محمد نوازی : بهتر است لیگ برتر بدون معرفی قهرمان به پایان برسد

محمد نوازی : بهتر است لیگ برتر بدون معرفی قهرمان به پایان برسد
تماشاچی -محمد نوازی، بازیکن سال‌های نه چندان دور استقلال مانند سایر پیشکسوتان این باشگاه معتقد است که مانند چند کشور اروپایی باید لیگ برتر فوتبال کشورمان بدون معرفی قهرمان به پایان برسد. نوازی هم چنین در بخش دیگری از سخنانش از مالک باشگاه تراکتورسازی حمایت کرد. متن کامل گفت و گوی جدید محمد نوازی را در ادامه مشاهده می‌کنید :
پیشکسوت باشگاه استقلال در خصوص آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال و شروع تمرینات تیم‌ها اظهار داشت: به نظر من اگر مسابقات فوتبال در همه رده‌ها برگزار شود خوب است و این‌طور نباشد که فقط بگوییم مسابقات لیگ برتر برگزار می‌شود و لیگ‌های دسته یک و دو و ... لغو شود. 

وی ادامه داد: مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ سکوت کردند و در این شرایط همه درباره برگزاری و یا لغو مسابقات لیگ برتر اظهارنظر می‌کنند. باید تصمیمی قاطع گرفته شود و آن را اعلام کنند، اینطور نباشد که مسئولیت چیزی را نپذیرند. به نظر من مسئولان فوتبال از اعلام تصمیم و رای خودشان ترس دارند. 

نوازی در پاسخ به این سوال که در صورت لغو مسابقات، قهرمان مشخص شود؟ گفت: همانطور که گفتم باید تصمیمی قاطع گرفته شود و اگر تصمیم به لغو مسابقات گرفته شد مثل برخی از کشورهای اروپایی مسابقات را تعطیل کنند و قهرمان هم معرفی نشود. 

بازیکن پیشین استقلال با بیان اینکه تیم‌هایی که به دنبال لغو مسابقات هستند نگران شرایط خود هستند، تصریح کرد: اکثر باشگاه‌های لیگ برتر دولتی هستند و خیلی نگران هزینه‌هایی که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیش دارند، نیستند، چون در هر صورت حمایت می‌شوند اما از آن طرف باشگاه‌های خصوصی دست‌شان در جیب خودشان هست و تمام هزینه‌های خود را شخصا پرداخت می‌کنند. 

نوازی با اشاره به نامه 4 باشگاه لیگ برتری مبنی بر لغو مسابقات لیگ به وزیر ورزش خاطرنشان کرد: به نوعی این باشگاه‌ها حق دارند، چون نگران هزینه‌هایشان هستند. تیم‌‌ها در این مدت به خاطر لغو مسابقات، از آمادگی صددرصد به دور هستند. آماده‌سازی مجدد تیم‌ها و هزینه‌های میلیاردی پروتکل‌های بهداشتی مزید برعلت شده تا نگرانی‌ باشگاه‌های خصوصی بیشتر باشد. به طور مثال زنوزی که در فوتبال آذربایجان زحمت کشیده باید نگران هزینه‌هایی که در فوتبال انجام داده باشد. مالک باشگاه تراکتور در برهه‌ای از زمان از تیم ملی حمایت کرد و باید از حضور چنین افرادی در فوتبال حمایت کنیم. 

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص شرایط آبی‌پوشان در ادامه مسابقات لیگ برتر گفت: استقلال شرایط بدی ندارد و با در اختیار داشتن بازیکنانی خوب می‌تواند به قهرمانی امیدوار باشد. هنوز 10 بازی برای این تیم باقی مانده و الان هم تمرینات‌شان را به خوبی دنبال می‌کنند و می‌توانند موفق شوند. صحبت از قهرمانی تیمی زود است، حتی پرسپولیس هم با 10 امتیاز اختلاف در صدر نمی‌تواند قاطعانه از قهرمانی حرف بزند، چون فوتبال است و هزار اتفاق ممکن است در این 9 هفته بیفتد.

 
منبع : تماشاچی

نظرات