10 رویداد ورزشی مهم در جهان + تصویر

10 رویداد ورزشی مهم در جهان + تصویر
تماشاچی -
10. انجمن ملی بسکتبال NBA 
انجمن ملی بسکتبال NBA
انجمن ملی بسکتبال NBA به طور گسترده لیگ برتر بسکتبال حرفه ای مردان در جهان شناخته می شود. این عضو فعال USA Basketball (USAB) است که توسط FIBA به عنوان هیئت حاکمیتی ملی بسکتبال در ایالات متحده شناخته می شود. NBA یکی از 4 لیگ اصلی ورزشی حرفه ای آمریکای شمالی است. بازیکنان NBA با متوسط حقوق سالانه هر بازیکن ، با پرداخت متوسط سالانه بهترین ورزشکاران جهان هستند. این لیگ در ششم ژوئن سال 1946 در نیویورک سیتی به عنوان انجمن بسکتبال آمریکا BAA  تاسیس شد.
9. مسابقات فرمول یک
مسابقات فرمول یک
مسابقات فرمول یک ورزشی واقعاً جهانی است که راه مسابقه ای زیادی در سراسر جهان از موناکو تا سنگاپور دارد. مسابقات فرمول یک یا Grand Prix یک رویداد ورزشی است که طی سه روز (معمولاً جمعه تا یکشنبه) برگزار می شود ، با یک سری تمرین و جلسات مقدماتی قبل از مسابقه روز یکشنبه. جایزه بزرگ برزیل یکی از به یادماندنی ترین رویدادها است زیرا شاهد بسیاری از مسابقات دشوار است.

8. جام جهانی راگبی
جام جهانی راگبی
جام جهانی راگبی یک رقابت بین المللی اتحادیه راگبی است که توسط هیئت بین المللی راگبی برگزار می شود و هر چهار سال از سال 1987 برگزار می شود. الگوی کنونی مسابقات شامل بیست کشور است که بیش از یک ماه در کشور میزبان با هم رقابت می کنند. دو مرحله وجود دارد ، یک گروهی و یکی حذفی. به برندگان جوایز جام ویلیام وب الیس اهدا می شود. آفریقای جنوبی با کسب جام جهانی راگبی 2019 در ژاپن ، دارنده های فعلی جام است.

7. تور دوچرخه سواری در تور فرانسه
تور دوچرخه سواری در تور فرانسه
تور دو فرانسه یک مسابقه دوچرخه سواری چند مرحله ای سالانه است که عمدتاً در فرانسه برگزار می شود ، در حالی که گاه به گاه از کشورهای نزدیک هم می گذرد. این مسابقه برای اولین بار در سال 1903 برای افزایش فروش کاغذ برای مجله "L'Auto"  برگزار شد که هم اکنون توسط سازمان ورزش آموری اداره می شود. این تور در ابتدا در اطراف حاشیه فرانسه اجرا شد. دوچرخه سواری یک ورزش استقامتی بود و سازمان دهندگان با ایجاد سوپر مارکت از رقبا ، به فروش های خود دست می یافتند. تور مدرن به طور معمول دارای 21 مرحله روزانه و بیشتر از 3500 کیلومتر است. کوتاهترین و طولانی ترین تورها به ترتیب در سال های 1904 و 1926 به ترتیب 2،428 و 5،745 کیلومتر بود.
6. تنیس ویمبلدون
تنیس ویمبلدون
ششمین رویداد بزرگ ورزشی تنیس ویمبلدون است. همچنین قدیمی ترین مسابقات تنیس در جهان است. همین امر آن را به معتبرترین رویداد تنیس تبدیل می کند. از سال 1877 در کلوپ انگلیس در ویمبلدون ، لندن برگزار شده است. این یکی از چهار تورنمنت تنیس گرند اسلم است ، سه دوره دیگر آن استرالیا اوپن ، فرانسوی باز و ایالات متحده است. ویمبلدون تنها تنیسی است که هنوز روی چمن ها بازی می شود ، سطح اصلی بازیها است که نام اصلی آن را "تنیس چمن" گذاشت. ویمبلدون احتمالاً بزرگترین موارد تاریخ تنیس را دارد زیرا در تاریخ و سنت بوده است.
5. سوپر باول
سوپر باول
سوپر باول بازی قهرمانی سالانه لیگ ملی فوتبالNFL ، بالاترین سطح فوتبال حرفه ای آمریکا در ایالات متحده است، و در اواخر تابستان آغاز می شود.
Superboll Football America به راحتی بزرگترین رویدادهای ورزشی و رویدادهای تلویزیونی در ایالات متحده است. سال گذشته سوپر بول 111 میلیون بیننده را به خود جلب کرد. بنابراین ، سوپر بول در اصل توسط همه افراد در آمریکا مشاهده می شود. با وجود سری های بین المللی NFL ، محبوبیت فوتبال در سراسر جهان به ویژه در انگلیس ، کانادا و مکزیک رو به افزایش است.

