10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است

10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
تماشاچی -
10. بدمینتون
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
بدمینتون نام خود را از خانه بدمینتون گرفته است، خانه دوک بیوفورت در بخش انگلیسی گلوسترشایر دوک اعتبار دارد که نسخه ای از بازی Poona  را از هند برگرداند و آن را در سال 1873 به میهمانانش معرفی کند. در سال 1877 اولین مجموعه قوانین مکتوب توسط کلوپ تازه تاسیس Bath Badminton ساخته شد. فدراسیون بدمینتون انگلیس 16 سال بعد ایجاد شد و در سال 1899 اولین مسابقات قهرمانی همه انگلیس را برگزار کرد. بدمینتون برای اولین بار در سال 1972 در المپیک در بازی های مونیخ اما به عنوان یک ورزش نمایشی ظاهر شد. در بازی های 1992 بارسلونا بود که رسما در برنامه المپیک گنجانده شد.

9. اسکواش
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
اسکواش منشأ آن را از بازی راکت ها ردیابی می کند. در اوایل قرن نوزدهم ، زندانیان در زندان Fleet در لندن از بازی هدف قرار دادن توپ در مقابل دیوارها با استفاده از راکت لذت می بردند. اسکواش در مدرسه ها حدود سال 1830 اختراع شد ، در سال 1864 چهار مدرسه اسکواش ساخته شد و اسکواش رسماً به عنوان یک ورزش تاسیس شد. در سال 1886 اولین مجموعه قوانین به توافق رسیدند و تا دهه 1890 این بازی در بسیاری از نقاط جهان انجام شد. در انگلستان این بازی توسط کمیته زیرزمینی اسکواش انجمن تنیس و راکت از سال 1908 تا 1928 با تشکیل انجمن راکت اسکوا تنظیم شد. اولین قهرمانی حرفه ای اسکواش در سال 1920 در انگلستان برگزار شد ، هنگامی که (C.R. Read) کوئینز کلوپ با شکست A.W.B.  جانسون (RAC Club) در سال 1922 ، در بریتانیا برای زنان و مردان در کلوپ ملکه در لندن برگزار شد.

8. قایقرانی
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
قایقرانی به عنوان وسیله حمل و نقل در مصر ، یونان و روم استفاده می شد اما در قرن 17 و اوایل 18در انگلستان به ورزش تبدیل شد. گفته می شود قدیمی ترین مسابقه قایقرانی در جهان مسابقه کت و Dogget's Coat است که همه ساله از سال 1715 برگزار می شود. ورزش قایقرانی مدرن در سال 1828 با مسابقه قایقرانی دانشگاه آکسفورد-کمبریج و مسابقه قایقرانی دانشگاه آکسفورد-کمبریج و Henley Royal Regatta که در سال 1839 آغاز شد. این ورزش در قرن نوزدهم به آمریکا صادر شد. قایقرانی در تمام نسخه های بازی های المپیک به استثنای سال 1896 روی صحنه رفته است که دریای طوفانی باعث لغو آن شد.

7. واترپولو
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
گفته می شود كه واترپلو در نهرها و دریاچه های انگلیس به عنوان یك فوتبال راگبی در اواسط قرن نوزدهم سرچشمه گرفته است. آنها از یک توپ لاستیکی متورم شده استفاده می کردند که از هند (معروف به پولو) که در هند به معنی توپ است وارد می شود. انگلیسی ها این کلمه را "پولو" و بنابراین مبداء کلمه "واتر پولو" تلفظ کردند. در سال 1870 ، انجمن شنا در لندن مجموعه ای از قوانین واترپلو را برای استخرهای سرپوشیده ایجاد کرد. در سال 1888 بود که این بازی در ایالات متحده معرفی شد و در آن از قالب American Football استفاده کرد. واترپولو در سال 1900 به عنوان اولین ورزش تیمی به المپیک معرفی شد. در سال 1911 ، فدراسیون International de Natation Amateur (FINA) ، نهاد حاکم بین المللی برای همه ورزش های آبی آماتوری ، قوانین اسکاتلندی بازی را برای همه رویدادهای بین المللی تصویب کرد.

6. نت بال
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
نتبال از اشکال اولیه بسکتبال سرچشمه گرفته است. در سال 1891 بود که بسکتبال برای زنان اصلاح شد. بسکتبال زنان در ایالات متحده و انگلیس گسترش یافت و در آنجا قوانین در طی چندین سال تغییر یافت تا ورزش کاملاً جدیدی به نام نت بال انجام شود. گفته می شود که Netball برای اولین بار در سال 1895 در انگلستان در کالج مادام استنبورگ بازی شده است. سپس در بسیاری از کشورهای مشترک المنافع انگلیس گسترش یافت اگرچه در آن زمان قوانین کمی با نسخه های نه جانبه و پنج طرفه بازی وجود داشت. اولین قوانین نتبال در آغاز قرن بیستم منتشر شد. در دهه 1920 انجمن های ملی نتبال برای سازماندهی بازی در ملل مربوطه تشکیل شدند. چند مسابقه بین المللی برگزار شد اما به دلیل اختلاف در قوانین باعث سردرگمی شد. در سال 1960 نمایندگان انگلیس ، استرالیا ، نیوزلند ، آفریقای جنوبی و غرب ایندیس در سریلانکا ملاقات می کنند تا فدراسیون بین المللی بسکتبال و نتبال را برای زنان تأسیس کنند. از آن زمان تأسیس شد که مسابقات قهرمانی جهان هر چهار سال یکبار برگزار می شود و در سال 1963 در ایستبورن ، انگلیس شروع شد.

5. تنیس روی میز
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
تنیس روی میز در دهه 1800 توسط ویکتوریا های طبقه بالا در انگلستان به عنوان یک جادوگر ، جایگزین پس از شام تنیس چمن ، اختراع شد. معمولاً در میزهای بزرگ ناهار خوری انجام می شد که در آن یک سری از کتاب ها اغلب به عنوان تور در نظر گرفته می شد. دور چوب پنبه شامپاین توپ در نظر گرفته می شد و گاهی اوقات از اسباب بازی های کودکان از توپ های لاستیکی کوچکی استفاده میشد. درب جعبه سیگار به عنوان راکت است. توپ های پلاستیکی اما در دهه 1880 توسط یک شرکت پارکر برادرز در آمریکا ساخته شد و پس از بازدید از آمریکا توسط جیمز گیب به انگلستان آورده شد. در سال 1926 بود که به دنبال جلسات در لندن و برلین ، فدراسیون بین المللی تنیس روی میز تشکیل شد. اولین مسابقات قهرمانی جهان نیز در همان سال در لندن برگزار شد.

4. کریکت
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
تاریخچه کریکت به سال 1550 به انگلیس باز می گردد ، جایی که شواهدی از بازی در گیلدفورد ، سوری وجود دارد. در حقیقت کلمه کریکت از واژه انگلیسی-ساکسون cricc گرفته شده است که به معنی کارمندان چوپان است زیرا تصور می شود که اولین بازیکنان چوپان انگلیسی. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این بازی در چندین قسمت از کنت و ساسکس در دهه 1600 انجام شده است. قدیمی ترین مجموعه ای که از قوانین کریکت زنده مانده است به سال 1744 باز می گردد که در آنجا آنها را روی دستمال چاپ می کردند ، اما این قوانین توسط باشگاه مریلبون کریکت (MCC) در سال 1797 رسمیت یافت. در سال 1805 بود بین اتون و هارو بازی شد. سپس کریکت در سایر کشورهایی که توسط انگلیسی ها مانند استرالیا ، نیوزیلند ، غرب هند ، آفریقای جنوبی ، هند ، پاکستان و سریلانکا در اشغال انگلیس بودند ، گسترش یافت و محبوب شد.

