رسمی؛ پاری سن ژرمن به عنوان قهرمان لیگ 1 فرانسه اعلام شد

رسمی؛ پاری سن ژرمن به عنوان قهرمان لیگ 1 فرانسه اعلام شد
تماشاچی -بیشتر لیگ های فوتبال در سرتاسر دنیا پس از تعطیلی طولاتی مدت منتظر بودند تا تکلیف لیگ های معتبر مشخص شود و بر اساس آن تکلیف لیگ  خود را مشخص کنند. در چند روز گذشته لیگ کشورهای هلند و بلژیک مسابقات را نیمه کازه رها و تعطیلی کامل آن را اعلام کردند. اما در ساعات گذشته مسئولان لیگ یک فرانسه تیم فوتبال پاری سن ژرمن را به عنوان قهرمان اعلام کردند. این در حالی است که لیگ فرانسه یک فرانسه از اهمیت بیشتری نسبت به لیگ های هلند و بلژیک برخوردار است و باید منتظر باشیم و ببینیم تکلیف چهار لیگ معتبر دیگر (لیگ جزیره، لالیگا، بوندس‌لیگا و سری آ) چه می شود. 
به گزارش وب سایت رسمی لیگ 1 فرانسه، پاری سن ژرمن رسما به عنوان قهرمان فصل جاری معرفی شد. براساس امتیازهایی که تیم ها در فصل جاری کسب کرده اند، این تصمیم گرفته شده است. این نهمین قهرمانی پی اس جی در لیگ فرانسه است. گفتنی است سنت اتین 10 بار این عنوان را کسب کرده و حالا پاری سن ژرمن در رده دوم پرافتخارترین تیم های فرانسه از نظر کسب قهرمانی لیگ قرار دارد. این سومین قهرمانی پیاپی آن ها در لیگ فرانسه است.

گفتنی است در این تصمیم به میانگین امتیاز کسب شده توسط هر تیم نگاه شده است. بدین ترتیب مارسی و رن هم (در کنار پاری سن ژرمن) سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کردند. از سوی دیگر، تیم های آمیان و تولوز به لیگ 2 سقوط کردند. تیم های لورین و لنس هم فصل آینده در لیگ 1 فرانسه حضور خواهند داشت. لیون (رده هفتم لیگ) هم برای اولین بار از سال 1997 از رسیدن به رقابت های اروپایی بازماند. تیم های لیل، ریمس و نیس هم فصل آینده در لیگ اروپا بازی می کنند.


 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه