گاف روز | تائید مهندسی نتایج لیگ در افشاگری انصاری فرد و رسول پناه

گاف روز | تائید مهندسی نتایج لیگ در افشاگری انصاری فرد و رسول پناه
تماشاچی - در حالی که مناظره مدیرعامل سابق پرسپولیس و سرپرست فعلی تیم یعنی رسول پناه در طی 24 ساعت از یک بخش خبری پخش شد، افشاگری طرفین نسبت به یکدیگر حقایق جدیدی از پشت پرده فوتبال در ایران را مشخص کرد به طوری که رسول پناه و انصاری فرد به طور ناخواسته مهندسی لیگ به سود پرسپولیس را در افشاگری های خود تائید کردند و به نوعی مشروعیت صدرنشینی این تیم را از بین بردند.


همانطور که در صحبتهای افشاگرانه رسول پناه علیه انصاری فرد مطالعه کردید، او به این نکته اشاره کرد که انصاری فرد از هفته پنجم، ششم با کالدرون مشکل پیدا کرد و قصد برکناری او را داشت و در عین حال مدعی شد انصاری فرد نظرش این بود که کالدرون باید برود چرا که قهرمانی پرسپولیس با کالدرون به نام ایرج عرب تمام خواهد شد!  

معنای ادعای قهرمانی پرسپولیس در روزهای شکست این تیم
همین اظهارنظر ساده رسول پناه کافی بود تا به فرافکنی آن روزهای انصاری فرد به کمک بازوان رسانه ای خود(حسین قدوسی و رفقا) پی ببریم چرا که تا هفته پنجم، ششم لیگ برتر در اتفاقی شگفت انگیز، پرسپولیس سه شکست مقابل تراکتورسازی، سپاهان، شهر خودرو را در کارنامه ش می دید و  صحبت انصاری فرد از قهرمانی پرسپولیس در آن مقطع و با آن شرایط تیم، قابل تامل به نظر می رسد که چطور تیمی که در 6 هفته سه شکست در کارنامه داشته را مدعی اول قهرمانی می دانستند که مبادا این قهرمانی با کالدرون صورت گیرد و به نام ایرج عرب تمام شود!

اگر تیمهای دیگر هم با چک بی محل مربی و بازیکن نگه می داشتند چه می شد؟
نکته دیگری که مشروعیت صدرنشینی پرسپولیس را به طور کامل از بین می برد این است که بر طبق افشاگری رسول پناه، استاد انصاری فرد با مدیریت قرض گرفتن و بدون درآمدزایی برای باشگاه تیم را جلو برده و بسیار فراتر از بودجه باشگاه هزینه کرده که برخی از دسته گلهای ایشان به تازگی برای هیئت مدیره هویدا شده است؛  تخلفات مالی گسترده ای در مدت کوتاه حضور انصاری فرد در صندلی مدیرعاملی پرسپولیس ثبت شده که همه نشان می دهد او تنها برای ثبت یک قهرمانی در کارنامه مدیریتی اش در پرسپولیس حاضر شده دست به هر کاری بزند! به واقع آیا اگر مدیر وقت استقلال نیز با قرض گرفتن و تخلفات مشابه انصاری فرد، قصد نگه داشتن استراماچونی و جذب بازیکنی همچون پاتوسی را که تنها 50 هزار دلار با استقلال فاصله داشت را می کرد، آیا اکنون وضع رقیب سنتی پرسپولیس این بود؟  چطور ممکن است رقابت تیم پرسپولیس با سایر تیمها در چنین شرایطی برابر باشد؟ پس از افشای رقم های هنگفت دریافتی بازیکنان پرسپولیس که به گواه مدیرعامل وقت (ایرج عرب) مجبور به بالا بردن رقم قراردادشان برای حفظشان شدند، این مورد نیز دومین موضوعی است که رقابت عادلانه در لیگ برتر را از بین برد چرا که اگر سایر تیم های دولتی نیز قادر بودند چنین رویه ای را در پیش بگیرند اکنون نه تیامی از استقلال رفته بود و نه جبارف و صیادمنشی ! این در حالیست که پرسپولیس در تمام این سالها توانسته با افزایش هزینه ها، ستاره های خود را حتی پس از جام جهانی که پیشنهادات اروپایی سنگینی برای بازیکنانش وجود داشت حفظ کند و هر بازیکنی که رفت(طارمی، مسلمان،صادق محرمی، احمدزاده)، بهترش(ترابی، بشار رسن، شیری، سروش رفیعی) را به این تیم کادو دادند و خروجی این اتفاق، بدهی سنگینی است که اکنون برای مدیران فعلی به یادگار مانده است.

