اگر کرونا باز هم وقفه ایجاد کند سری آ به صورت پلی آف برگزار می‌شود

اگر کرونا باز هم وقفه ایجاد کند سری آ به صورت پلی آف برگزار می‌شود
تماشاچی -شورای فدرال ایتالیا روز گذشته (چهارشنبه) با حضور تمام سهامداران فوتبال این کشور تشکیل جلسه داد. در این جلسه که گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا و پائولو دال‌پینو رئیس سری A و رؤسای لیگ‌های دسته پایین‌تر ایتالیا حضور داشتند، مشخص شد که در صورت ایجاد وقفه‌ای دوباره در برگزاری بازی‌های لیگ، فصل به گونه‌ای متفاوت از روال معمول به پایان برسد.
فدراسیون فوتبال ایتالیا هم در پایان این جلسه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد در صورتی که بار دیگر به دلیل کرونا وقفه‌ای در انجام بازی‌های لیگ این کشور به وجود آید، مسابقات به حالت گروهی ادامه پیدا نخواهند کرد و در قالب چند بازی پلی‌آف فصل به پایان خواهد رسید.

طبق این بیانیه یک پلی‌آف بین تیم‌های بالانشین جدول برای تعیین قهرمان برگزار می‌شود و یک پلی‌آف هم میان تیم‌های قعرنشین برای تعیین تیم‌های سقوط کننده به دسته‌های پایین‌تر. همچنین در این بیانیه آمده است در صورتی که مسابقات به صورت کلی لغو شوند یعنی حتی امکان برگزاری پلی‌آف هم وجود نداشته باشد، وضعیت تیم‌ها در جدول بر اساس ضرایب اصلاحی عینی تعیین خواهد شد. این ضرایب تعداد بازی‌هایی که یک تیم انجام داده و امتیازاتی در آنها گرفته است را شامل می‌شود. البته در این بخش به تعیین قهرمانی سری A بر اساس این ضرایب اشاره‌ای نشده است.

مطابق انتظار، شورای فدرال همچنین اعلام کرد که رقابت‌های سری B،‌ Aو C تا 20 آگوست (30 مرداد) وقت دارند مسابقات‌شان را به پایان برسانند ضمن اینکه 31 آگوست (10 شهریور) هم به عنوان مهلت به پایان رساندن جام حذفی اعلام شده است. در همین حال مقرر شد که فصل آینده فوتبال ایتالیا هم از ابتدای سپتامبر (11 شهریور) آغاز شود.

قرار است یک هفته دیگر جلسه‌ای با حضور وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا نیز برگزار شود که در آن سرنوشت فوتبال این کشور در فصل 20-2019 مشخص شود.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه