دو شرط عجیب ستاد ملی مبارزه با کرونا برای شروع لیگ برتر

دو شرط عجیب ستاد ملی مبارزه با کرونا برای شروع لیگ برتر
تماشاچی -ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها به یک شرط با برگزاری بازی‌های لیگ برتر در ماه‌های خرداد و تیر موافقت خواهد کرد که باشگاه‌ها محل برگزاری تمرین و همچنین مسابقه را ضدعفونی کنند و از همه مهمتر بازی‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود.

رئیس فدراسیون پزشکی احتمال داده در مذاکره با ستاد ملی مبارزه با کرونا به تیم‌های ورزشی اجازه شروع تمرینات را از اردیبهشت ماه بدهد. البته تأکید کرده ایران هنوز پیک اول کرونا را رد نکرده و این همان‌طور که پیش‌تر بدان اشاره شده بود، اجازه نمی‌دهد بازی‌های لیگ برتر به طور رسمی در اردیبهشت آغاز شود. براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تیم‌ها از اواسط اردیبهشت تمرینات را آغاز کرده و در ماه‌های خرداد و تیر بازی‌های معوقه لیگ برتر و همچنین جام‌حذفی برگزار شود.


تازه‌ترین خبر در این خصوص حاکی از آن است که ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها به یک شرط با برگزاری بازی‌های لیگ برتر در ماه‌های خرداد و تیر موافقت خواهد کرد که باشگاه‌ها محل برگزاری تمرین و همچنین مسابقه را ضدعفونی کنند و از همه مهمتر بازی‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود. مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال شایعه برگزاری بازی‌ها در دو شهر بوشهر و اهواز به بهانه اینکه ویروس کرونا در شرایط آب و هوایی گرم کمتر زنده می‌ماند را رد کرد، اما بر این نکته تأکید داشت فدراسیون فوتبال براساس تأکید فیفا به دنبال ادامه برگزاری بازی‌های لیگ برتر است.


چالش‌های به وجود آمده بر سر تعیین تیم قهرمان و همچنین دو تیم سقوط‌کننده به دسته پایین‌تر این ضرورت را برای فدراسیون فوتبال ایجاد کرده که به دنبال راهکاری برای ادامه برگزاری بازی‌های لیگ برتر باشد. بدون شک برگزاری بازی‌ها بدون حضور تماشاگر در 9 هفته پایانی بهتر از عدم برگزاری آن خواهد بود.

پی نوشت: در صورتی که خبر فوق از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تائید شود، به نظر می رسد اوج بی تدبیری در تصمیم گیری مدیران را شاهد بوده ایم چرا که اگر بنا به بازی بدون تماشاگر و ضد عفونی کردن استادیوم ها برای شروع مسابقات بود، تاکنون نیز امکان برگزاری بازیها به این سبک و سیاق وجود داشت و این موضوع ایده جدیدی برای شروع مسابقات و کاهش ریسک ابتلای بازیکنان به کرونا نیست. از این گذشته برای شروع مسابقات، مجوز رسمی فیفا نیاز است و سازمان لیگ به تنهایی نمی تواند در این خصوص تنها به استناد مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گیری کند.

منبع : تماشاچی
برچسب : ویروس کرونا

نظرات

user

یعنی هرتیم 40تن مسئول اطراف تیم نداره خوب اینها بایدبرن پیش خونواده هاشون نتیجه هم مشخصه برای وزارت ورزش و دولت اسلامی متاسفم که دلیلشون رو برای برگزاری بازی ها موجه میدونن برجان انسانها

پاسخ دادن