وزیر ورزش ایتالیا: پس از شروع تمرینات اگر حتی 1 بازیکن کرونا بگیرد، فصل تمام است!

وزیر ورزش ایتالیا: پس از شروع تمرینات اگر حتی 1 بازیکن کرونا بگیرد، فصل تمام است!
تماشاچی - با اعلام وزیر ورزش ایتالیا و تائید مسئول برگزاری سری آ تمرینات تیمهای سری آ از تاریخ 29 اردیبهشت آغاز خواهد شد و به همین واسطه بسیاری به این تصور که سری آ قطعاً آغاز خواهد شد برای شروع مسابقات لحظه شماری را آغاز کردند اما اطلاعرسانی رسانه های ایرانی در این خصوص به قدری ضعیف و تحریف شده بود که مشروح صحبتهای وزیر ورزش ایتالیا و همچنین رئیس آ را سانسور و تنها به ذکر تاریخ شروع تمرینات تیمها اکتفا کردند و این در حالیست که در بیانیه فوق به این مورد اشاره شده که شروع تمرینات به هیچ عنوان تضمین کننده شروع مسابقات نیست و وزیر ورزش ایتالیا تاکید کرد که حتی اگر 1 بازیکن پس از آغاز تمرینات تیمها به کرونا مبتلا شود، فصل جاری رسماً تعطیل خواهد شد.

وینچنتزو اسپادافورا در همین زمینه گفت:

ما از تاریخ 18 می به تیم‌های ورزشی اجازه می‌دهیم که تمرینات‌شات را از سر بگیرند اما این هم مشروط بر آن است که تا آن زمان تمام شرایط برای حفظ سلامت و ایمنی آنها فراهم شود. نمی‌خواهم در روند از سرگیری فوتبال اخلال یا سرعت آن را آهسته کنم اما مجبورم بگویم که باید دید چه می‌شود چون برای از سرگرفته شدن فوتبال باید یکسری پرتکل‌های سفت و سخت برای تأمین امنیت ورزشکاران لحاظ شود. در صورتی که بعد از صدور مجوز تمرینات یا از سر گیری مسابقات حتی یک بازیکن دیگر به کرونا مبتلا شود، همه چیز تمام خواهد بود و فصل فوتبالی در ایتالیا به اتمام می رسد.


پی نوشت: مشخص نیست سانسور رسانه ای در این خصوص عمدی بوده یا سهوی اما هر چه که هست، مجوز تمرینات تنها برای دور نشدن تیمها و بازیکنان از شرایط آرمانی بدنی و فنی صادر شده و هنوز هیچ مجوزی برای از سر گیری هیچ لیگی در فوتبال اروپا صادر نشده است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه