بررسی بازی آمیرزا | نقاط ضعف و قوت بازی کلماتیک جذاب

بررسی بازی آمیرزا | نقاط ضعف و قوت بازی کلماتیک جذاب
بازی آمیرزا یکی از اعتیادآورترین بازیهای کلماتیک فارسی محسوب می شود که توانسته جای خود را در ین بسیاری از گوشی کاربران گیم، باز کند. در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف بازی آمیرزا می پردازیم با ما همراه باشید.

رابط گرفیکی عالی برگ برنده آمیرزا
همانطور که می دانید آمیرزا از بازی مشابه خارجی word cookies کپی برداری کرده که البته  این کار را به دقت و ظرافت خاصی انجام داده که مورد استقبال عمومی قرار گرفته است چرا که پیشتر نیز بازیهای کلماتیک زیادی روانه بازار شدند اما به دلیل رابط کاربری ضعیف و همچنین گرافیک نه چندان جالب، به خاطره ها پیوستند اما بازی امیرزا توانسته با استفاده از طراحی های نوستالژیک و عبارات جالب و غیر مصطلح نظر کاربران را به خود جلب کند.

بازی داستان رقابت شما با میرزاها را روایت می کند؛ با ساخت کلمات آن ها را به چالش بکشید. افزایش درست درجه سختی را می توانیم از جمله نکات مثبت این عنوان به حساب بیاوریم.
طی هر مرحله بازی به بازیکن حروفی می دهد و با انتخاب آن ها باید کلمات منطقی بسازید و جواب بازی آمیرزا را پیدا کنید؛ انگشت خود را به ترتیب بین حروف کشیده و اسم هایی به وجود می آورید. البته در این بین کلمه های دیگری نیز حضور دارند که به عنوان «کلمات اضافی» شناخته می شوند.
در بازی آمیرزا ممکن است کلماتی را حدس بزنید که بین کلمه های موجود در معمای هر مرحله نیستند. اگر تعداد کلمات اضافی به عدد معینی برسد مقداری سکه دریافت می کنید. قابلیت استفاده از این سکه ها را نیز به عنوان راهنما در بازی خواهید داشت.
از دیدگاه گرافیک سازنده همان راه باقلوا را ادامه داده و با طراحی الهام گرفته از فرهنگ قدیم ایرانی رو به رو هستیم. انیمیشن های استفاده شده برای میرزاها جالب بوده و تعدادی از آن ها دارای پس زمینه های مختلف هستند.

در این بازی هر چقدر به جلوتر می رویم، به سختی بازی افزوده می شود و هر چقدر در دادن سکه در انتهای هر مرحله سخت عمل می کند اما فروش سکه در فروشگاه آمیرزا بسیار ارزان و البته منطقی است که این موضوع نشان از هوش سازندگان آمیرزا در تبدیل کاربران به مشتریان بالفطره دارد.

موسیقی دلنواز
یکی دیگر از نکات مثبت بازی امیرزا، موسیقی دلنوازی است که در پس زمینه مراحل شنیده می شود به طوری که حس امنیت و آرامش خاصی را به کاربر برای انجام این بازی القا می کند.

پیچیدگی بی مورد در مراحل بالاتر
هر چقدر از مزایای آمیرزا گفتیم اما بد نیست اشاره ای نیز به یکی از انتقادات وارد کاربران به این بازی داشته باشیم. به نظر می رسد سازندگان این بازی تا مراحلی که کاربر می بایست با 5 حرف، کلمات مدنظر آنها را تشخیص دهند به خوبی عمل کرده اند اما با عبور تعداد حروف از 5، انجام این بازی بسیار سخت می شود و به نوعی باعث فرسایش مغز و احساس خستگی  و کلافگی در کاربر به سبب عدم تشخیص کلمات می شود. شاید بهتر بود در مراحلی که با بیش از 5 حرف طرف هستیم، یک حرف از حروف کلمه مورد نظر به طور تصادفی نمایان می شد و کاربر با استفاده از این راهنمایی، بار دیگر قدرت ذهنش را برای تشخیص کلمه مورد نظر به کار میبست چرا که مثلاً وقتی با 6 حرف مواجه هستیم، تشخیص کلمات 3 حرفی با توجه به تعدد احتمالات موجود بسیار سخت به نظر می رسد.

بازی سنگین با حجم بالا
یکی دیگر از انتقاداتی که به این بازی مطرح است، حجم بالای نصب بازی و همچنین نیازمندی به رابط گرافیکی و پردازنده قوی برای اجرای بازی است که بسیاری از کاربران را که از گوشی های معمولی استفاده می کنند را از اجرای این بازی محروم کرده است.

لو رفتن جواب سوالات بازی آمیرزالو رفتن جواب های بازی آمیرزا در مراحل ابتدایی امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسید اما با لو رفتن جوابهای این بازی در مراحل سخت تر آن، تا حد زیادی از جذابیت آن کاسته شده و حتی بر روی مدل درآمدزایی این اپلیکیشن نیز تاثیر گذاشته است به طوری که کاربران تمایلی به خرید سکه برای استفاده از پتانسیل راهنمایی برای حدس کلمه ندارند و در هر مرحله که گیر بیفتند، به سادگی با یک جستجوی ساده برای پاسخ سوالات آمیرزا در مراحل پایانی، به طور رایگان جواب مرحله سخت آمیرزا را پیدا کرده و از آن مرحله عبور می کنند.

در مجموع بازی آمیرزا توانسته تا حد زیادی موفقیت های بازی باقلوا را تکرار کند و به عنوان یکی از بازیهای پیشرو اندرویدی در زبان فارسی به حساب می آید. این بازی رایگان می باشد و با پرداخت درون برنامه ای می توانید به خرید سکه از آن بپردازید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه