تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ

تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
تماشاچی -
قتل عام مونیخ
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
بدون شک ، غم انگیزترین و قابل توجه ترین قتل ورزشی "قتل عام مونیخ" در سال 1972 است. قتل عام مونیخ حمله ای بود که طی المپیک های تابستانی سال 1972 در مونیخ ، آلمان غربی بر 11 عضو تیم المپیک اسرائیل ، که گروگان گرفته شده و سرانجام به همراه یک افسر پلیس آلمان کشته شدند ، توسط گروه فلسطینی به نام سپتامبر سیاه انجام شد.

او.جی. سیمپسون: به اتهام دو قتل همسر و دوستش
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
سیمپسون در سال ۱۹۹۴ نیز متهم به قتل عمد همسر سابق خود، نیکول براون سیمپسون و دوست او ران گولدمن شد. دادگاه در محاکمه‌ای پرماجرا سرانجام او را تبرئه کرد. جلسات دادگاه او رکورددار پوشش خبری در آمریکا شد و از سوی بسیاری از کارشناسان لقب "محاکمه قرن" به خود گرفت.
او.جی. سیمپسون نخستین شهروند سیاه پوست آمریکا بود که در سراسر آمریکا محبوبیت خیره‌کننده‌ای یافت. مردم آمریکا او را نماد شهروندی می‌دانستند که از هیچ به همه چیز رسیده بود. او در چندین فیلم و برنامه‌ تلویزیونی هم بازی کرده است.

Esteban de Jesus  به اتهام قتل یک پسر 17 ساله.
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
دی جسی یک بوکسور قهرمان سبک وزن جهان اهل پورتوریکو بود که زندگی اش پر از جنجال ، مشکلات و رسوایی بود. دی جسی، بومی شهر کارولینای پورتوریکو، او اولین بوکسور بود که روبرتو دورن را به عنوان یک فرد حرفه ای شکست داد.
متأسفانه ، زندگی بعد از بوکس موفقیت چندانی نداشت، و در سال 1981 ، دی جسی در پورتوریکو به جرم قتل یک پسر 17 ساله به اعدام در زندان محکوم شد ، دی جسی در زندان به HIV مبتلا شد و بعداً در سال 1989 در سن 37 سالگی در اثر ایدز درگذشت.

مارک روگوفسکی: به اتهام قتل یک خانم جوان (جسیکا برگستن)
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
مارک "گیتور" روگوفسکی در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 اسکیت بورد حرفه ای برجسته بود. شغل وی وقتی پایان یافت که وی در 6 مارس 1992 به جرم حمله ، تجاوز و قتل جسیکا برگستن محکوم شد.
روگوفسکی  بعد از قتل و تجاوز جسد جسیکا را در صحرا رها کرد. چند هفته بعد جسد وی پیدا شد اما قادر به شناسایی نبود. روگوفسکی که گرفتار گناه بود ، اعتراف کرد که چه کاری به جسیکا کرده است و در سال 1992 به 31 سال زندان محکوم شد.

شان تیلور: در داخل منطقه میامی در خانه خود توسط افراد متجاوز به قتل رسید.
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ

 
شان تیلور یک کالج آمریکایی و یک فوتبالیست حرفه ای آمریکایی بود. تیلور به عنوان یکی از سخت ترین ضربه گیرهای NFL شناخته می شد ، در 27 نوامبر 2007 ، یک روز در داخل خانه خود در میامی توسط تیراندازی مزاحمان درگذشت. چهار جوان ، از 17 تا 20 سال ، به قتل تیلور متهم شدند. جیسون میچل ، اریک ریورا ، چارلز واردلو و ونجا هانت به اتهام قتل متهم شدند. یکی از آنها ، ونجا هانت ، یک توافق نامه پذیرش را پذیرفت و به 29 سال زندان محکوم شد. بقیه هنوز محاکمه نشده اند.


رائه کاروت
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
بازیکن فوتبال آمریکایی و یکی از ستاره های NFL  به دلیل قتل نامزد باردارش به زندان رفت.  درسال 1999 او به پلیس خبر داد که فردی ناشناس به نامزد باردار او شلیک کرده است اما دادگاه خود او را به اتهام این قتل مجرم دانست و بعد از مدتی توسط پلیس دستگیر شد و به زندان رفت.

اسکار پیستوریوس
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
دونده دو سرعت اهل افریقای جنوبی که به سریعترین انسان بدون پا معروف است. او قهرمان دوی سرعت معلولین جهان و پارالمپیک است. او در سال 2013 به اتهام شلیک به نامزدش و قتل او دستگیر و محاکمه شد اما در نهایت با تلاش بسیار او به جرم قتل غیر عمد به 5 سال زندان محکوم شد.

جووان بلچر: همسرش کاساندرا پرکینز را شلیک و به قتل رساند.
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
در تاریخ 1 دسامبر سال 2012 ، جانوان بلچر ، همسر خود، کاساندرا پرکینز، مادر دختر 3 ماهه خود را در حمام خانه اش شلیک و به قتل رساند. پرکینز که 22 ساله بود ، به تعداد  9 گلوله در گردن ، قفسه سینه ، شکم ، لگن ، پشت ، پا و دست به قتل رسید.
پس از قتل پرکینز ، بلچر خود را به پارکینگ کنار استادیوم آروود هدایت کرد. او به روسای جنرال موتورز اسکات پیولی گفت كه چه كرده است ، و از او تشكر كرد ، از او خواست كه از دختر خود مراقبت كند و سپس در برابر دیدگانهمه با شلیک گلوله ای به سرش دست به خودکشی زد.

کریس بنوا: همسر و فرزند خود را کشته و خودکشی کرد.
تکان دهنده ترین قتل های ورزشی در تاریخ
تئوری های بسیاری در مورد آنچه باعث شده تا قهرمان کشتی کج حرفه ای دست به قتل بزند. توضیحات بیشماری در مورد اقدامات وی ارائه شده است ، از جمله آسیب های مغزی ، سوءاستفاده از استروئید و ازدواج ناموفق. در 22 ژوئن 2007 ، بنوا همسرش نانسی بنویا را به قتل رساند ، پسر هفت ساله آنها دانیل را خفه کرد. سپس ، دو روز بعد ، در 24 ژوئن ، او با یک دستگاه وزنه خودکشی کرد. بنوا نسخه هایی از کتاب مقدس را در کنار اجساد همسر و پسرش و همچنین یک کتاب مقدس سوم در دستگاه وزنه برداری خود قرار داد. در سیستم وی زاناکس ، هیدروکودون و مقدار زیادی تستوسترون مصنوعی وجود داشت.
منبع : تماشاچی

نظرات