تائید فراری دادن کالدرون و آوردن یحیی با دستور بالانشین معروف!
مورد آخری که مهندسی در لیگ ایران و ثابت و مشروعیت قهرمانی پرسپولیس را از بین می برد، اعتراف رسول پناه به فراری دادن کالدرون توسط انصاری فرد و نحوه آوردن یحیی گل محمدی به پرسپولیس بود که خود به تنهایی برای اثبات مهندسی لیگ کافیست چرا که در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی رخ نمی دهد که با فشارها و زور و لابی های پشت پرده و با صدور چک بی محل برای تیم رقیب، مربی این تیم را هایجک کنند! این در حالیست اگر قرار بر برقراری عدالت بود، استقلالی ها نیز پس از استراماچونی خواهان اسکوچیچ بودند اما دوستان بالانشین به سادگی با این درخواست مخالفت کردند و به همان سادگی و با اهرم فشار، مجوز حضور گل محمدی در پرسپولیس را صادر کردند. نکته اینکه انصاری فرد خود در صحبتهایش به دخالت مستقیم وزیر در امور ریز پرسپولیس اشاره کرده بود و اکنون نیز منگنه چگونگی آوردن یحیی گیر کرده است چرا که ظاهراً هیئت مدیره که موافق ماندن کالدرون بوده است و او با فرد دیگری برای آمدن یحیی به پرسپولیس لابی کرده که قدرت زیادی داشته که مالک شهر خودرو را مجبور به صدور رضایتنامه کرده و اکنون نیز آنها را مجبور کرده تا از اقدام قانونی علیه پرسپولیس بابت برگشت خوردن چک های رضایتنامه، صرف نظر کنند تا مبادا این تیم با کسر امتیاز و محرومیت مواجه شود!


نکته قابل توجه در خصوص ادعای مهندس لیگ این است که این مفهوم لزوماً به این معنا نیست که داوری توپ را برداشته و به درون دروازه حریف پرسپولیس بفرستد! هر تصمیم پشت پرده ای که پرسپولیس از آن منتفع شده در راستای تائید همین مفهوم تلقی می شود؛ از تعویق لیگ برتر در ابتدای فصل نوزدهم گرفته تا لغو بازی به دلیل آلودگی هوا(!) و اجبار تیم رقیب برای در اختیار قرار دادن مربی اش به پرسپولیس و چشم عقاب شدن داوران در بازیهای پرسپولیس و بوف کور شدن آنها در بازیهای سایر تیمهای رقیب نسبت به اتفاقات محوطه جریمه همگی در همین راستا محسوب می شوند!

پیشکسوتان پرسپولیس دو هفته پایانی فصل قبل را بازنگری کنند
آن پیشکسوت پرسپولیس که مدعی این موضوع است چرا در انتهای فصل گذشته وقتی پرسپولیس نتیجه نمی گرفت چرا بقیه تیمها نبردند آیا اشتباهات داوری در دو هفته آخر بازیها را دید که اگر این موارد را کنار می گذاشتیم، سپاهان قهرمان لیگ بود و استقلال نایب قهرمان و پرسپولیس به مقام سوم می رسید اما دو اشتباه تاثیرگذار به ضرر استقلال و سپاهان در هفته بیست و نهم (مردود شدن گل روح اله باقری به صنعت نفت و پنالتی اشتباه شهر خودرو مقابل سپاهان) و صحنه مشکوک گل بودیمیر به پارس جنوبی در هفته سی ام (مشابه همین صحنه را دوستان در دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی آفساید اعلام کردند اما این صحنه را بازی دادند که هنوز هم صحیح بودن یا نبودنش مشخص نیست)  به واقع چطور می شود کمک داوران صحنه پنالتی و آبشار واضح کیروش استنلی در دیدار سپاهان و استقلال را نمی بینند اما به یکباره با وصل کردن چشم عقاب، صحنه مشکوک به آفساید میلیمتری استوکس در دربی را ادامه بازی می دهند؟

