چرا بازی کلماتیک نتوانست موفقیت آمیرزا را تکرار کند؟

چرا بازی کلماتیک نتوانست موفقیت آمیرزا را تکرار کند؟
تماشاچی - بازی آمیرزا چنان موجی را در بین توسعه دهندگان بازی های گوشی های هوشمند به وجود آورد که پس از آن شاهد ظهور نسخه های مختلف در این حوزه بودیم که یکی از این بازیها که سعی داشت پا در جای پای آمیرزا بگذارد، بازی کلماتیک بود که البته بنا به دلایلی هرگز نتوانست موفقیت های آمیرزا را تکرار کند.
 

چرا بازی کلماتیک نتوانست موفقیت آمیرزا را تکرار کند؟


بازی کلماتیک نیز مثل آمیرزا در ژانر حدس کلمات با توجه به تعدادی حروف الفبا ساخته شده است. این بازی در دو نسخه اندروید و iOS روانه بازار شد که وجه برتری آن نسبت به آمیرزا بود که تنها در ورژن اندریود به دست کاربران رسید و دارندگان گوشی های آیفون از انجام بازی محروم بودند. اما تعداد کاربران iOS علاقه مند به این بازی آنقدر کم بودند که معادلات سازندگان بازی کلماتیک را به هم زدند چرا که علی رغم حجم کمتر این بازی نسبت به آمیرزا، تنها 100 هزار نصب از کافه بازار دریافت کرد و این در حالی بود که آمیرزا توانسته بود 2 میلیون نصب را به خود اختصاص دهد که تفاوت فاحش بین دو بازی را همین مورد نشان می داد.

اما چه دلیلی باعث شکست پروژه بازی کلماتیک در رقابت با آمیرزا شد؟ همانطور که در مطلب تحلیل بازی آمیرزا اشاره کردیم، طرح های گرافیکی زیبا به همراه موسیقی دلنشین پس زمینه آمیرزا از دلایل موفقیت این بازی ساده بود و این در حالیست که انتخاب رنگ در بازی کلماتیک به بدترین شکل ممکن انجام شده بود و کاربران در انجام این بازی احساس راحتی نمی کردند. از این گذشته، کلماتیک نتوانسته بود چیز جدید به بازی آمیرزا اضافه کند و جذابیت خاصی برای کاربران نداشت که آمیرزا را کنار گذاشته و کلماتیک را بازی کنند و همین مسئله باعث شد تا کلماتیک در رقابت با آمیرزا بازنده باشد.

شما می توانید بازی کلماتیک را از اپ استور یا گوگل پلی و همچنین کافه بازار دانلود نمائید.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه