می خواهند بگویند ، قرار دادن زیدان در همان جملاتی که این کلمات است تعارفی است برای آن صفت ها! آره! دقیقا چنین درخششی اغراق آمیز نیست و او به راحتی یکی از استعدادهای برتر فوتبال جهان در تمام دوران است. زیدان بدون شک لذت تماشایی است. هنر او در زمین فقط برای نمایش ساده نبود ، زیرا او یک گل درخشان را مقابل بایر لورکوزن به ثمر رساند تا رئال مادرید "La Novena " را بدست آورد.
در حقیقت ، زیدان تنها بازیکن این لیست از افسانه های رئال مادرید است که به عنوان سرمربی به این باشگاه بازگشت. زین الدین زیدان با ظرافت و مهارت های فنی ، دوران فوتبال جهان را مشخص کرده است. هافبک فرانسوی هر چه ممکن است به دست بیاورد ، هم با باشگاه های خود و هم با تیم ملی فرانسه.
زیدان در جام جهانی 1998 و 2000 قهرمانی اروپا 2000 Les bleus را به پیروزی رساند. این پیروزی ها وضعیت وی به عنوان بهترین بازیکن جهان را تأیید کرد و علاقه ای به رئال مادرید جلب کرد. فلورنتینو پرز ، امضای خود را تمام کرد.
یک سال بعد او عنوان قهرمانی جام اروپا را بدست آورد ، تنها عنوانی که از دست رفته بود ، با گل سرنوشت ساز مقابل بایر لورکوزن به ثمر رسید. در برخی از سطح ، شما باید یک باشگاه را تحسین کنید که می تواند چنین طلسم هایی را بر سر بزرگان فوتبال زمان بازی کند. توانایی زیدان در زمین چیزی کم هنر نبود ، و قطعاً آن هنر عجیب و غریب نیست که همه چیز جالب در مورد بازی زیبا را برجسته کند.

کریستیانو رونالدو (2009 - 2018)
موقعیت: مهاجم نوک
تعداد گل ها: 451
 کریستیانو رونالدو، بازیکنان افسانه ای رئال مادرید
تمایل بی نظیر او برای پیروزی ، توانایی فردی باورنکردنی و سابقه بی نظیر گلزنی برای گل می تواند پاسخی برای او باشد. معدود قرارداد 80 میلیون پوند از منچستریونایتد برای رکوردی که در آن زمان به ثبت رسیده است ، امضا شده است ، کمتر کسی می توانست تأثیر تاریخی خود را حدس بزند. رونالدو بدون داشتن لغزشی در هم تیمی ها و مدیران ، به دنبال مسخره ترین شماره ها در تاریخ لوس بلانکوس بود - در حالی که به طور همزمان چندین عناوین را کسب می کرد و با بارسلونا رقابتش را انجام میداد.
بدیهی است که گفتن اینکه رونالدو بار دیگر لوس بلانکوس را به این موضوع مرتبط کرده است ، اغراق آمیز نیست. برخی قبلاً وی را به عنوان بزرگترین بازیکن رئال مادرید برگزیده اند. قطعاً کریستیانو رونالدو آن نوع بازیکنی است که قصد دارد تاریخ بسازد. از زمانی که او از منچستریونایتد به برنابئو رسید ، آمار و ارقام گلزنی او به تازگی در بهبود هواداران مادرید بهبود یافته است. او دوباره می خواهد لیست های برجسته افتخارات کسب شده توسط بزرگترین باشگاه قرن بیستم را بیشتر بهبود بخشد.
از مجموع ۴۵۱ گل رونالدو برای رئال مادرید، ۳۱۱ گل در لالیگا رقم خورد و ۱۰۵ گل در لیگ قهرمانان، ۲۲ گل در جام حذفی اسپانیا و ۶ گل در جام باشگاه های جهان، ۴ گل در سوپر جام اسپانیا و ۲ گل در سوپر جام اروپا. رونالدو با زدن ۱۰۵ گل در لیگ قهرمانان با پیراهن رئال مادرید، توانست به صدر بهترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان برسد و البته اولین بازیکنی شود که برای یک باشگاه بیش از صد گل در لیگ قهرمانان می زند.
رونالدو در لیگ قهرمانان در ۱۵۲ مسابقه، ۱۲۰ گل زده و بهترین گلزن تاریخ این تورنمنت بزرگ است. از ۱۰۵ گل او برای رئال مادرید در لیگ قهرمانان، ۶۰ گل در مرحله حذفی بوده است. ۲۰ گل در یک هشتم نهایی، ۲۳ گل در یک چهارم نهایی، ۱۳ گل در نیمه نهایی و ۴ گل در فینال. در عین حال او هفت هتریک را در لیگ قهرمانان ثبت کرده که در کنار مسی بهترین آمار است.
جالب اینجاست که رونالدو در لیگ قهرمانان، ده گل به یوونتوس زده که بیش از هر تیم دیگری در تاریخ لیگ قهرمانان، مقابل بیانکونری گلزنی کرده است.
از این تعداد گل، ۲۹۸ گل با پای تخصصی به ثمر رسید، ۸۱ گل با پای چب، ۷۰ گل با ضربه سر و یک گل به شکلی دیگر، ثبت شد. 
قدرت شوتزنی رونالدو و توانایی او در زدن ضربات آزاد موجب شد ۶۲ گل از مجموع گل های او، از بیرون از محوطه جریمه رقم بخورد. اما حالا رئال مادرید باید برای جانشینی بازیکنی تلاش کند که رقم خیره کننده بیش از ۱ گل در هر بازی را به ثبت رساند. زدن ۴۵۰ گل در ۴۳۸ مسابقه نشان می دهد، او به طور متوسط در هر بازی حداقل یک گل زده است.
۱۵ جام مختلف با رئال مادرید: ۴ لیگ قهرمانان، ۲ لالیگا، ۲ جام حذفی، دو سوپر جام اسپانیا، دو سوپر جام اروپا، سه جام باشگاه های جهان در کنار ۴ جایزه Ballons d’Or، دو جایزه بهترین بازیکن جهان و سه کفش طلا.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه