رونالد کومن اعلام کرده بعد از یورو 2021 سرمربی بارسلونا می شود | تماشاچی

رونالد کومن اعلام کرده بعد از یورو 2021 سرمربی بارسلونا می شود

رونالد کومن اعلام کرده بعد از یورو 2021 سرمربی بارسلونا می شود
تماشاچی - کومن اعتراف کرد که پس از اخراج والورده از بارسا ، سران تیم کاتالان پیگیر وی بوده اند تا سکان هدایت تیم را بر عهده بگیرد اما وی رد کرده است.
مربی فعلی تیم هلند اذعان کرد او مربیگری تیم ملی کشورش را در اولویت قرار داده است.

این مرد هلندی که 6 فصل درخشان را در دوران بازیگری خود در ترکیب آبی اناری ها سپری کرده است گزینه ی مربیگری تیم بارسا بوده است که پس از جواب منفی وی ، کاتالان ها پیشنهادشان را به سرمربی تیم بتیس ستین فرستادند و ستین هم با کمال میل این فرصت را غنیمت شمرد.

​​​​​​رونالد کومن صحبت هایی در مورد دی یانگ نیز کرد که از این قرار است :

"دی یانگ بازی های بسیاری برای بارسا انجام می دهد و این قابل تحسین است اگرچه او در پست اصلی خود نیست ولی در هر صورت این تصمیم مربی است که او در جایی که به کارش می آید بازی کند. او خیلی جوان است و شما با بازی کردن چیز های جدید زیادی یاد می گیرید اما من فکر میکنم بازی او در تیم ملی یک سبک دیگر است."

و در آخر گفت "من در حال حاضر سرمربی هلند هستم و تمام تلاشم پیروز کردن این تیم در مسابقاتش است."
در قرارداد رونالد کومان با تیم ملی هلند بندی وجود دارد که او می تواند پس از بازی های یورو قرارداد خود را فقط برای پیوستن به بارسلونا فسخ کند اما با تعویق بازی های یورو به سال 2021 ، او باید همچنان یک سال دیگر در این تیم بماند . به گزارش مارکا ، کومان در این مورد به تلگراف هلند در مورد اینکه آیا در یورو 2021 سرمربی هلند خواهد بود یا خیر ، گفت:

"چنین چیزی اصلاً مورد بحث نبوده است . من منتظر بودم در این تابستان در یورو حاضر شویم و حالا منتظر یورو در سال 2021 خواهم بود . نمی توانم چیز دیگری را تصور کنم . بند قرارداد من برای پیوستن به بارسا مربوط به بعد از بازی های یورو است . هیچ تاریخی در این بند وجود ندارد . بنابراین این بند بعد از یورو 2021 فعال می شود اما من اصلا در حال حاضر در این مورد فکر نمی کنم . این خوش شانسی است که آنها را در اختیار داشته باشیم اما من دوست داشتم بازی های یورو در تابستان برگزار می شد . ما در سطح بالایی موفق به راهیابی به بازی ها شدیم ، فرم خوبی داریم و می خواستیم همینطور ادامه دهیم . از این تصمیم غافلگیر نشدیم و آن را درک می کنیم . مهمترین مساله سلامت انسان ها و جلوگیری از شیوع کرونا است. حالا باید ببینیم چطور می توانیم برای آن زمان تیم آماده ای داشته باشیم."
وضعیت بازیکنان تیم بارسلونا هم زیاد جالب نیست زیرا در این فصل همه ی بازیکنان به جزء دی یونگ و گریزمان طعم مصدومیت را چشیده اند.
تنها دو بازیکن هستند که در این فصل ، قربانی نفرین مصدومیت بارسلونا نشده اند . جالب است که بدانید این دو بازیکن هر دویشان در حال سپری کردن نخستین فصلشان در نیوکمپ هستند ؛ آنتوان گریزمان و فرنکی دی یونگ . این دو بازیکن در همه بازی هایی که محروم نبوده اند ، در لیست 18 نفره بلوگرانا حاضر بودند . تنها دفعه ای که گریزمان به پزشکان بارسا مراجعه کرد ، به تور پیش فصل تیم و مصدومیت مچ خفیفش بر می گردد . البته مارتین بریتویت را هم می توانیم جزو این لیست بدانیم.
به گزارش AS ، مصدومیت بازیکنان در این فصل ، بلای جان بارسلونا بوده است . در مجموع ، 16 بازیکن بلوگرانا در این فصل ، طعم مصدومیت و یا مریضی را چشیده اند . وخیم ترین اوضاع را هم در این بین ، عثمان دمبله دارد ، وی به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ ، دیگر نمی تواند برای بارسا به میدان برود ، حتی اگر لیگ در تاریخ 1 جولای (10 تیر) به اتمام برسد . به غیر از وینگر همیشه مصدوم فرانسوی ، سوارز و نتو هم در این فصل زیر تیغ جراحی رفتند . نتو اکنون مشکلی ندارد ، اما سوارز حدوداً تا پایان ماه آوریل دور از میادین است.
آرتور ملو از جمله بازیکنانی است که با وجود عدم نیاز به جراحی ، بازی های زیادی را به دلیل مصدومیت های مختلف از دست داده است . هواداران بارسلونا رد این فصل ، شاهد مصدومیت مسی از ناحیه ماهیچه ساق پا و جوردی آلبا از ناحیه همسترینگ هم بوده اند . در مورد این دو بازیکن یک نکته حائز اهمیت است : هر دویشان مدت‌زمانی طولانی تر از چیزی که پیش بینی می شد ، از میادین دور بودند.
کابوس مصدومیت در این فصل ، گریبان بازیکنان جوان را هم گرفت . آنسو فاتی در طول این فصل ، چندین بار مصدومیت ناحیه تاندون زانو را تجربه کرد . ساموئل اومتیتی به دلیل مصدومیت زانوی کهنه اش ، در این فصل هم چند بازی را از دست داد . تراشتگن هم به دلیل مصدومیت در ناحیه زانو ممکن است زیر تیغ جراحی برود . در آخر به راکیتیچ می رسیم ، هافبک کروات که از زمان ورودش به نیوکمپ هیچ بازی را به دلیل مصدومیت از دست نداده بود ، در این فصل دچار مصدومیت شده و البته که بازی را به خاطر آن از دست نداده است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه