دیدار لیورپول و اتلتیکومادرید باعث درگذشت 41 نفر شد!

دیدار لیورپول و اتلتیکومادرید باعث درگذشت 41 نفر شد!
تماشاچی -دیدار جذاب اتلتیکومادرید و لیورپول در لیگ قهرمانان شاید جذاب‌ترین بازی رقابت‌های اروپایی در این فصل به شمار بیاید. اما قابل ذکر است که این دیدار در آغاز شیوع کرونا و با حضور تماشاگران برگزار شد و حالا خبر تلخی درباره تاثیر این بازی در فوت 41 نفر منتشر شده است. 
به گزارش liverpoolecho، قرمز ها در تاریخ 9 مارس در آنفیلد میزبان اتلیتکو مادرید بودند و 3,000 هوادار از مادرید به این شهر سفر کرده بودند. در آن زمان اسپانیا و بخصوص مادرید به شدت درگیر شیوع ویروس کرونا شده بودند و مدام این سوال به وجود می آید که چرا اجازه برگزاری مسابقه با تماشاگر داده شد.

حالا تجزیه و تحلیل های جدید از داده های بهداشتی بیمارستان های محلی مرسی ساید نشان می دهد که این مسابقه می تواند حداقل به جان 41 فرد مبتلا در بیمارستان های محلی که فوت شده اند مربوط باشد. این افراد بین 25 الی 35 روز بعد از مسابقه فوت شده اند. این داده ها بخشی از تحقیقاتی بزرگ و گسترده در Sunday Times را تشکیل می دهند که برخی از تصمیمات دولت را با انتشار اطلاعات بیشتر توضیح می دهد.

در زمان برگزاری مسابقه در آنفیلد، حدود 640,000 مبتلا به ویروس کرونا در اسپانیا گزارش شده بود که در مقایسه با 100,000 نفر مبتلای انگلیسی بسیار بیشتر است.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه