چرا پرسپولیس و سازمان لیگ از برگزاری ادامه لیگ نوزدهم در ابتدای لیگ بیستم می ترسند؟

چرا پرسپولیس و سازمان لیگ از برگزاری ادامه لیگ نوزدهم در ابتدای لیگ بیستم می ترسند؟
تماشاچی - در حالی که این روزها موافقین برگزاری لیگ برتر در اوج شیوع کرونا، منتقدین را به ترس از برگزاری بازیها متهم می کنند اما به نظر می رسد ترس در اردوگاه تنها تیم موافق برگزاری لیگ در مقطع فعلی و همچنین مسئولین سازمان لیگ و وزارت ورزش و رئیس لرزانش هیمه زده است چرا که پیشنهاد واضح و آشکار و منطقی برگزاری ادامه بازیهای لیگ نوزدهم در ابتدای لیگ بیستم روی میز بوده و هست اما به دلایل واضحی، دوستان در این خصوص خود را به نشنیدن می زنند و با اصرار زیاد قصد دارند به فشرده ترین شکل ممکن و تحت هر شرایطی بازیها را در مقطع فعلی به انجچام برسانند.


صبح امروز سید جلال حسینی بر اعمال فشار به تیمهای مدعی اعتراف غیرمستقیمی کرد و مدعی شد که در 9 سال قبل از روی کار آمدن حسن روحانی نیز چنین فشاری را به پرسپولیس وارد کرده اند و اکنون نیز حق آنهاست تا از رانت حمایتی دولتی استفاده کنند و اگر وزارت ورزش این روزها حریفان پرسپولیس را به روش های مختلف تار و مار می کند، هیچ ایرادی ندارد چرا که پیشتر نیز این بلا بر سر پرسپولیس آمده است!

بر هیچکس پوشیده نیست که آخرین ماموریت وزارت ورزش قبل از استیضاح و عزل سلطانی فر، قهرمانی مجدد تیم پرسپولیس بوده و هست چرا که اسناد زیادی مبنی بر هزینه های سنگین برای این مهم در دست است که تنها بخشی از آن در گزارش تحقیق و تفحص مجلس عیان شد و اگر به هزینه های تحمیلی فصل جاری برای پرسپولیس و البته تار و مار شدن حریفان این تیم توجه شود، آنگاه به وضوح می توان دلیل اصرار شدید دوستان به برگزاری بازیها در مقطع فعلی را دریافت.

اما نکته جالب در خصوص مناقشه برگزاری یا عدم برگزاری ادامه بازیهای لیگ برتر، نادیده گرفتن صدای اعتراض 15 تیم به خاطر یک تیم است! دوستان که تا پیش از این سینه سپر می کردند و از عدم ابتلای هیچ بازیکنی از فوتبال ایران به کرونا صحبت می کردند امروز با وضعیتی مواجه هستند که هر روز خبر ابتلای چند بازیکن از یک تیم لیگ برتری به گوش می رسد اما همچنان شاهد نبود گوش شنوا در این خصوص هستیم . البته داد تیمهای مخالف برگزاری بازیها تنها ابتلای بازیکنانشان به کرونا نبوده و آنها خواستار تضمین در خصوص سلامت بازیکنانشان از حیث کرونا و مصدومیت به واسطه شروع زودهنگام بازیها هستند که این موضوع نیز از سمت مسئولین برگزاری و مافیای رسانه ای آنها به شوخی گرفته شده است و احتمالاً تا 3-4 بازیکن از هر تیمی در کوران بازیها مصدوم نشوند، دوستان به عمق فاجعه پی نخواهند برد همانطور که تازه متوجه عمق فاجعه در خصوص ابتلای بازیکنان تیمهای مختلف به کرونا شده اند. سهیل مهدی و دوستانش تنها وقتی می توانند فوتبال ایران را با کره جنوبیف ژاپن استرالیا، آلمان و مقایسه کنند که آمار روزانه مبتلایان به کرونا مثل این کشورها به زیر 300 نفر در روز کاهش پیدا کرده باشد. همین سهل انگاری های رئیس جمهور ایران در عادی سازی شرایط پس از 15 فرودین بود که اکنون شرایط مبتلایان در ایران را به بالای 2000 نفر مورد جدید در روز افزایش داده و این رویه حسن روحانی به مدیران پائنی دست او نیز سرایت کرده است که همه چیز را به شوخی و مسخره گرفته اند و با توجه به مسافرات های زیاد شهروندان در ایام تعطیلات عید فطر باید منتظر اوج گیری بیشتر شیوع کرونا در ایامی که دوستان قصد برگزاری بازیها را دارند نیز باشیم.

 

عجیبترین بخش ماجرای موافقین لیگ جائیست که همچنان بر طبل عوام فریبی کوبیده و معتقدند از کجا معلوم بازیکنی در فوتبال کرونا بگیرد و چه کسی به کارمندی که به سر کار می رود تضمین می دهد که کرونا نگیرد و .... پاسخ این ادعا آنقدر روشن و واضح است که به نوعی تکرار مکررات است اما به سبب مطرح شدن آن در روزنامه خبر ورزشی امروز با چند جمله به این ادعای مضحک پایان می دهیم:

دوستان عزیزی که تضمین خواستن تیم ها بابت سلامت بازیکنان را به سخره گرفته اید! مگر الگوی رفتاری هم فکران شما رویه جاری در بوندس لیگا و لیگ برتر انگلیس و سری آ ایتالیا نبود ؟ با یک جستجوی ساده متوجه در این خصوص متوجه خواهید شد که اولاً برگزاری ادامه بازیها با نظر اکثریت تیمهای آن لیگ بوده(بر خلاف رویه دیکتاتوری در ایران)، دوماً مسئولین برگزاری بازیها بابت ابتلای بازیکنی به کرونا در کوران بازیها بسیار واضح رفتار کرده اند به طوری که در ایتالیا به محض ابتلای بازیکنی در کوران بازیها، کل لیگ تعلیق می شود.  اما در ایران شاهد پروتکل خنده دار سهیل مهدی و دوستانش هستیم که با ابتلای 5 بازیکن از تیمی به کرونا، بازیهای آن تیم را تعلیق خواهند کرد و مشخص نیست با توجه به فشردگی بیش از حد بازیها و فاصله کم بین دو لیگ، چه زمانی قصد برگزاری بازیهای عقب مانده تیم مذکور را خواهند داشت و آیا اصلاً تیمهای مقابل حاضر به برگزاری بازی در تعطیلات خود با تیم مذکور می شوند یا خیر؟ در پایان نیز به ذکر این نکته بسنده می کنیم که کلیدواژه تمایز فوتبال با هر فعالیت دیگری که این روزها به حالت عادی بازگشته این است که کارمند یا کارگر یا هر فرد عادی با میل خود و با مسئولیت خود از خانه بیرون می زنند تا ارتزاق کنند اما سازمان لیگ، 15 تیم را مجبور به برگزاری بازیها کرده و در نتیجه میبایست مسئولیت سلامت بازیها را بر عهده بگیرد چرا که بازی کردن یا نکردن تیمها در 9 بازی باقیمانده هیچ تاثیری در سود باشگاه ها نخواهد داشت بلکه از هزینه های آنها می کاهد چرا که اصولاً لیگ آماتور ایران زیان ده هست و قیاس دوستان با لیگ های معتبر اروپایی که بابت لغو لیگ، زیان سنگینی می بینند، قیاس مع الفارغ است.
 

پی نوشت: هیچ تیمی معتقد به نیمه کاره ماندن لیگ نوزدهم نیست و همه بر این اتفاق نظر دارند که قهرمان و تیمهای سقوط کننده می بایست در زمین مسابقه مشخص شوند اما به نظر می رسد دوستان به واسطه ترک 5 ستاره پرسپولیس در انتهای فصل، قصد ندارند به هیچ وجه دامه بازیها را به ابتدای فصل بعد موکول کنند چرا که بهتر از هر فردی می دانند برای گردآوری ستاره های این تیم چه هزینه هایی شده است و خروج نفراتی مثل علیپور، ترابی، بشار رسن، بیرانوند، نادری و ... قطعاً بر کیفیت فنی این تیم اثر می گذارد و به همین دلیل از پیشنهاد برگزاری بازیها در ابتدای فصل بیستم استقبال نمی کنند و قصد دارند تا زمان حضور سلطانی فر، تکلیف قهرمان لیگ نوزدهم را مشخص کنند چرا که پس از آن مشخص نیست وزیر بعدی چه سیاستی در قبال تیمهای فوتبال در پیش بگیرد و این موضوع نیز نوعی ریسک برای دوستان محسوب می شود چرا که وقتی تاکنون همه موفقیت های به واسطه حضور شخص سلطانی فر در تضعیف حریفان این تیم و تقویت پرسپولیس ولو به هر قیمتی (مجوز نگه داشتن ستاره ها با مبالغ گزاف و همچنین استخدام و فسخ قرارداد مربیان گران قیمت در اوج بدهی این تیم ) در تیم سرخ پایتخت به دست آمده،طبیعتاً خروج او از راس وزارت ورزش، ریسک بزرگی برای باشگاه پرسپولیس محسوب خواهد شد که البته این ریسک خواه یا ناخواه از سال 1400 به سراغ این تیم خواهد آمد و دوستان قصد دارند با happy end ی که از مدتها پیش سناریوی آن را نوشته بودند، مسند قدرت را ترک کنند که فعلاً معضلی به نام کرونا، مانع از اجرای آخرین سناریوی اتاق فکر وزارت ورزش شده است!
منبع : تماشاچی