3. تنیس
نسخه های اولیه تنیس در مصر ، ایتالیا ، فرانسه و حتی انگلیس وجود داشته است. در سال 1874 بود که سرگرد چارلز وینگفیلد تجهیزات و قوانین بازی تنیس چمن مدرن را به ثبت رساند. در سال 1877 ، کلوپ های کل انگلستان و باشگاه تنیس چمن اولین مسابقات خود را با استفاده از قوانین وینگفیلد در ویمبلدون برگزار کردند. چهار رویداد مهم در این دوره نیز ایجاد شدند. نخستین رقابت تیمی جام دیویس در سال 1900، جام فدراسیون ، فدراسیون فدرال ، در سال 1900 تاسیس شد. و در سال 1963به سایر کشورها گسترش یافت، و انجمن های ملی تنیس در سال 1913 گرد هم آمدند تا فدراسیون بین المللی تنیس چمن (ILTF) را تشکیل دهند که تضمین کند این بازی به طور یکنواخت برگذار خواهد شد.

2. راگبی
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
راگبی را می توان در سال 1820 در مدرسه راگبی در وارویکشایر دنبال کرد که در آنجا مانند فوتبال بازی می شد. بازیکنان اجازه می دادند توپ را بگیرند و آن را از دست خود خارج کنند. در سال 1823 بود كه گفته می شود پسری 16 ساله اهل Town House ویلیام وب الیس با ایجاد توپ باعث ایجاد ویژگی بارز بازی شد. با این وجود اولین قوانین مکتوب در سال 1845 ظاهر شد. این بازی هنگامی که پسران مدرسه راگبی به دانشگاه های آکسفورد و کمبریج منتقل شدند گسترش یافت. معلمان از بین دانشگاه ها بازی را با دیگر مناطق انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و سایر نقاط جهان معرفی کردند. در سال 1871 اتحادیه فوتبال راگبی در لندن تأسیس شد و در همان سال است که اسکاتلند در اولین مسابقه بین المللی انگلیس را شکست داد. در سال 1882 انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند قهرمانی بین المللی را تشکیل دادند. در سال 1888 بود که این بازی با هدایت تیمی توسط باب اسدنون به استرالیا و نیوزیلند رسید. بعداً در سال 1910 فرانسه به مسابقات بین المللی پیوست.

1. فوتبال
10 ورزشی که بنیانگذار و مبدا آنها انگلیس بوده است
در انگلیس شواهدی وجود دارد که فوتبال در قرون وسطی بازی می شد و در بین همسایگان ایرلند ، اسکاتلند و ولز گسترش یافت. بازی مدرن که به عنوان فوتبال و فوتبال در آمریکا نیز شناخته می شود را می توان در دهه 1800 در انگلیس ردیابی کرد. در سال 1848 بود كه نمایندگان مدارس بزرگ دولتی در انگلستان در اطراف دانشگاه كمبریج گرد هم آمدند تا قوانینی را كه استاندارد سازی بازی های بین تیم انجام می داد ، به توافق برسند. مقررات دیگری نیز در دهه 1850 توسط تعدادی از کلوپهای شمال انگلیس به نام قوانین شفیلد وجود داشت. در 26 اکتبر سال 1863 بود که یک وکیل مدافع ، ورزشکار و کاپیتان باشگاه بارنز Ebenezer Cobb Morley ، جلسه‌ای را در لندن تشکیل داد که منجر به تشکیل اتحادیه فوتبال (FA) شد. در سال 1886، اتحادیه بین المللی فوتبال پس از جلسه ای بین فدراسیون فوتبال ، اتحادیه فوتبال اسکاتلند ، اتحادیه فوتبال ولز و اتحادیه فوتبال ایرلند در منچستر تشکیل شد. این بازی سپس در سایر کشورها پخش شد و اکنون یکی از پر تماشاترین ورزش در سراسر جهان است.

 
منبع : تماشاچی

نظرات