سالها بعد مثل عابدینی اعتراف می کنند
آقایان مگر مهندسی لیگ شاخ و دم دارد؟ مگر امیر عابدینی رسماً اعلام نکرد که سالها پیش برای قهرمانی پرسپولیس با فدراسیون وقت لابی کرده است؟ مگر حسین هدایتی چند سال پیش اعلام نکرد برای آوردن وحید امیری و سید جلال حسینی به پرسپولیس با فدراسیون زد و بند کرده است؟ سالها بعد نیز خواهیم شنید که یکی از همین مدیران شاکی فعلی اعترافاتی انجام خواهد داد که امروز بسیاری از هواداران پرسپولیس و پیشکسوتان انها قبولش ندارند اما اتفاقی است که در حال رخ دادن است و غیرقابل انکار.

به واقع در این شرایط، کدام هوادار پرسپولیس به قهرمانی تیمش که با این شرایط به دست آمده، راضی می شود؟ قهرمانی که خارج از زمین فوتبال از قبل مشخص شده بود و کادر مدیریتی پرسپولیس تنها برای به نام زدن قهرمانی به نام خود، به جان هم افتاده بودند وگرنه قهرمانی آقایان از شروع فصل قطعی و حتمی بود که با قاطعیت حتی پس از 3 شکست در 6 بازی از آن حرف می زدند!

در پایان باید گفت بار کج به منزل نمی رسد و این خداست که در جایگاه حق نشسته است و دوستان هرچه مکر کنند، قادر به مقابله با اراده خداوند نخواهند بود که با ویروس کرونا فعلاً همه نقشه های آقایان را نقش بر آب کرده است و تشت رسوایی دوستان نیز با کوهی از بدهی یادگاری برای باشگاه پرسپولیس از بام افتاد و حقایق برای همه هواداران واقعی فوتبال بر ملا شد.

 
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات

user

من براتون پماد ضدسوزش تجویز میکنم هر یک ساعت بمال شاید کم بشه از سوزشتون کم چرت و پرت بگید

پاسخ دادن
user

رسماً داره میگه مژده بدید کالدرون رو فراری دادم گل محمدی رو به زور آوردم! چقد مضحک ینی یه درصد فک کن لیورپول و منچستر داره رقابت میکنن توی لیگشون بعد وسط فصل یهو منچستر به زور کلوپ رو بگیره !!!!!!!!!! جوک قرن بود این حرکت نابود کردید همه مدعیا رو ولی خدا نابودتون کرد با کرونا . بمیرید لنگیا خفه شید و حرف نزنید که خودتون اعتراف کردید به کثافت کاریایی که کردید

پاسخ دادن
user

دوستان لنگی چرا به دیر شروع شدن لیگ به خاطر لنگ و لغو نمایشی بازی با نساجی به خاطر آلودگی هوایی ه صاف صاف بود و همچنین داوریای جهت دار به سود پرسپولیس اشاره نمیکنید؟ مهندسی لیگ شاخ و دم نداره . 10 سال دیگه اینام میان مثه عابدینی میگن با وزیر برای قهرمانی پرسپولیس لابی کردیم . مگه عابدینی نیومد نگت؟ چی شد ؟ هیچی ... راحت باشید مکتبتون فساده

پاسخ دادن
user

دمت گرم حرف درست رو زدی ولی چه کاریه لیگ برگزار بشه تا 1400هر چی جام هست با اسنپ بفرستن براشون دیگه چکاریه تیم ها هزینه کنند.اقا جهنم ضرر پول اسنپش هم با من ،ویه پیشنهاد اسم تیم هم بزارن اسنپپولیس

پاسخ دادن
user

خوشم میاد که چه حوصله ای داشتی این همه اراجیف سر هم کردی .آخه سوزش هم حدی داره .

پاسخ دادن
user

اصلا نویسنده از لحنش مشخصه طرفدار کدوم تیمه ای بدبخت خخخخخ سعی کن خودتو با این دروغها فریب بدی بیچاره

پاسخ دادن