نظرات

user

تماشاچی غلط زیادی نکن یعنی چی دو لیگ در هم ادغام شوند

پاسخ دادن
user

گور پدر وزیر و چرک پولیس

پاسخ دادن
user

ببینم گرانقیمت ترین بازیکن این فصل پرسپولیس بشار رسن با ۳۵۰ هزار دلار بعد گرانقیمت ترین بازیکن خارجی این فصل استقلال ۷۰۰ هزار دلار بازیکن ایرانی پرسپولیس گران ۴.۵ میلیارد استقلال وریا غفوری ۹ میلیارد خواست حسینی هم ۶ میلیارد مربی استقلال ۱.۸ هزار یورو کالدرون ۸۵۰ هزار دلار که اگر همین پول را به پرسپولیس می دادند می تونست کاررا را بیار ۱.۵ ۳۰۰ هزار دلار کمتر از پول استقلال به استراماچونی کاررا با قهرمانی همراه با یوونتوس و قهرمانی با اسپارتک روسیه استراماچونی قبل از استقلال همراه با اسپارتک چک که هر سال به راحتی قهرمان میشد ۳شد با این تیم نتایج بعد با پانینیوس این را چرا نمیگید بیشترین حرج هارا استقلال می کنه

پاسخ دادن
user

برای شماکه این تهمتهای ناروارومیزنیدخیلی خیلی متاسفم.اولابنده یه تراکتوری هستم.دومااگرشماکه این چرتوپرتارو سرهم میکنیداگرطرفداراستقلال نبودید این حرفارو میزدین؟به ولله نه!باباشماهاچقدربی انصافو بی وجدان هستید.بنده به عنوان یه تراکتوری ازشماسوال میکنم اگربجای پرسپولیس مثلاتراکتوراستقلال یاسپاهان صدرنشین بوداین حرفای ناروارو به زبان میاوردید؟به قران محمدقسم هرگز!ازاوناگذشته الان حضرتعالی میفرماییدبجای تیمی که باده امتیازاختلاف صدرنشینه وسه سال پیاپی قهرمان شده.حضرت آقامیفرمایین یکی ازتیمهای پایین جدولی روقهرمان اعلام کنن؟؟؟واقعاکه.....

پاسخ دادن
user

مادر به خطاس اون وزیر حروم زاده. ینی بالاتر از فساده شیطانی خر

پاسخ دادن
user

همینکه مالک شهر خودرو رو انقد تهدید میکنن و تحت فشار مذارن که علیه پرسپولیس محبوبشون شکایت نکنه تا کسر امتیاز نشه همینکه عضو هیئت مدیره استقلال (!) مبلغ رضایتنامه اولیه یحیی رو میده همینکه وزیر ورزش از بیرون کردن کالدرون ولو به قیمت پرداخت غرامت حمایت می کنه همینکه میگن همه هزینه های بیرون کردن استرا با وزیر ورزش خودش نشون میده چقد لجنه تیم حکومتی ......... ریدم تو اول و آخرتون بی ناموسا ولی زورتون به قدرت خدا نمیرسه . بشینید ببینید چطوری بازیکناتون فلج میشن در صورت برگزاری بازیا . حداقل 3-4 تا رباط صلیبی توی لنگ داریم . این خط اینم نشون

پاسخ دادن