4- جام جهانی کریکت
جام جهانی کریکت
جام جهانی کریکت مسابقات جهانی ورزش کریکت است که توسط انجمن بین‌المللی کریکت برگزار می‌شود. این مسابقات از سال ۱۹۷۵ تاکنون هر چهار سال یک‌بار انجام می‌شود و تیم ملی کریکت استرالیا با ۵ قهرمانی پرافتخارترین تیم این مسابقات محسوب می‌شود.

3. لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان یوفا در ابتدا به عنوان جام باشگاه های قهرمان اروپا یا جام اروپا شناخته می شد. این یک مسابقه سالانه فوتبال قاره ای است که از سال 1955 توسط اتحادیه اتحادیه های فوتبال اروپاUEFA  برای برترین باشگاه های فوتبال اروپا برگزار می شود. این یکی از معتبرترین تورنمنت های جهان است. همچنین ، معتبرترین رقابت باشگاهی در فوتبال اروپا است.
محبوب ترین ورزش جهان فوتبال است. بهترین لیگ های فوتبال جهان در اروپا می باشد و سالی یک بار دو باشگاه برتر اروپا در بزرگترین مسابقه فوتبال سال جهان قرار می گیرند. 

2. بازی های المپیک
بازی های المپیک
بازی های المپیک یک رویداد بزرگ بین المللی است. این یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی است. این ورزش های تابستانی و زمستانی است که در آن هزاران ورزشکار در مسابقات مختلف شرکت می کنند. بازی های المپیک مهمترین رقابت ورزشی جهان با شرکت بیش از 200 کشور است.
این بازی ها در حال حاضر به صورت دوسالانه برگزار می شود و بازی های المپیک تابستانی و زمستانی متناوب است ، یعنی هر یک چهار سال یک بار رخ می دهد. بیش از 13000 ورزشکار در 33 بازی مختلف ورزشی و نزدیک به 400 بازی در المپیک تابستانی و زمستانی به رقابت می پردازند. فینالیست های مقام اول ، دوم و سوم در هر رویداد به ترتیب مدال های المپیک را کسب می کنند: طلا ، نقره و برنز.

1. جام جهانی فیفا
جام جهانی فیفا
بزرگترین رویدادهای ورزشی جام جهانی فیفا. این یک رقابت بین المللی فوتبال است که توسط تیم های برتر ارشد مردان از اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال بین المللی فوتبال (فیفا) ، هیئت مدیره جهانی ورزش به چالش کشیده می شود. این قهرمانی از مسابقات افتتاحیه سال 1930 هر چهار سال یکبار اعطا می شود ، مگر در سال های 1942 و 1946 که به دلیل جنگ جهانی دوم برگزار نشده است. آخرین قهرمان جام جهانی، فرانسه هست که در مسابقات سال 2018 قهرمان شد. قالب فعلی این مسابقات شامل 32 تیم برای کسب عنوان می باشد. تقریباً نیمی از جهان برای تماشای مسابقات جام جهانی 2014 روسیه در خانه تنظیم شده اند.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

بعد باخت کیسه وبرد پرسپولیس باید برید دنبال همین خبرهد تا سوزشتان ارام بشه خبری

پاسخ دادن