اطلاعات ضروری سفر به دبی که باید بدانید

اطلاعات ضروری سفر به دبی که باید بدانید

تماشاچی -همه ما حتی در زمان رفتن به میهمانی علاقمند هستیم تا با شرایط میهمانی آشنا باشیم تا روبرو شدن با اتفاقات غیر مترقبه باعث شوکه شدن و یا در حالت نرمال تر آن باعث غافلگیری ما نشود احتمالا برای خیلی از شما هم پیش آمده در زمان دعوت به یک میهمانی کمی از میزبان اطلاعات بگیرید اینکه میهمانی به چه مناسبتی برگزار میشود تعداد میهمانان چن دنفر است و حتی در بعضی مواقع طرح این سوال که چه کسانی در میهمانی حضور دارند.تمام این سوال ها بدان جهت است که ما بتوانیم به بهترین شکل خودمان را برای حضور درمیهمانی ها آماده کنیم. مقدمه ای که گفته شد بدن جهت بود که اهمیت و جایگاه آگاهی داشتن از شرایط منطقه ای که قصد سفر به آن را داریم برایمان مشخص شود. یقیننا شما در سفر دسترسی ها خیلی کمتری نسبت به یک میهمانی خواهید داشت تعویض لباس و یا برگشتن به خانه برای برداشتن مواردی که همراه خود برنداشته اید همگی در سفر های طولانی غیر ممکن است بنابراین اجباری است که پیش از اقدام به سفر اطلاعات کافی راجع به شرایط مقصدتتان را کسب کرده باشید تا به این ترتیب بتوانید سفری خوب و دلچسب را تجربه کنید. در ادامه شما را با برخی اطلاعات ضروری سفر به دبی که در زمان سفر آن نیاز خواهید داشت آشنا میکنیم امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان واقع شود.


اطلاعات ضروری سفر به دبی


اختلاف ساعتی دبی با تهران چقدر است؟


دبی در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +4 قرار گفته است و چیزی در حدود نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.


زبان رسمی مردم در دبی چییست؟


عربی


واحد پول دبی کدام است؟


درهم امارات هر دلار برابر با ۳.۶۵ درهم ( که البته با توجه به نوسانات ارز این مورد میتواند متغیر باشد)


در دبی از چه نوع برق و ابزارآلاتی استفاه میشود؟


اطلاعات ضروری سفر به دبی
اطلاعات ضروری سفر به دبی
اطلاعات ضروری سفر به دبی
اطلاعات ضروری سفر به دبی

برق شهری در دبی ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز میباشد. دوشاخه‌ها و پریزها از نوع C، D و G است که در ادامه تصویر برای شما عزیزان منتشر کرده ایم:


کد کشور دبی چند است؟


+۹۷۱


شماره‌های اضطراری امارات کدام ها هستند؟


پلیس (موارد اضطراری) ۹۹۹
پلیس (موارد غیراضطراری) ۹۰۱
آتش‌نشانی ۹۹۷
آمبولانس ۹۹۸
گارد ساحلی ۹۹۶


در این کشور جهت رانندگی کدام طرف است؟


به راست


از کدام فرودگاه استفاده میشود؟


فرودگاه بین‌المللی دبی


شرایط آب‌ و‌ هوا


دبی،دارای آب و هوای گرمسیری بیابانی میباشد چون در کمربند بیابانی شمالی قرار گرفته است. تابستان‌های دبی بسیار گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای هوا گاهی تا به ۴۱ درجه هم می‌رسد. همچنین در طول شب با کاهش دمای ۳۰ درجه ای روبرو خواهیم بود. بیشترین دمایی که در دبی به ثبت رسیده، ۵۵ درجه و آنهم یبار در سال ۲۰۰۲ بوده است.


بهترین زمان برای سفر


نوامبر تا مارس، معمولا بهترین زمان برای سفر به دبی میدانند. چرا که از نظر آب و هوایی، دبی به دو فصل تقسیم میشود: گرم و گرم‌تر! در زمستان، آسمان صاف و دمای هوا در نواحی ساحلی بسیار مطبوع خواهد بود البته این فصل، فصل شلوغ گردشگری در دبی نیز هست بنابراین انتظار داشته باشید که گردشگران زیادی را در سواحل و هر جای دیگری که پا می‌گذارید، مشاهده کنید. در صورتی که علاقمند هستید سفری کم هزینه به دبی را تجربه کنید میتوانید تورهایی با قیمت مناسبتر اما در زمان تابستان  را بیابید البته در اینصورت باید حتما خودتان را برای گرمی و محیط و شرجی بود هوا آماده کنید.

 

منبع : تماشاچی

نظرات