اعلام رسمی سه سناریوی لالیگا برای شروع بازیها در شرایط شیوع ویروس کرونا | تماشاچی

اعلام رسمی سه سناریوی لالیگا برای شروع بازیها در شرایط شیوع ویروس کرونا

اعلام رسمی سه سناریوی لالیگا برای شروع بازیها در شرایط شیوع ویروس کرونا
تماشاچی -- پس از سری آ و لیگ برتر انگلیس، مسئولین برگزاری لالیگای اسپانیا نیز سناریوهای احتمالی خود برای روزهای آتی و سرنوشت فصل جاری رقابتهای لالیگا را اعلام کردند.


1-از سرگیری بازی ها از اواسط ماه می تا 30 ژوئن و یا 15 جولای. سناریویی که بسیار خوشبینانه است و بعید است که به مرحله اجرا برسد. شیوع بیماری کرونا روز به روز در اسپانیا بیشتر می شود و تا ریشه کن شدن آن، زمان زیادی باقیمانده است.
این سناریو بیش از همه مدنظر لالیگا و باشگاه ها قرار دارد. باشگاه ها گفته اند که حاضرند هفته ای سه بازی انجام دهند و برای شان مهم نیست که با حضور تماشاگر باشد یا در ورزشگاه خالی. اینگونه باشگاه ها می توانند مانع ضرر مالی بیشتر خود شوند. تصمیم اخیر فیفا مبنی بر معتبر بودن قراردادهایی که 30 ژوئن به اتمام می رسند نیز به اجرای این سناریو کمک خواهد کرد.

2- شروع مجدد بازی ها از ماه آگوست و پایان در ماه سپتامبر. با توجه به اینکه یورو 2020 و کوپا آمه ریکا به سال بعد موکول شده اند، اجرای این سناریو با مشکل مواجه نخواهد شد و البته لیگ ها را وادار می کند تا با داشتن زمان کافی برای فصل بعد برنامه ریزی کنند. این سناریو معقول تر نیز به نظر می رسد.

3- شروع مجدد لیگ ها از ماه سپتامبر. این سناریو در ابتدا بسیار بعید به نظر می رسید ولی با توجه به شیوع گسترده کرونا، حالا محتمل تر از همیشه شده است. مشکل بزرگ به برگزاری فصل 21-2020 بر می گردد و باعث خواهد شد که فصل بعد از پاییز شروع شود و در این صورت بازی ها باید به صورت فشرده برگزار شوند. در این بین قطعا تغییراتی در شکل برگزاری جام حذفی و نیز رقابت های باشگاهی اروپا ایجاد خواهد شد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه